logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Звідки хліб прийшов?»

Інтегроване ігрове заняття в підготовчій логопедичній групі.

Автор: Яковлєва Ірина Володимирівна, вчитель-логопед, Недержавне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 137» ВАТ «Російські залізниці».

Цілі:

1. Актуалізувати словник дітей з теми «Хліб».
2. Удосконалювати навички складання і використання складносурядних речень з протиставленням.
3. Розвивати зв'язне мовлення, загальні мовленнєві навички; загальну та дрібну моторику; зорове і слухове увагу.
4. Розширити знання та уявлення дітей про особливості зовнішнього виду злаків та способи отримання борошна.
5. Познайомити дітей з процесом виготовлення тіста з борошна і з випічкою печива.
6. Вчити дітей готувати робоче місце, зручно розташовувати матеріал, користуватися качалкою, формочками, розкачувати тісто.
7. Розвивати інтерес до праці, бажання трудитися.
8. Виховувати прагнення домагатися результатів у праці, відповідально ставитися до справи.
9. Доставити радість від незвичайної діяльності і частування молодших дітей зміцнювати прояв добрих почуттів і відносин.

Обладнання: ноутбук, мультимедійна презентація «Вирощування хліба в давнину і в наш час» або дидактичний матеріал;
колоски, зерно пшениці і жита, борошно пшеничне;
лупи, тарілочки, дощечки, камені, товкачики, кофемолка-меленка, електрична кавомолка;
маргарин, яйця, цукровий пісок, борошно;
каструля для приготування тіста і віночок для збивання;
дошки для оброблення тіста, качалки, формочки, листи;
фартушки, косинки або ковпачки.

Хід заняття:
1. Організація початку заняття:
Логопед: Хлопці, сьогодні на занятті ми будемо порівнювати способи вирощування хліба в давнину і в наш час, складати пропозиції з союзом «а», проводити дослідження як справжні вчені розглядаючи і порівнюючи зерно хлібних рослин, молоти зерно старовинними та сучасними способами, грати в дуже смачну гру.
2. Гра «Порівняй».
Перед дітьми ноутбук.
Логопед: В яку пору року колгоспники починають готуватися до сівби?
Діти: Навесні (слайд «пора року - весна»).
Логопед: Як готують землю?
Діти: Орють, борони, удобрюють.
Логопед: Чим орали поле в старовину і чим орють зараз?
Діти: В старовину кінь тягла за собою дерев'яний плуг, а зараз трактор тягне металевий плуг (слайд «Оранка»).
Логопед: Як сіяли зерно наші предки і як сіють в наш час?
Діти:Раніше самий досвідчений член сім'ї - дід чи батько, у червоній сорочці, босоніж виходив у поле і розкидав зерно, а в наш час зерно сіють сівалками (слайд «Посів»).
Логопед: В яку пору року починається жнива?
Діти:Восени (слайд «пора року - осінь).
Логопед: Яким знаряддям праці користувалися в давнину під час жнив, а яка техніка допомагає людям зараз?
Діти: В давнину використовували серп, а зараз на полях працюють комбайни (слайд «Жнива»).
Логопед: Яке знаряддя праці допомагало вибивати зерно з колосків і як це відбувається в наш час?
Діти: Раніше вибивали зерно ціпом, а зараз це робить комбайн (слайд «Молотьба»)
Логопед: Як із зерна робили борошно наші предки і як роблять її зараз?
Діти: Наші предки мололи муку на вітряну або водяному млині, а зараз на борошномельному заводі (слайд «Млини», «Борошномельний завод»).
Логопед: Які пристосування для помелу були до млинів?
Діти: Камені з дощечками, ступа і маточка, ручні жорна (слайд «Перші пристосування для помелу»).
Логопед: Як пекли хліб в старі часи і як печуть зараз?
Діти: В старі часи хліб пекли в хаті в російської печі, а зараз печуть на хлібозаводі (слайд «Хата з російською піччю», «Хлібозавод»).
Логопед: Хлопці, як ви думаєте, у наш час стало легше вирощувати хліб?
Діти: Так. Люди придумали техніку, яка полегшила працю людини.
Логопед: Молодці, а зараз ставайте в коло, будемо пекти смачні калачики.

3. Гра «Молотьба»

Не грім гуркоче, не стрілянина,
Гримить - гуркоче молотьба.

Діти встають у коло.

Чу-чу-чу - я зерно молоч

Удари кулачками один про одного

Чу-чу-чу - жорна кручу

Кругові обертання складених долонь

Чу-чу-чу - борошно отримаю

Пальці рук стискаються - розтискаються

Ач-ач-ач - испеку калач

«печуть»

Чо-чо-чо - в печі гаряче

Витягування рук вперед і притискання до грудей

Ачики-ачики - смачні калачики

Хлопки в долоні

4. Експериментальна діяльність.
Логопед: На початку заняття я вам обіцяла, що ми будемо проводити дослідження як справжні вчені. Уявіть, що ми з вами перебуваємо в науковій лабораторії, ви вчені. Сідайте за столи і відгадайте, що ви зараз будете досліджувати.
З неба сонце золоте
Золоті ллє проміння.
В полі дружною стіною
Золоті вусачі.
Діти: Колосся.
Вихователь: Хлопці, подивіться на колоски пшениці і жита. Чим вони відрізняються?
Діти: Зерном, вусиками.
Вихователь: Подивіться, скільки зерна в одному колоску. Візьміть по одному зерну з тарілочок. Розгляньте уважно зернятка через лупи. Визначте де пшеничне зерно, а де житнє. Чим відрізняється зерно пшениці і жита?
Діти: Розміром і формою - житнє зерно більш довге й тонке; кольором - пшеничне зерно світле, а житнє темне.
Вихователь: Тепер порівняйте зерно і борошно.
Діти: Зерно велике і тверде, а борошно - ніжна, м'яка.
Гра «Знайди колосок»
Вихователь: Покладіть кожне зернятко до його колоску.
Вихователь: Як ви думаєте, чому люди розтирали зерно, коли у них не було ніяких пристосувань для цього?
Діти: Зубами.
Вихователь: Потім що?
Діти: Каменем.
Вихователь: Давайте і ми з вами спробуємо розтерти зерно каменем, як це у нас вийде?
Діти розтирають зерно з допомогою дощечки і каменю.
Вихователь: Зручно розтирати такими пристосуваннями?
Діти: Немає, потрібно витратити багато часу і сил.
Вихователь: Через якийсь час люди придумали ступку і товкач. Діти товчуть зерно з допомогою маточки.
Вихователь: Потім з'явилися ручні жорна, а після них млин.
Діти розглядають жорна в кавомолці-меленке. Засипають зерно пшениці і мелють. Порівнюють отриману борошно. Обговорюють, який спосіб легше.
Вихователь: У наш час людям скрізь допомагає техніка.
Діти розглядають електричну кавомолку, спостерігають за помелом зерна в ній. Розглядають отриману борошно і порівнюють з попередньої борошном. Роблять висновок, що борошно вийшла дрібніше, пишніше.
Вихователь: Це найякісніший, легкий і швидкий спосіб помелу.
Тепер ви самі знаєте, яким способом і як краще молоти борошно.
А чи знаєте ви що потрібно для того, щоб приготувати тісто?
Діти: Яйце, сіль, цукор, борошно, дріжджі, молоко або вода.
Вихователь: Молодці. Нас чекає «Смачна гра».
5. «Смачна гра».
Вихователь: Ви вже знаєте, звідки приходить хліб: як із зерен виростають колоски, потім їх прибирають комбайнами, мелють на млині, виходить борошно, а з борошна роблять хліб, булочки, кренделі, печиво. Влаштуємо пекарню. Ми всі будемо пекарі. Що потрібно зробити пекарям перед роботою?
Діти: Вимити руки.
Вихователь: Ідіть, пекарі, мити руки.
(діти миють руки)
Вихователь: Одягнемо фартушки і ковпачки.
(діти і вихователь одягають фартухи і ковпачки)
Які продукти потрібні для того, щоб приготувати тісто?
Діти: Борошно, яйця, цукровий пісок, маргарин.
Вихователь і діти обговорюють процес приготування тіста: Спочатку ми розімніть маргарин, потім взобьем яйця разом з цукром. З'єднаємо збиті яйця з маргарином і перемішаємо. Після цього покладемо борошно і замісимо тісто.
(діти разом з вихователем готують тісто)
Вихователь: Ось і вийшло у нас тісто. Тепер розділимо його на шматочки (вихователь роздає дітям шматочки тіста). Поторкайте і скажіть, яке воно?
Діти: Густе, липке, тягуче, м'яке, біле, гладке, ароматне.
Вихователь: Зараз візьмемо дошку, качалку, шматочок тіста і рівномірно розкотимо його на всі боки. Повинен вийти тонкий шар тіста. Потім вдавим формочку і виріжемо з тіста фігурки, а тісто знову розкотимо.
(діти розгортають тісто, вирізати формочками печиво)
Вихователь: Готове печиво покладемо на деко і понесемо на кухню для випічки. Кухарі допоможуть нам поставити деко в духовку. Коли печиво буде готово, хлопці принесуть його в групу.
(деко з печивом діти разом забирають на кухню для випічки)
Вихователь: Після роботи треба обов'язково прибрати своє робоче місце.

6. Організація закінчення заняття.
Коли буде прибране робоче місце і діти приведуть себе в порядок, вихователь пропонує дітям подумати, кого вони хочуть пригостити печивом.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове