Конспекти занять з дітьми.
Я, моє ім'я...
Автор: Ольга Михайлівна Ханова,вихователь дитячого садка 138 р. Пензи.
МЕТА:
Формувати поняття про передачі інформації про людину через його ім'я, розповісти про те, що означають ті чи інші імена; вправлятися в рахунку в межах 5, вміти орієнтуватися в просторі; прищеплювати любов і гордість до свого імені.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:
Бесіда: "Навіщо людині ім'я?"
МАТЕРІАЛ ДО ЗАНЯТТЯ:
1. Дитяча енциклопедія
2. Аудіозапис класичної музики (Бетховен - "Патетична симфонія" )
3. Муляжі та іграшки із зображенням плазунів.
4. Значки з написами імен.
5.Спортивний інвентар для проходження перешкоди: "воротики", "драбинка", куби і т. п.
6. Карта, зі схематичним зображенням ігрової кімнати з маршрутом "шляху" від ігрової до спальні.
ХІД ЗАНЯТТЯ :
Вранці вихователь з хлопцями приводять в порядок іграшки на полицях і як би випадково виявляють скриньку. Привертаємо увагу інших дітей.
Вихователь:
- Хлопці, ви не знаєте що це за скринька?
- Чия вона?
Діти пропонують відкрити її і подивитися, що там всередині. Відкриваємо і бачимо записку і карту. У записці нам пропонують піти по вказаному маршруту, щоб дізнатися багато нового, цікавого і казкового. По карті лічить кроки, педагог допомагає правильно орієнтуватися в кімнаті. По дорозі нам попадаються павуки, змії (гумові іграшки). Долаємо "перешкоду" з модулів (проповзаємо в "воротики" або під аркою). В цей час звучить тривожна музика. Потім по карті нам треба подолати останню перешкоду, а саме: відкрити "чарівну" двері. В цей момент двері сама відкривається і "вилітає" Сова.
Сова:
- Ха-ха-ха! Заблукали діточки!
Діти:
- Хто ти? Сова:
- Злякалися? Я - стара Сова. Я тут в дуплі живу. Але ви мене не бійтеся!
Діти:
- А ми тебе не боїмося!
Сова:
- От і правильно! Це вам ваші імена сміливості надають!
Діти:
- Імена? Як це?
Сова:
- Імена у вас особливі: Ірина, Олександр, Андрій, Микита, Дарина. Хто такі імена, той росте сміливим, рішучим і самостійним.
Вихователь:
- А якщо б їх іншими іменами назвали, то вони б іншими виросли?
Сова:
- Звичайно іншими. А як же інакше?
Вихователь:
А що ти ще про наших іменах знаєш? Розкажи, Сова!
Сова:
- Розповім, тільки ви мені спочатку дайте відповідь, навіщо людині ім'я?
(Діти намагаються відповісти).
- Чому вас такими іменами назвали?
- Якщо вас назвали в честь діда чи бабусі, то це прояв справжнього
поваги до цієї людини. Ви знаєте, що означають ваші імена? А я знаю.
Приміром, Олександр означає мужній, захисник людей. Андрій-хоробрий. Микита - переможець. Дарина - теж перемагає. Ірина - означає мир, спокій. Тому у неї характер добрий, спокійний. Не любить вона сварок, чвар і з усіма намагається ладити.
Діти:
- Звідки ти, Совушка, все про наші імена знаєш?
Сова:
- Як не знати! Адже я повік в лісовій глушині живу. Раніше я в однієї чаклунки в служінні була.
Діти і вихователь:
- Вона зла?
Сова:
- Ні, добра. Їй не тільки таємниці всіх імен людських відомі, але вона і людям, що потрапили в біду, допомагає. Я багато чому у неї навчилася. Тому-то і звуть мене Мудрою Совою.
Вихователь:
- Поверни нас з казки в групу, допоможи!
Сова:
- Допоможу, тільки в мене подарунки для вас. (Дає дітям значки з їх іменами).
- Носіть їх і пишаєтеся своїм ім'ям! А тепер закрийте очі, порахуйте до 5-ти.
(Діти закривають очі і вважають до 5. Сова йде (ховається) в спальню.
Вихователь:
- Ось ми і знову в групі. Сьогодні ви дізналися багато нового про своє ім'я і, сподіваюся, будете пишатися ним.