logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Як тварини до зими готуються.

Ознайомлення з навколишнім у другій молодшій групі.

Автор: Халікова Ельза Магсумовна вихователь, Муніципальне автономне дошкільний освітня установа «Дитячий садок N27» Приволзького району р. Казані.

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з дикими тваринами. Формувати уявлення дітей про пристосування диких тварин до сезонних змін природи. Розвивати спостережливість, допитливість. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Активізація словника: лігво, зарості, дупло, барліг, нора.

Дидактичне забезпечення: іграшки: Лунтік, зайчик, білочка, ілюстрації із зображенням диких тварин (заєць, лисиця, ведмідь, вовк, білка, їжак). Дидактичні ігри «Чий будиночок», «Чий малюк».

Музичний супровід: «Страшенно цікаво», «Лунтік. Головна тема».
Попередня робота: спільне розглядання альбому «Дикі тварини», читання оповідань про тварин.

Хід заняття: Діти входять в зал під музику, вітаються з гостями.
Вихователь: Яка зараз пора року? Як ви дізналися? Відповіді дітей.
Стук у двері. Входить Лунтік.
Ст. Здрастуй Лунтік, що привело тебе до нас.
Лунтик: Привіт хлопці. Я чув, що ви любите подорожувати і відкривати для себе щось нове. Я і всі мої друзі вже підготувалися до зими. Ми хочемо дізнатися, як готуються до зими тварини, які живуть у лісі.
В. Добре Лунтік, ми допоможемо тобі. Хлопці, скажіть, які тварини живуть у лісі?
Ответыдетей.

Молодці. А для того щоб потрапити в ліс треба сказати чарівні слова і перетворитися в невидимок.

Раз, два, три, гілка клена, допоможи
Опинитися нам у лісі
Де раскрасилалиству
В багряний колір, золотий
Осінь желтою косою.

Входимо в ліс. Хлопці давайте вдохнемлесного свіжого повітря. Дихальна гімнастика «Знизуємо плечима».

Тихо, як у лісі. Іноді з шурхотом впаде лист. Не чути птахів. Чому?
Відповіді дітей.

Правильно птахи відлетіли в теплі краї. А де ж тварини? Дивіться хто це?
Хто на гілці шишки гриз
І кидав горішки вниз?
Хто за ялинкам спритно скаче
І злітає на дуби?
Хто в дуплі горішки ховає,
Сушить на зиму гриби?

Правильно це білка, а хто їй на зустріч скаче.

Загадка про зайця. Правильно це заєць. А ось ще хтось до них біжить.
Добродушний діловитим
весь голками покритий
Чути тупіт спритних ніжок.
Це наш приятель... (їжачок).

Давайте послухаємо, про що вони говорять. Вихователь викладає фігурки.

Білка каже: Здрастуй, ти хто такий?
- Я заєць.
- Я їжачок. А ти хто така?
А я білка. Зайчик, а чому ти став іншим кольором? Я тебе зовсім не впізнала.

- Я поміняв свою сіру шубку на білу, на снігу мене не буде видно, лисиця пройде повз.А ти білка, чому стала іншого кольору?
- Я теж підготувалася до зими. Влітку я була руда, мене в кронах дерев не було видно. А зараз дерева голі, сірі, ось я і поміняла свою шубку на сіру, тепер мене серед гілок не видно, куниця не помітить. А ти як їжачок до зими готуєшся?
- А я ямку собі приготував, сухими листочками застелив. Я всю зиму буду спати.
- А вовк, лисиця та ведмідь теж готуються до зими?

- Так вовк і лисиця обростають шерстю, щоб не замерзнути. А ведмідь, як і я, всю зиму буде спати. Він влаштовує свій барліг під корінням дерева, що впало. Ну, мені пора, - сказав їжачок і побіг, готується до сну.
Білочка і зайчик теж побігли по своїх справах.

Всі звірята поміняли літні шубки на зимові, а зимові шубки тепліше, пухнасті, тепер звірятам не замерзнути. Стало їм усім весело, вони стали пісні співати та кружляти в танці.
Чук-чук-чук-чук - чути зайчика.
Дзяв-дзяв-дзяв - співає лисичка.
У-уу-уу - підспівує вовк.
Уф-уф-уф - хропе медведьв своїй барлозі, тепло йому.
А тепер давайте пограємо.
У нас славна постава,
Ми звели лопатки
Ми походимо на шкарпетках
А потім на п'ятах.
Підемо м'яко як лисенята,
І як ведмедик клишоногий,
І як зайченя боягуз,
І як сірий вовк - волчишка.
Ось згорнувся ежв клубок,
Тому що він промерз.
Промінчик їжачка торкнувся,
Їжачок солодко підтягнувся. Діти йдуть по колу, імітуючи звички тварин.
Гра «Сховай тварин в їхні будиночки»
- Але іноді взимку бувають такі сильні заметілі, хурделиці снігопади, що і шубки не рятують, хочетсяв будиночку сховатися. От і просять звірята хлопців: «Сховайте нас в наші будиночки».
- Куди сховаємо лисицю? (в нору).
- Куди сховаємо зайця? (чагарники).
- Куди сховаємо вовка? (лігво).
- Куди сховаємо ведмедя? (барліг).
- Куди сховаємо білку? (дупло).
- От молодці, хлопці, врятували всіх звірят. Всі доживуть до весни, перенесуть холоди і холоднечу. А навесні у всіх звірів дитинчата з'являться. Вгадайте в кого які?
- У білки - білченята.
- У лисиці - лисенята.
- У зайця - зайченята.
- У вовка - вовченята.
- У ведмедя - ведмежата.

Ст. Ну як, Лунтик, сподобалося тобі з нами подорожувати?

Л. Спасибі вам хлопці. Я багато сьогодні дізнався. Піду, розповім своїм друзям. Ви, хлопці, до нас теж приходьте. Лунтик йде.

Ст. І нам хлопці пора повертатися додому. Давайте скажемо чарівні слова: «До побачення добрий ліс».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове