Конспекти занять з дітьми.
В гості до бабусі.
Інтегроване заняття з елементами фольклору і ДЕНЬ.
Автор: Ільїна Наталія Іванівна, вихователь, МБДОУ «Дитячий сад комбінованого виду N5 «Здоровань», ХМАО-Югра, р. Мегион.
Цілі:
1. Активізувати словниковий запас дітей.
2. Уточнити уявлення дітей про різних формах фольклору ( заклички, загадки, лічилки тощо), їх призначенням, вчити голосно і чітко вимовляти їх.
3. Розвивати артикуляційний апарат і дрібну моторику рук.
4. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, творчі здібності,
5. Ознайомлення з новим видом аплікації.
Хід заняття
Здрастуйте, хлопці! Я рада вас бачити! Сьогодні ми з вами поїдемо в гості до бабусі в село.
На чому ми можемо туди поїхати? ( відповіді дітей).
А ми поїдемо на конях. У мене кінь велика, а у вас - дитинча коні (діти - лошата).Сідаємо і скачемо по доріжці( цокаючи язичком).
Ось і ми прискакали в село. Хлопці, щось погода за вікном зіпсувалася. Як нам не вистачає сонечка! Давайте ми дружно його покличемо закличкой, будемо закликати його до себе:
Сонечко-ведрышко!
Виглянь у віконце!
Сонечко - одягнися!
Червоне - покажися!
Чекають тебе дітки,
Чекають малолітки
(З'явилося сонечко). Що ми з вами робили?Зазивали сонечко.
Ось і будиночок бабусі, постучимся до неї. ( Діти стукають в будиночок, Я йду за будиночок і одягаю хустку та спідницю)
Бабуся:
-Здрастуйте, детушки - малолетушки! Вже як я рада вас бачити. Дякую, що ви до мене завітали. Я люблю з гостями грати. А ви любите грати? А загадки відгадувати? Слухайте мої загадки, про кого вони:
1. Замість хвостика - гачок,
Замість носа - п'ятачок,
П'ятачок - дірявий,
А гачок - вертлявий.(свиня).
2. М'які лапки, а в лапках царапки. (кішка )
З господарем дружить, будинок вартує,
3. Живе під ґаночком, хвіст колечком.. (собака).
4. Я копитом стукаю, а коли скачу, скачу
Грива в'ється на вітрі. (кінь).
5.Виганяли рогу погуляти на луки,
А роги вечерком прибрели з молоком. (корова).
Добре ви вмієте відгадувати загадки. А тепер ставайте в коло і скажіть, що вміє робити: кішка, корова, кінь, собака, свиня? Молодці.
У мене у дворі живуть бичок і лоша. Вони дуже люблять грати в хованки , а хто буде водити - вирішити не можуть. Щоб не прикро було треба їх порахувати. Хто може порахувати друзів?
Лічилка:
Кінь запопадливий,
Долгогривый
Скаче полем,
Скаче нивою.
Хто коня
Того зловить,
З нами в салочки
Грає.
От і добре, ми знайшли ведучого. А тепер давайте і ми пограємо. Я знаю веселу потешку, давайте її покажемо:
Козонька рогата,
Козонька бодатая,
Втекла за тин,
Проплясала цілий день.
Ніжками коза
Топ-топ!
Вічками коза
Хлоп-хлоп!
Ось ми і відпочили. Поки ми відпочивали мої бешкетники кіт Васька і щеня Кулька розпустувалися і стерли своїми лапками мої малюнки. Допоможіть домалювати, чого тут не вистачає. ( Діти домальовують кішці вуса, хвіст собаці, роги корові, хвіст поросяті, гриву коня.). Молодці. А тепер давайте пограємо в «добавлялки»:
Ок-ок-ок - стоїть у полі....(теремок)
Су-су-су - півник зловив ....(лисицю)
Цо - цо - цо - знесла курочка ....(яйце)
Ек - ек - ек - не сідай на ....(пеньок)
Ба-ба-ба-у верблюда два... (горба)
Зі-зі-зі - покотилося...(колесо)
Хлопці, у мене є мрія - я хочу розвести овечок. Допоможіть мені - пройдіть до столів і зробіть овечок з серветок. Діти виконують аплікацію. На шаблон у вигляді баранчика діти наклеюють зім'яті серветки.
А тепер прийшла пора прощатися: скажемо « До побачення» бабусі.(Йду переодягатися за будиночок).Пора нам вертатися в дитячий сад. Сідаємо на коней і скачемо по доріжці: цок, цок, цок.
Ми повернулися в дитячий сад. Станемо в коло і скажіть - вам сподобався урок? Де ми були, що робили?
На цьому ми закінчуємо наше заняття.