logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Допоможемо Буратіно.

Конспект логопедичного заняття з звукопроизношению для вихователів в старшій групі для дітей із ЗНМ.

Автор: Вчитель - логопед р. Набережні Челни МБ ДНЗ N 36 д\с «Золотий ключик» Васенина М. В.

Мета: Автоматизація звуку [ C ]
Завдання:
Навчальні: - автоматизація звуку [ З ] ізольовано, у складах і словах (на початку слова);
- закріпити освіти родового відмінка з допомогою приставки-НА-.
Корекційні: - сприяти розвитку вищих психічних функцій (уваги, пам'яті, дрібної моторики);
- формування фонематичного слуху
Виховні: - виховувати інтерес до занять;
- сприяти вихованню взаємодопомоги і колективізму
Обладнання:
- лялька Буратіно;
- пляшечка з ґудзиками;
- д/гра «Сонечко» з предметними картинками;
- дрібні іграшки на звук [ C ];
- таз з піском.
Хід заняття:

Орг. момент:

Діти стоять біля своїх стільчиків.
Логопед: Зараз сяде той, хто повторить за мною правильно:
са-си-зі со-са-се
з-су-са си-со-су
си-са-су се-са-з

Повідомлення теми:

Логопед: - Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшов Буратіно. Йому Мальвіна поставила завдання навчитися правильно вимовляти звук [ C ], а Буратіно нічого про нього не знає і дуже просить вас допомогти йому. Разом з нами він навчиться правильно вимовляти звук [ C ].

Артикуляційна гімнастика.

Логопед: - Розімніть наш язичок: Вправа «Посмішка»
Вправа «Млинець»
Вправа «Покарати неслухняний язичок»
Вправа «Пісенька води»

Характеристика звука [ C ].

Логопед: Давайте покажемо як потрібно говорити звук [ C ]: губки посміхаються. Зубки прочинені. Язичок спить. Видихаємо холодне повітря на долоньку.

Пальчикова гімнастика «Пальчики вітаються»

Логопед: Павайте поздороваем наші пальчики один з одним (великий з великим, вказівний з вказівним і т. д.), промовляючи склади:
са-са-са
зі-зі-зі
су-су-су
си-си-си
се-се-се

Закріплення в складах.

Дидактична гра «Злови склад»
Логопед називає різні склади, якщо в складі є звук [ C ], діти підстрибують, а якщо ні - присідають.

Закріплення прийменника - На-

Логопед: - Буратіно дуже старається, за це давайте подаруємо йому іграшки. Їх ви знайдете в піску.
Діти по черзі витягують з піску дрібні іграшки і промовляють:
- на собаку;
- на склянку;
- на сову;
- сома;
- на сумку.

Закріплення звука на початку слова.
Дидактична гра «Сонечко».
Діти по черзі розкручують «Сонечко», «Кручу-верчу картинку назву» яка картинка випаде таку і називають (тільки картинки на звук [ C ], не містять інших важких звуків).

Дидактична гра «Вибери правильно».

Логопед: - Нам Буратіно приніс картинки з предметами, вам потрібно вибрати тільки ті, які починаються на звук [ C ] і назвати.

Дидактична гра «Збираємо слова».

Логопед: Сьогодні ми називали дуже багато слів на звук [ C ], пригадайте їх, і називаючи киньте гудзик в пляшечку.
Діти підходять до пляшечки, називають слово на звук [ C ] і кидають гудзик в пляшечку.

Підсумок.
Логопед: З яким ми звуком грали?
Як ми грали зі звуком [ C ]?
- Тепер Буратіно знає, як правильно говорити звук і впорається з будь-яким завданням Мальвіни.
Буратіно прощається з дітьми і дає кожному картки - обведення зі своїм зображенням.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове