logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Маша і Ведмідь»

Конспект фронтального логопедичного заняття в підготовчій групі з лексичної теми «Дикі тварини»

Автор: Бурмістрова Тетяна Миколаївна, вчитель - логопед муніципального автономного дошкільного навчального закладу міста Калінінграда дитячого садка N 55.

Мета: Активізувати в мові дітей лексичний матеріал по темі, удосконалювати навички словотворення і словозміни. Збагачувати активний словник дітей омонімами.
Завдання:
Корекційно-освітні:
-розвивати навички вживання лексичного матеріалу по темі у мовленні дітей;
-знайомити дітей зі словами - омонімами;
-вчити добирати споріднені слова;
Корекційно-розвиваючі:
-вправляти дітей у вживанні форм непрямих відмінків, освіту присвійних прикметників, використанні прийменників;
-удосконалювати навички словотворення за допомогою суфіксів;
-розвивати навички зв'язного мовлення;
-закріплювати произносительные навички;
-вправляти у звуко-буквенному аналізі і синтезі;
-проводити профілактику дисграфії;
-формувати просторові уявлення;
-розвивати загальну та дрібну моторику;
-тренувати увагу, логічне мислення;
Корекційно-виховні:
-виховувати у дітей самоконтроль за мовою;
-виховувати чуйності;
-розвивати навички співробітництва.
Обладнання: стрічка, комп'ютер, презентація заняття, картки для ігор, електронна гра, букви на магнітах, макарони для бус, магнітофон, пісні з м/ф «Маша і Ведмідь»
Хід заняття
1.Організаційний момент.
Логопед входить з дітьми під музику в кабінет. Стають у коло. (пісня з м/ф «Маша і ведмідь» - «Крапель»)
- Я запросила сьогодні в гості наших улюблених героїв. Тому нудьгувати нам не доведеться.
А ось і вони. Зустрічайте їх! (на екрані з'являються Маша і Ведмідь.)
Маша і Ведмідь: - Здрастуйте хлопці! Ми дуже раді, що нас запросили в гості.
Ведмідь: - Я приготував для вас цікаву гру, але подув сильний вітер, і гра розлетілася по лісі. Де ж тепер мені її шукати?
Маша: Не переживай, Міша. Я думаю, хлопці допоможуть нам знайти твою гру.
-Допоможемо, хлопці? - Так.
2. Гра «Чарівна стрічка»
Логопед: У мене є чарівна стрічка. Він допоможе нам виконати завдання і відшукати картинки. Беріть швидше за мотузочку в руки.
Починаємо перетворення:
-Ти мій друг і я твій друг. Отримуємо велике коло.
-Перетворити наш круг квадрат кожен теж буде радий.
- Ти за три кута візьмися, трикутник сталося.
(Кінці мотузки, на яку прикріплені прапорці різних кольорів, пов'язані між собою. Взявшись за прапорці певного кольору і натягнувши мотузку, хлопці отримують геометричні фігури)
Тепер ми дружні, спритні й умілі.

  1. А ось і перше завдання. (На екрані з'являється зображення білки)

-Дізналися, хто це?- білочка.
- Де живе білочка?
- Як називаються тварини, які живуть у лісі?
Ярма «Знайди дитинчат»
Білка: Хлопці, у нашому лісі у тварин загубилися дитинчата. Допоможіть його знайти.
(Гра проводиться з використанням електронної настільної гри. Якщо зображення дорослої тварини і дитинча підібрані вірно, то на полі гри загоряється лампочка).
-у вовка -( вовченята) і т. д.
 Білка: Дякую хлопці! Ви мені дуже допомогли. Ви такі добрі.
А за добро платять добром.
Логопед: Ось ми і допомогли білку. А вона знайшла для нас картинку від втраченої гри.
Картинка виставляється на дошку.
4. Гра «Луна». (На екрані з'являється зображення вовка)
Наступне завдання приготував для нас вовк. Хлопці, нагадайте мені, як він гарчить? - рррр......
Вовк: Я дуже люблю грати зі своїм другом на «Ехо». А ви знаєте, що це таке? Мій друг не вміє гарчати і замість ра - каже ла-..
Я буду кричати Ра..., а ви як ехо - Ла...
Ро-ло
Ру-лу
Ри-ли
Придумайте 3 слова зі складом ра-.
Вовк: Молодці, хлопці, ви дуже спритні. І у мене для вас теж є картинка від гри.
5. Гра «Знайди родичів». (На екрані з'являється зображення їжака)
- Їжачок сказав Маше, що ліс, в якому він живе, дуже розрепетувався, так як не може знайти своїх родичів.
Їжачок: Підберіть до слова ЛІС споріднені слова.
(Лісовий, лісок, лісник, лісовичок, Полісся, Залісся, перелісок.)
Їжачок: Молодці, хлопці, ви так багато знаєте, тому змогли допомогти лісі. Ось ще одна частина від гри.
6.Динамічна пауза. (на екрані Маша грає у м'яч)
-Дивіться хлопці, Маша вже веселиться. Давайте приєднаємося до неї.
Зарядка під музику.
7. Гра « Чий будинок?»
Логопед: Маша розпустувалася й переплутала картинки. Давайте допоможемо ведмедю швидше навести порядок. Знайдіть картинку із зображенням будиночка для кожного з цих тварин: лисиця, ведмідь, заєць, бобер, вовк. Назвіть його. (Лисиця живе у норі).
Ведмідь: Дякую хлопці. Ви так швидко і дружно виконали це завдання. Ви мені допомогли. (На екрані з'являється зображення задоволеного Ведмедя)
8. Гра «Збери слово» ( На екрані з'являється зображення лисиці)
Логопед: Лисичка приготувала цікаве завдання, потрібно відгадати зашифроване слово.
(Картка з зображенням Рыбы, Арбуза, Дома, Улітки, Рриба, Апельсина)
Діти відгадують слово за першими літерами. (ВЕСЕЛКА)
Лисиця: Ви молодці! Ось вам ще одна картинка.
9.Гра «Намисто для Маші» . (На екрані з'являється зображення Маші)
Логопед: Я знаю, хлопці, що Маша любить різні прикраси. Давайте подаруємо їй намисто.
Діти роблять намиста з макаронів. (Робота в парах)
Які чудові намиста вийшли!
Маша:- Дякую хлопці. Мені дуже сподобався ваш подарунок. Я така модниця.
Я теж приготувала вам подарунок. Ці картинки ви раскрасите будинку і розкажіть своїм батькам про нашу гру.
- Дякую Маша!
10. Гра Ведмедя.
Логопед: Ми зібрали всі елементи гри. Що зображено на картках?
(Коса: дівоча коса, коса в'язана (прикраса на жакеті), хлібна коса (хала), залізна коса - інструмент для косовиці трави).
Ведмідь: Яку косу можна заплести? (залізна, піщана)
Логопед: Хлопці, підкажіть Ведмедю назву ще однієї коси, зображення якої у нього немає і яку добре знають всі жителі нашої Калінінградській області. (Куршская)
Картинки перевертаються і виходить зображення Куршської коси.
Маша і Ведмідь: Молодці хлопці! А тепер нам пора повертатися в наш ліс. З вами було дуже цікаво. До побачення. (На екрані Маша і ведмідь)
11. Підсумок заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове