logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«У пошуках скарбу»

Спільна діяльність за проектом «Пластилінова Казка» (підготовча група)

Автор: Садовникова Ірина В'ячеславівна, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок", N9», Тверська область, місто Кімри.

Мета: Викликати інтерес до зображення казок Пушкіна. Формувати вміння обстежити натуру, задумувати проект і планувати роботу. Продовжувати вчити дітей створювати на кольоровій основі сюжетні композиції, самостійно застосовуючи різні прийоми малювання пластиліном. Розвивати почуття кольору, підбирати красиві цветосочетания і просторове мислення. Закріплювати вміння ліпити потрібні форми, прикладати і розмазувати пальчиком по основі. Розвивати уяву, відчуття форми, уміння розміщувати об'єкти згідно з їх мистецькими діями, виділяти головне в композиції. Заохочувати ініціативу, кмітливість. Самостійно вибрати сюжет або окремого героя. Залежно від характеру героя надавати йому необхідні пози, вираз обличчя, одягу. Формувати навички співпраці в колективній діяльності.

Попередня робота:
- Читання казок А. С. Пушкіна.
- Розглядання ілюстрацій різних художників, обговорення одягу, характерів героїв.
- Перегляд діафільмів за казками Пушкіна з зупинками і розгляданням сцен.
- Заучування уривків творів А. С. Пушкіна.

Матеріал:
Пластилін, кольоровий картон під основу, стеки, серветки, ілюстрації до творів Пушкіна, Конверт, портрет А. С. Пушкіна, карта-план групи, скриня, диск з мультфільмами по казках Пушкіна.

 ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Хлопці, коли я вранці йшла у дитячий садок, то у нашій двері я знайшла якийсь дивний лист. Хто з вас вміє читати? Прочитайте, що тут написано? (Дитячий садок N 9. Дітям). Давайте його відкриємо. Тут, чийсь портрет і карта. Хлопці ви знаєте хто це?
Правильно, це знаменитий поет і казкар А. С. Пушкін.
А тут ще карта якась, напевно, це карта скарбу? Ви як думаєте?
Тут на карті незвичні слова: «Тільки той, хто знає мої казки, зможе знайти скарб».
А. С. Пушкін.
Ходімо ж скоріше і знайдемо скарб, адже ми з вами багато казок Пушкіна знаємо.
Діти йдуть по карті і знаходять сплячого під «дубом» кота. Він спить в обнімку з скринею. Кіт прокидається і шипить.
Кіт: навіщо Ви сюди прийшли?
Вихователь: Ми прийшли за скарбом по старовинній карті, напевно від самого А. С. Пушкіна.

Кіт: Та це його карта, я дізнаюся, але скарб вам не віддам, треба ще пройти випробування:

- Хто казки Пушкіна читає,
Загадки швидко відгадає.
1. У цариці злий-презлой
Со6еседник непростий.
Неживий, але мовець,
Скаже правду справжню.

2. Трохи небезпека затаїться -
Вірний вартовий на тонкої спиці
Ворухнеться, стрепенеться,
До тій сторонці обернеться.

3. Рибка непроста
Лускою виблискує.
Плаває, пірнає.
Бажання виконує.

4. Князь Гвідон за океану
Тричі плив до царя Салтану.
Непоміченим добрався.
А в кого він перетворювався?

5.Що за звір в кришталевому будинку
Князю прибуток створює,
"Во саду чи, в городі..."-
Дзвінко пісеньку співає?

6.Перед князівським палацом
Є у білки чудовий будинок,
А над ним не перший рік
Що за дерево росте?

Молодці, всі загадки відгадали, а тепер треба ці казки намалювати, але в тому й секрет, що незвично, ну не так як всі, не олівцями і не фарбами.

Вихователь: Хлопці, а ми з вами вміємо малювати пластиліном, може бути підійде?

Діти вибирають матеріал, придумують сюжет, визначають характер і зовнішній вигляд героїв. А вихователь допомагає правильно побудувати план роботи, вітає, якщо діти об'єдналися в колективи, щоб створити загальну композицію.( техніка роботи: розкочування частин і примазывание на основі створюючи вибраний об'єкт, для створення образу моря або неба підказати як робиться розтяжка кольору: відщипують маленькі шматочки пластиліну і розмазуються по основі, мазки накладаються один на інший, можливо навіть різними відтінками, отримуючи незвичайний відтінок).
В кінці заняття проводиться виставка і кіт оцінює, виділяючи особливості кожної роботи, особливо відзначаючи колективні роботи.
Кіт: Мені все дуже сподобалося і ви всі завдання виконали, тому забирайте скарб. Прощайте, мені пора в країну казок.
Йде.
У скрині диск з мультфільмами по казках Пушкіна.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове