Конспекти занять з дітьми.
Мишка - шкряботушка
Художній розвиток у першій молодшій групі.
Автор: Халікова Ельза Магсумовна вихователь, Муніципальне автономне дошкільний
освітня установа «Дитячий садок N27» Приволзького району р. Казані.
Програмовий зміст: вчити дітей ліпити мишку на основі конусоподібної або яйцевидної форми. Показати способи створення виразного образу: загострення мордочки, використання додаткових матеріалів (для вушок - насіння, для хвостика - мотузочки, для очей - намистинок або бісеру). Розвивати почуття форми і дрібну моторику. Виховувати інтерес до відображення уявлень про казкових героїв пластичними засобами.
Попередня робота: читання російської народної казки «Ріпка», бесіда за її змістом. Розглядання овочів, знайомство з ріпою, обстеження (форма, колір, смак). Дидактичні ігри «Чудесний мішечок», «Відгадай на смак»
Матеріали, обладнання: шматочки підфарбованого солоного тіста для ліплення мишок, тонкі шнурочки для хвостиків, насіння для вушок, намистини або бісер для очей; дощечки, серветки, лялька Домовичок Кузька, скринька.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці я знаю, що ви дуже любите казки. Скажіть мені, хто вам розповідає казки?
Відповіді дітей.
В. А ви хочете потрапити в казку?
Д. Так
Ст. Давайте закриємо очі, візьмемося за руки і скажемо чарівні слова.
Ст. і діти: Раз, два, три, чотири, п'ять у казку ми хочемо потрапити!
З-за ширми з'являється домовичок Кузька.
Кузька: Привіт хлопці, здрастуйте, гості дорогі. Ви мене впізнали, хто я?
Відповіді дітей.
К. Хлопці, я приніс з собою скриньку. Цей сундучок не простий, а чарівний з казками. Щоб він запрацював, треба сказати чарівні слова.
Діти з вихователем і Кузькой вимовляють чарівні слова:
Скринька, скринька, позолочений бочок.
Розписна кришка, мідна засувка.
Раз, два, три, чотири, п'ять
Можна казку починати.
Ст. Давайте подивимося, що ж там лежить.
Кузька відкриває кришку і дістає картинку із зображенням героїв казки «Ріпка». Вихователь разом з дітьми читає уривок з казки.
«Кішка за Жучку,
Жучка за внучку,
Внучка за бабку,
бабка за діда,
дідка за ріпку.
Тягнуть потягнуть, витягнути не можуть.»
В. Кого їм треба покликати?
Д. Мишку.
Вихователь пропонує зліпити веселу мишку, яка допомогла бабусі, дідусеві, внучці, кішці і Жучці витягнути ріпку. Показує спосіб ліплення і пояснює свої дії.
Ст. Беру шматочок тіста сірого кольору і розкачую в долонях, як кулька (кругові рухи долонь); подивіться, вийшов кульку, він зовсім не схожий на мишку. Перетворюю кулька в морквину: катаю долоньками «туди-сюди» (прямі руху долонь) і сильніше сдавливаю з одного боку; тепер трошки схоже на мишку. Витягую пальцями гостру мордочку, прикріплюю очі з намистинок, вушка з насіння і хвостик з мотузочки - ось яка красива і весела вийшла мишка!
Показує дітям саморобку і уточнює уявлення про зовнішньому вигляді виліпленої мишки. Тулуб як морквина, гостра мордочка, очі намистинки, вушка насіння, хвіст мотузочок.
Ст. Хочете самі зліпити таку мишку?
Але спочатку давайте підготуємо наші пальчики. Пальчикова гра.
Цей пальчик хоче спати.
Цей пальчик, стриб у ліжко.
Цей пальчик задрімав.
Цей пальчик вже заснув.
Тихіше, пальчик, не шуми.
Братиків не розбуди.
Встали пальчики, ура!
Діткам всім ліпити пора.
Вихователь пропонує дітям почати роботу. Діти ліплять.
Після того як діти зліпили, вихователь і Кузька хвалять дітей.
Вихователь читає вірш, Р. Лагздынь «Танцює казка».
В городі танцює ріпка
Танцює бабка, танцює дідка,
Танцює внучка, Жучка танцює
Танцює кішка - Сероножка
Танцює мишка на поріжку
Топ-топ-топ! - чотири ніжки!
Балалайка: Брень, брень,брень!
Танцює казка цілий день!
Показує дітям відповідну картинку і пропонує пограти у веселих бешкетників. Проводиться гра «Вийшли миші».
Кузька прощається з дітьми і йде. Вихователь пропонує повернутися дітей в групу і пограти в казку «Ріпка».