logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Хто живе в степу?»

Заняття з екологічного виховання у старшій групі.

Автор: Хакімова Марина Єгорівна, Дитячий садок «Оленка» р. Абакан, Республіка Хакасія.

Мета: Знайомство з тваринним світом степу.

Завдання:

1.Ознайомлення з різноманітністю тваринного світу хакаських степів.

2.Закріпити знання про групи тваринного світу.

3.Закріпити знання про природні зоні Хакасії-степу.

4.Розвивати аналітичні здібності,зорову пам'ять,увагу,дрібну моторику рук.

5.Прищеплювати любов до природи, рідного краю.

Обладнання:аудіозаписи зі звуками степу (спів птахів,цвірчання комах), м/м проектор,м/м презентація «Хто живе в степу»,альбомні листи з графічним диктантом «Метелик»,прості олівці, д/гра «Хто мої дітки?».

Хід заняття:

1.Орг.момент.Подивіться ,будь ласка,на екран і скажіть,що там зображено?
(Відповіді дітей).

2.Основна частина.
-Правильно,це степ.Давайте поїдемо туди і подивимося ,хто ж там живе?

Включаються аудіозаписи зі звуками степу.

А)Робота з м/медійної презентацією.(див. додаток)

-Скажіть,хто від нас заховався ?Відгадайте загадку.

-Скажіть,як одним словом назвати цю групу тварин?
(Звірі)
-Які відмінні ознаки звірів ви знаєте?
(У них 4 лапи,у них є житло,де вони вирощують дитинчат,тіло вкрите шерстю.)

Б)Д/гра «Хто мої дітки?»

Мета:Закріплення знань про назви дитинчат тварин.

Лисиця-лисеня,
Заєць-зайченя,
Миша-мишеня,
Борсук-барсучонок,
Олень-оленя,
Вовк-вовченя,
Ведмідь-ведмежа і т. д.

В)Робота з презентацією.

-Як називається ця група тварин?
(Птахи)
-Які у них відмінні ознаки?
(Є крила,в'ють гнізда,пташенята з'являються з яєць,вони літають ).

Г)Гра-тренінг «Врятуй пташеня».
Мета:Розвиток емпатії,розвиток умінь висловлювати свої емоції за допомогою міміки і жестів.

-Витягніть руки долонями вгору і уявіть, що у вас в руках маленьке безпорадне пташеня.»Йому холодно!»Зігрійте пташеня,сховайте в долоні,подихайте на нього.Прикладіть долоні до своїх грудей,віддайте пташеняті доброту свого серця.А тепер розкрийте долоні,наш пташеня радісно злетіла,усміхніться йому.

Д)Робота з м/м презентацією.

-Як називається ця група тваринного світу?

-(Комахи)

- Які у них відмінні ознаки?

(6 ніг,крила,літають ,стрибають,взимку ховаються від холоду ).

Е) Графічний диктант «Метелик»

-Подивіться ,на листочках сховалося якесь відоме комаха,з'єднайте точки і скажіть ,хто там сховався.

Ж) Бесіда:

-Скажіть,якого кольору всі представники тваринного світу степів?

-Як ви думаєте,чому?

(Відповіді дітей).

3.Підсумки заняття:

1.Що ви дізналися нового?

2.Чим займалися?

3.Що вам сподобалося на занятті?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове