Конспекти занять з дітьми.
«Граємо з Машею і Сонею»
Індивідуальне логопедичний заняття для дитини 5-6 років з використанням пісочної терапії по темі: «Автоматизація та диференціація звуків С - Ш»
Автор: Бурмістрова Тетяна Миколаївна,
вчитель - логопед муніципального автономного дошкільного навчального закладу міста Калінінграда дитячого садка N 55.
Мета: Вдосконалення навичок вимови звуків З, Ш і диференціація цих звуків на слух і у вимові.
Завдання:
Корекційно-освітні:
-формувати навички правильної вимови звуків З, Ш в складі і в слові;
-вчити розрізняти звуки С-Ш з опорою на різні види контролю;
-збагачувати словник з лексичної теми «Місто»;
Корекційно-розвиваючі:
- розвивати вміння чути і виділяти звуки С, Ш в потоці інших звуків;
- удосконалювати навик узгодження іменників з прикметниками в роді;
- продовжувати вчити складати речення з використанням заданих слів;
- розвивати тактильно-кінестетичну чутливість і дрібну моторику рук;
-розвивати загальну моторику;
- розвивати просторову уяву;
- закріплювати навик використання в мовленні префіксальних дієслів;
Корекційно-виховні:
- виховувати навички самоконтролю за мовленням;
-виховувати акуратність;
Обладнання: баночки з манкою і камінцями, дзеркало, аркуш паперу, ляльки та іграшки, комп'ютер, предмети для гри в «Місто».
Хід заняття.
Організаційний момент.
Логопед повідомляє дитині про те, що йому необхідно уважно слідкувати за вимовою звуків З, Ш.
Дихальна гімнастика.
- ніс - ніс
- ніс - рот
- вправа «Надуй кульку-сдуй куля» (Ш Ш Ш - З З З)
Артикуляційна гімнастика.
Ізольоване вимова звуків з використанням піску і камінчиків.
Дитина опускає одну руку в баночку з піском, іншу - в баночку з камінчиками.
пісок - З тривале вимова
камінці-Ш
(дитина сама підбирає предмет до звуку)
Вимова складів.
«Доріжка з піску і камінчиків».
Са-са-са ша-ша-ша
Зі-зі-зі-шо-шо-шо
Су-су-су шу-шу-шу
Си-си-си ши-ши-ши
« За якою доріжці ти підеш»?
Логопед вимовляє будь-який склад, а дитина повторює його і «стрибає» пальчиком по доріжці.
Вимова слів (робота з комп'ютером).
Гра «Подарунки для Маші і Соні»
Дитина бере іграшку і визначає, який звук в слові.
Після закінчення гри дитина розглядає іграшки і відповідає на запитання логопеда: - Про яку іграшку я б сказала «довга»? і так далі.
Гра на розвиток уваги «Чого не стало»?
Гімнастика для очей.
1, 2, 3, 4,5 -будемо грати з вічками,
Швидко оченята ми закриємо і відкриємо їх знову.
Тихо очі закриваємо. Пальчиками їх обертаємо.
А потім, а потім, ми злегка на них натиснемо.
1,2,3,4,5 - ми закінчили грати.
Динамічна пауза.
1,2,3,4.5 - будемо в садок ми крокувати.
5.4,3,2,1, - в школу разом ми біжимо.
Вимова фрази.
Гра « Допоможи Маші і Соні знайти дорогу в школу і дитячий сад».
-Соня ходить в дитячий сад.
-Маша ходить в школу.
На макеті міста показати маршрут руху машини по місту і розповісти з використанням у мовленні префіксальних дієслів.
Підсумок заняття.