Конспекти занять з дітьми.
Космічну подорож.
Автор: Іркіна Ліанна Рамильевна, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N19 «Оленка» Набережні Челни, Татарстан.
Цілі: Закріпити прямий і зворотний рахунок, знання цифр від 1 до 10; закріплення просторових уявлень; вчити дітей орієнтуватися на аркуші паперу; вправляти в складанні зображень предметів з геометричних фігур (гра «Танграм»); розвивати логічне мислення, творчу уяву.
Матеріал: Малюнки - відгадки з зображення транспортних засобів; індивідуальні картки для завдання «З'єднай крапки»; простий олівець на кожну дитину; набір цифр на кожну дитину; блакитний аркуш паперу квадратної форми й гурток для гри «Фігури вищого пілотажу» (на кожну дитину); м'яч для гри «Куди кинемо м'яч»; індивідуальні набори гри «Танграм».
Хід заняття.
В - ль:діти, ви хочете відправитися в подорож. А щоб вибрати транспорт для подорожі, нам потрібно відгадати загадки:
Будинок по вулиці йде,
На роботу всіх везе,
Не на курячих ніжках,
А в гумових чобітках (Автобус)
Летить птах - небилиця,
А всередині народ сидить,
Між собою говорить (Літак)
Диво птах - хвіст,
Прилетіла в зграю зірок (Ракета)
В - ль:А тепер пропоную зайняти свої місця і дізнатися, який же вид транспорту найшвидший. Для цього потрібно з'єднати точки за порядком (виходить ракета).
В - ль: Ось ми і вирушили в далеку подорож по космосу.
Хвилинка відпочинку.
Раз, два, варто ракета,
Три, чотири - літак,
Раз, два - бавовна в долоні,
А потім на кожен рахунок.
Раз, два, три, чотири -
Руки вище, плечі - ширше!
Раз, два, три, чотири -
І на місці походили.
В - ль: Перед нами перша «Планета Чисел», тут ми познайомимося з її мешканцями - числами і цифрами:
- прямий і зворотний рахунок;
- назви сусідів чисел: 2, 5;
- яке число більше, ніж 3 на 1;
- яке число менше, ніж 6 на 1.
В - ль:Добре, а зараз ми перелетимо на «Планету Сновид». Там проводиться повітряний свято, в ньому беруть участь льотчики, які покажуть фігури вищого пілотажу.
Дидактична гра «Фігури вищого пілотажу».
Дидактична завдання - вчити дітей орієнтуватися на аркуші паперу, позначати напрямок руху словами: «ліворуч», «праворуч», «вгорі», «внизу».
Матеріал: картки з розкресленим полем на кожну дитину, геометричні фігури різної форми і кольору.
Розставити геометричні фігури на картці за вказівкою вихователя. Наприклад: у правому верхньому вугіллю синій квадрат, у центрі зелений круг і т. д.
В - ль:Молодці, хлопці! Все правильно виконали, тому наша подорож триває. Наступна«Планета Ігрова». Я пропоную вам пограти в гру «Куди кинемо м'яч»:
Дидактична завдання- закріплення просторових понять: попереду, ліворуч, праворуч.
Матеріал - м'яч.
Ігрові правила- кинути м'яч точно за завданням ведучого.
Ігрові дії- діти встають у коло, а ведучий дає завдання: «Кинь м'яч тому, хто стоїть перед тобою», «Кинь м'яч тому, хто стоїть зліва від тебе». Дитина називає, кому він кидає м'яч і повторює, де він стоїть.
В - ль: наша подорож наближається до кінця. Ось і остання «Планета Геометрична» (дітям пропонується побудувати певну фігуру, користуючись головоломкою «Танграм»).
Підсумок: Сподобалося вам космічне подорож? Яке завдання для вас було найважчим? А яке найпростішим? А яке завдання вам найбільше сподобалося? А мені сподобалося разом з вами грати, молодці хлопці!