logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Допоможемо Віні-Пуха.

Формування елементарних математичних уявлень (середній вік).

Автор: Талипова Оксана Вікторівна вихователь, МАДОУ "Дитячий садок N97 "Бджілка", Республіка Татарстан, р. Набережні Челни.

Мета: Формувати у дітей математичні представлення через дидактичні ігри.
Програмні завдання: 1.Вчити розрізняти і правильно називати геометричні фігури, складати з них яке-небудь изображегние, картинку за зразком. Вчити збирати з декількох частин ціле.
2. Закріплювати вміння вирішувати проблемно-ігрові ситуації.
3. Розвивати логічне мислення,уяву,увагу. Систематизувати знання дітей про величину,
формі,кольорі та їх розташуванні в просторі.
4. Виховувати у дітей доброзичливе відношення до персонажа,і бажання зробити йому приємне.
Методичні прийоми: 1. Сюрпризный момент(лист).
2. Рішення проблемно-ігрової ситуації: питання до дітей,індивідуальна робота з дітьми(...) ,
пояснення завдань дітям вихователем,поощерение.
3. Дід.гра "Склади такий самий предмет".
4. ігрова вправа "Домалюй".
5. Розвиваюча гра "Яка фігура зайва ".
6. Дидактична гра "Частина і ціле".
7. Аналіз заняття вихователя з дітьми.
Словникова робота: квадрат, коло, трикутник, овал, прямокутник; лист,ведмідь,подарунок,горщик,мед.
Матеріал до заняття: лист, картки із зображенням предметів, площинні блоки Дьєнеша, картки з зображенням геометричних фігур, розрізна картинка.
Хід заняття: Діти входять в групу з вихователем і знаходять лист (сюрпризный момент). Цей лист написав Вінні-Пух, який йшов на день народження до П'яточку і втратив подарунок (горщик меду). Він просить дітей допомогти йому відшукати подарунок. Вихователь повідомляє дітям: для того, щоб знайти подарунок, треба виконати декілька завдань.

Вихователь з дітьми знаходять 1 завдання, це дід.гра "Склади такий самий предмет". На столах картинки із зображенням предметів і площинні блоки Дьєнеша. Педагог пояснює завдання дітям. Діти приступають до самостійної роботи. Якщо дитина не може, педагог допомагає індивідуально. 1 завдання виконали,йдемо далі; а на дорозі 2 завдання,це ігрова вправа "Домалюй ". Діти сідають за столи і вихователь роздає листочки із зображенням двох кіл різного розміру (великий і маленький), сполучених між собою; ще фломастары синього кольору.

Педагог повідомляє дітям про те, що Вінні-Пух недорисовал картинку і попросив дітей,домалювати зображення так,щоб що-небудь або хто-небудь вийшов. Кожна дитина намалював те,що уявив собі з цих двох кіл (сніговик,еваляшка,інні-Пух, курча). 2 завдання виконали, подаруємо малюнки П'яточку, але нас ще 3 завдання чекає.

Діти сідають на стільчики на килимку. Вихователь пояснює 3 завдання,розвиваюча гра "Яка фігура зайва". Педагог показує картки із зображенням геометричних фігур і треба назвати зайву, та місце її розташування (початок, середина, кінець). І останнє завдання виконали.

Потім вихователь з дітьми знаходять подарунок-це горщик меду. Але от біда,він розбитий на 8 частин. Треба його склеїти(скласти в тдв ціле) і відправити П'яточку.

Дидактична гра "Частина і ціле". Діти колективно збирають горщик і складають у коробку. Подарунок і лист відправляють П'яточку.

Вихователь з дітьми проводить аналіз заняття (Що сподобалося? Що було важко? Що найцікавіше для Вас? ) В наступний раз ще кому-небудь допоможемо.
Тепер будемо чекати відповіді від П'ятах.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове