Конспекти занять з дітьми.
"Діти, в школу збирайтеся!"
Конспект заняття з інтелектуальної і мотиваційної готовності дітей 6-7 років до школи
Автор: Давидова Зінаїда Юріївна,
вихователь логопедичної групи дитячого садка N 34
міста Струнино Володимирській області.
Цілі:
1. Визначити характер ставлення до навчання.
2. Познайомити дітей з правилами поведінки в школі.
3. Розвивати потреба в інтелектуальній активності і в оволодінні новими уміннями, навичками, знаннями.
4. Формувати мотиваційну готовність дитини до школи.
5. Вправляти в порівнянні предметів по висоті. Розвивати просторову орієнтування, вміння виявляти, абстрагувати і називати властивості (колір, форму, розмір предметів), розвивати кмітливість і увагу, закріпити рахунок предметів в межах 10.
6. Закріпити поняття "слово", "склад", "звук", "буква", вміння ділити слова на склади, визначати кількість складів у слові.
Обладнання:
1. Картина "Учні йдуть до школи".
2. Конверт із завданнями.
3. Шкатулка із завданнями.
4. Шкільне приладдя в двох примірниках (лінійка, зошит, олівці, фарби, альбоми, букварі).
5. Іграшки.
6. Дзвіночок.
7. Блоки Дьєнеша.
Хід заняття.
Проводиться гра "Третій зайвий" (щоденник, зошит, лялька і т. д.)
Вихователь звертає увагу дітей на посилку, передану їм листоношам. Розкривають її, а там картина і конверт із завданнями.
Розглядають картину "Діти йдуть в школу".
Вихователь:
-Яку пору року зображено на картині?
-Чому ви думаєте, що це осінь?
-Кого ви бачите на картині?
-Куди вони йдуть?
-Чому ви думаєте, що діти йдуть до школи?
-Для кого хлопчик несе квіти?
-А яким ти хочеш бачити свого вчителя?
-Який настрій у дітей?
-Що у дітей в ранцях?
-А що вони будуть робити в школі? Навіщо?
Вихователь підводить дітей до поняття: вчитися треба, щоб усе на світі знати, бути кмітливим, розумним.
Вихователь:
-Послухайте, як вчила мама свого маленького крокодильчика:
Зеленого крокодила
Зелена мати вчила:
-Можеш ти бути вченим,
Конструктором або поетом,
Але головне - бути зеленим!
Запам'ятай, будь ласка, це.
Права чи мама крокодильчика? (відповіді дітей)
Вихователь:
А ось чому вчила свого синочка інша мама, мама пузатого гіпопотама:
-Можеш ти бути акробатом,
Конструктором або поетом,
Але головне - бути пузатим.
Щастя, синочку, в цьому.
Хорошим вчителем виявилася мама гіпопотама? (відповіді дітей)
Вихователь:
А сірого мишеняти
Сіра мама лякала:
-Можеш ти бути інженером,
Вченим або поетом,
Головне - бути сірим,
Маленьким і непомітним.
А якими повинні бути ви, щоб стати хорошими учнями? (відповіді дітей - усидчивыми, акуратними, старанними, терплячими).
Вихователь:
Продовжіть, будь ласка, речення:
1. Він не звик лінуватися,
Він старанний:(учень)
2. Він завжди допоможе другові
І в біді протягне руку,
Пояснить задачку вмить,
Він хороший:(учень)
-А ви, хлопці, хочете піти в школу? А для чого? (відповіді дітей)
Вихователь звертає увагу дітей на конверт, на якому написано:
-Перевір себе. Готовий ти піти в школу?
У конверті лежать картки з цифрами.
"Шкільні правила"
Вихователь:
-Діти, а що таке правило? (відповідь дітей - це робити правильно)
Вихователь називає правило, а діти підбирають до нього потрібну піктограму.
Вихователь:
-Коли діти приходять в школу, що вони роблять при зустрічі з дорослими і один з одним? (відповіді дітей - вітаються).
Правило N 1 .
У школі "здрастуй" говорять
І з посмішкою дарують погляд!
-Що треба зробити учня до дзвінка на урок?
-А коли продзвенить дзвінок, де кожен учень повинен чекати приходу вчителя?
Правило N2.
До дзвінка ти приходь
І порядок наводь!
По дзвінку всі дружно в ряд
Чекають вчителі, стоять.
Вихователь:
-Що треба робити учням, щоб дізнатися нове і багато чому навчитися на уроці? Як звернутися до вчителя, якщо хочеш щось запитати?
Правило N 3.
Одного даремно не турбуй,
Бережи його спокій.
На уроці тиша,
Руку піднімай тоді
Якщо хочеш відповідати
Чи важливе сказати.
Вихователь:
-Якщо учень відповідає на запитання вчителя, чи можна йому підказувати? (відповіді дітей).
Правило N 4.
На уроці чекають відповідь -
Хтось знає, хтось ні,
Відповідає тільки той.
Кого вчитель назве.
Вихователь:
-Молодці! Чудово впоралися. Дзвінок! Зміна! Потрібен відпочинок неодмінно.
Нарешті прийшла пора пограти нам, дітвора.
Гра "Двічі два - чотири".
Хід гри:
Музика грає, діти танцюють. Музика зупиняється, вихователь показує цифру. Діти стають до кола відповідно з цифрою.
Гра закінчена. З "буфету" передали скриньку, а в ній картки і блоки Дьєнеша.
Вихователь:
- Уявіть, що вам передали печиво, а по карткам ви знайдете, кому яке печиво дісталося (визначають).
Шкатулка грає. Значить, там є щось ще. Виявляється, заховалась цифра 3 з загадкою:
-Воно може бути ласкавим,
Може бути грубим,
Воно може бути голосним,
А може бути тихим.
Воно може образити,
Може розсмішити,
Його можна сказати.
А можна взяти і написати,
Але для цього букви треба знати.
Що це? (відповіді дітей - слово).
Вихователь:
-А тепер перевіримо, чи багато ви знаєте слів? Нехай все, що вас оточує, вам допомагає.
Діти називають слова і отримують фішки.
Вихователь:
-Чудово! Багато слів придумали. Так які ж вони всі різні, є короткі і довгі. Як їх розрізнити? Їх можна виміряти? (відповіді дітей) Чому? Лінійкою? (ні - складами)
Діти:
-Виміряти довжелезне слово -
Та це простіше простого!
Скільки складів у ньому треба дізнатися -
Плескати в долоні пора починати!
Крейда - 1 склад
Крейда - 2 склади
Олівець - 3 склади
Олівчик - 4 склади (лагідно)
Гра "Знайди іграшку".
Необхідно вибрати іграшку і визначити кількість складів (пройти по слідах, число яких відповідає кількості складів).
Вихователь:
-Зазирнемо знову в конверт, там є ще завдання з цифрою 4 і карта-схема.
А завдання таке.
Прямо скажемо, непростий -
Захований скарб, його знайди,
Всі перешкоди пройди.
Діти на вікні знаходять цифру 4 і від неї починають рухатися. Роблять прямо 6 кроків, поворот наліво, роблять 8 кроків, поворот направо, роблять 9 кроків і знаходять 2 ранця.
Вихователь:
-Щоб у школі добре вчитись,
Треба дуже чітко знати,
Що з собою в школу взяти.
Гра "Збери ранець".
Діти повинні взяти в ранець саме шкільне приладдя.
Вихователь:
-Молодці! Добре впоралися.
Здрастуй, школа, перший клас,
Подивись скоріш на нас:
Тані, Вані та Наташки -
Ось які першачки!
Останнє завдання "Відшукай свій клас".
Пропонується аплікація, де зображена триповерхова школа, по три класу на кожному поверсі Потрібно знайти класи:
Ані - клас на другому поверсі, другий по рахунку,
Вадиму - клас праворуч над Аніни класом,
Насті - клас ліворуч від Аніної,
Альоші - класі праворуч від класу Вадима,
Наташі - клас, розташований у правому кутку нижнього поверху школи.
От і все. Учні знайшли свої класи.
Думаю, наші діти готові вчитися в школі.