logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Подорож в підводне царство

Зображувальна діяльність у підготовчій до школи групі

Автор: Алексєєва Ольга Василівна, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного розвитку дітей N22 «Малюк».

Мета:
Розвиток творчих здібностей у дітей у спільній пізнавально-ігрової діяльності.

Завдання:
1. Закріплювати технічні навички та вміння дітей у роботі з різними
образотворчими матеріалами : гуаш, акварель, пастель, воскові свічки; у створенні образів морських мешканців, використовуючи різні техніки (фотокопія, малювання, змішування фарб).
2.Вправляти дітей в умінні виконувати творче завдання, орієнтуючись на
отримані знання та вміння (використання форм, ліній, прийоми
композиції, поєднання кольорів, уміння змішувати кольори).
3. Формувати у дітей комунікативні навички спілкування
спільної діяльності.
4. Розвивати у дітей творчу уяву, фантазію.
5. Виховувати у дітей інтерес до образотворчої діяльності, бажання
висловлювати свої враження, переживання в малюнку.

Обладнання:
ширма з зображенням підводного світу, макет русалоньки з рухомими руками, «фотографії» морських мешканців, силуети риб; гуаш, акварель, пастель, воскові свічки, палітра для змішування фарб; фонограми класичних творів, голос русалочки.

Попередня робота:
читання казки «Русалонька» Р. Х. Андерсена; розглядання ілюстрацій про мешканців моря; бесіди про морських мешканців.

Методи і прийоми:
біном фантазії, сюрпризный момент, проблемні питання, вирішення проблемної ситуації, порівняння, пояснення, розглядання ілюстрацій, виклик адекватних емоцій; ігрові: «Золота рибка», ожилий малюнок, знаходження зовнішніх і внутрішніх ресурсів «Допоможемо Русалоньку»;
музичний супровід.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, скажіть, будь ласка, ви хотіли б опинитися в якомусь незвичному місці? А де ви хотіли б опинитися? (на місяці, в мультфільмі, в Африці, на дні океану, в самому центрі Землі тощо).
Завжди потрібно вірити в чудеса, і якщо вірити в чудо, воно може відбутися. Давайте спробуємо з вами закрити очі і вимовити чарівні слова: «Крибле, крабле, бумс!» і подивимося, що з цього вийде.

Діти закривають очі, вимовляють чарівні слова. В цей час відкривається ширма з зображенням підводного світу, поруч на камені сидить намальована Русалочка, обличчя її закрито руками; звучить легка музика. Діти відкривають очі.

Вихователь. Де це ми з вами опинилися?
(відповіді дітей: на морському дні, в підводному царстві, на дні моря тощо).
І правда, справжнє підводне царство, от тільки чомусь рибок не видно, Русалочка сидить одна-оденешенька. Здається, вона плаче. Що ж могло статися, як ви думаєте?
(відповіді дітей: тайфун, повінь, її образили, зачарували і т. д.).

Звучить фонограма, голос Русалочки: «Зла морська відьма зачарувала всіх риб, і вони стали невидимими. Вже дуже давно я сиджу тут одна і плачу від туги і горя. Все що у мене залишилося на пам'ять - це фотографії».

Вихователь. Хлопці, як ви думаєте, ми з вами зможемо допомогти Русалоньку? А як?
(відповіді дітей: начаклувати, подарувати, купити в зоомагазині, намалювати тощо).

Вихователь. Не переживай Русалочка, у нас діти справжні чарівники, вони повернуть тобі рибок. Хлопці, подивіться на «фотографії» рибок (розставляються на стенді). Скажіть, чим вони відрізняються один від одного?

(відповіді дітей: формою, кольором, розмальовані різними фарбами: гуашшю, олівцями, аквареллю).

Вихователь дістає силуети риб, розкладає їх на столі.

Вихователь. Давайте, хлопці, намалюємо рибок для Русалочки. Виберіть собі по рибці. Розділіться на три команди по чотири людини. По одному представнику від кожної команди підійдіть до мене, виберіть картку. Що намальовано на картці, за той стіл і сяде ваша команда (1-гуаш, 2-пастель, 3-воскові свічки і акварель). Займайте свої місця, можна приступати до роботи. Але пам'ятайте, ваші рибки повинні бути різними, не схожими один на одного. А зараз давайте розімніть наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «По морю»
Раз, два, три, чотири! (стискаємо і разжимаем кулаки)
Ми по морю дружно пливли: (кистями виконуємо хвилеподібні рухи)
Кіт, дельфін, морський коник,
Риба-молот, скат і їжак (по черзі загинаємо пальці на обох руках).
Риби весело плескалися (перебираємо пальцями)
На дно моря опускалися (опускаємо кисті рук на стіл).

Діти малюють, звучить легка музика. По закінченні роботи вихователь пропонує дітям стати в коло.

Вихователь. Поки ваші рибки «підсихають», давайте пограємо в гру «Золота рибка».
Ти пливи, золота рибка,
Швидко, швидко по хвилях,
У кого залишилася рибка,
Той морського жителя називає нам!
Діти під музику передають рибку по колу. Музика затихає, у кого залишилася рибка - той називає мешканці моря.

Вихователь. Хлопці, а тепер давайте відпустимо наших рибок на морські простори, щоб нашій Русалоньку стало не так самотньо.

Діти прикріплюють рибок до ширми. У цей час вихователь забирає у Русалочки руки від обличчя, вона посміхається, звучить музика, на ширмі спалахують вогники (із зворотного боку маленькі отвори просунути лампочки - ялинкову гірлянду). Звучить фонограма, голос Русалочки: «Спасибі вам велике. Тепер в моєму підводному царстві знову буде весело, буде лунати сміх і музика».

Вихователь. Молодці, хлопці! Рибки у вас вийшли такі яскраві і різні, що навіть море заіскрилось. Ви дуже постаралися. А тепер пора прощатися і повертатися у групу.

Діти прощаються з Русалонькою, з гостями і йдуть в групу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове