Конспекти занять з дітьми.
Йдемо в школу.
Конспект інтегрованого логопедичного заняття в групі з ОНР 2 року навчання, по грамоті, праці та музики.
Автор: Вчитель - логопед р. Набережні Челни МБ ДНЗ N 36
д\с «Золотий ключик» Васенина М. В.
Мета: Закріплення букви Ш.
Завдання: Навчальні:
- Сприяння в тренуванні написання букви Ш
- Сприяння в тренуванні читання букви Ш в складах, словах, пропозиції.
- Сприяти у формуванні синтезу
- Закріплювати вміння аналізувати слова з двох складів
- Закріплювати вміння співвідносити звук і букву на листі
- Закріплення правил правопису пропозицій
Корекційні:
- Сприяти розвитку дрібної й великої моторики, логічного мислення та уваги, пам'яті, уяви
- Сприяти формуванню фонематичного слуху.
Виховні:
- Сприяння вихованню власної активності, почуття власної значущості
- Виховання колективізму і взаємодопомоги
- Формування бажання вчитися
Оздоровчі:
- Профілактика сколіозу і плоскостопості
Обладнання:
- ляльки;
- ковролін з клеющимися смужками;
- набір для аплікації (біла папір, смужки кольорового паперу, клей);
- таблиця «Читання складів»;
- магнітофонний запис пісні «Чого вчать у школі» муз. Ст. Шаїнського сл. М. Пляцковського;
- індивідуальні листи з набором слів (одне з яких з буквою Ш);
- великі аркуші з окремими словами (Даша, Міша, і йдуть, школу.);
- демонстраційна дошка;
- картки з дрібними літерами.
Хід заняття:
I. Організаційний момент.
Логопед: Хлопці, вже скоро ви підете до школи вчитися, але поки ми в дитячому саду набираємося знань, щоб навчання в школі далося легко. І сьогодні ми з вами підемо в школу на екскурсію.
II. Повідомлення теми.
Логопед: - Як потрібно себе вести в школі? Правильно, тихо, давайте заспокоїмо всіх одним звуком (Ш-Ш-Ш). Молодці.
- Хто буде вчити вас у школі? (Вчитель)
- Кого навчає вчитель у школі? (Учнів)
- Сьогодні мені допоможуть провести екскурсію два учня Даша і Міша (ляльки).
Давайте проаналізуємо їх імена. Перший ряд аналізує ім'я Даша, а другий ряд - Саша.
- Скільки складів у слові?
- Який перший склад?
- Який другий склад?
- Назвіть усі голосні звуки
- Назвіть усі приголосні звуки (тверді, м'які)
- Скільки звуків у слові?
- На який звук падає наголос у слові?
- Назвіть усі звуки по порядку. Молодці.
- Що ми зараз робили? (аналізували слова)
III. Закріплення на письмі букви Ш.
Логопед: - Даша і Міша хочуть перевірити, чи знаєте ви, як друкувати букву Ш. - Скільки паличок потрібно для написання букви Ш? На що вона схожа? (на гребінець, на їжака)
-Напишемо в повітрі цю букву.
- Складемо з смужечок на кавролине букву Ш.
- У вас на столах є аркуш білого паперу і смужки різнокольорового паперу, приклейте смужки різнокольорового паперу так, щоб вийшла буква Ш.
- Давайте подаруємо ваші букви учням.
- Що ми зараз робили? (аплікацію букви Ш)
IV.Пальчикова гімнастика.
Логопед: Давайте покажемо, як ми вже добре вважаємо:
Йшла Саша по шосе (вказівним і середнім пальцем перебираємо по столу)
Ніс сушіння в мішку (показуємо коло великим і вказівним пальцями)
Сушку Гриші, сушку Міші, (загинаємо по одному пальчику)
Є сушіння Простіше, Васюше, Антоше,
Ще дві сушіння Нюше і Петруші,
Ще три сушіння Паші, Ванюшке і Танюшке.
Логопед: - Скільки дітей отримали сушіння від Саші? Правильно, десять.
- Назвіть імена в грі, в яких є звук Ш)
V.Тренування читання букви Ш в складах:
- Даша і Міша навчать нас, як можна читати букву Ш:
И А
Ш - ПРО
І У
- Що ми зараз робили? (Читали склади)
VI. Фіз. Хвилинка
Логопед: - Хлопці, а зараз станемо в коло і заспіваємо пісню про те, чого ще вчать у школі.
Спів пісні з рухами «Чого вчать у школі» сл. М. Пляцковського муз. Ст. Шаїнського.
VII. Тренування читання букви Ш у словах
Логопед: Нам учні приготували ще одне важке завдання: на аркуші написані слова, прочитайте тільки те слово, в якому є буква Ш.
Що ми зараз робили? (Читали слова з буквою Ш)
VIII. Складання пропозиції
Логопед: - Складіть речення з даних слів (слова надруковані на великих картках, діти по черзі підходять і прикріплюють їх на дошку)
Даша, йдуть, і, у, Міша, школу.
- Прочитайте цю пропозицію (кожен промовляє цю пропозицію).
IX. Підсумок.
Логопед: - Вам сподобалося вчитися?
Що вас найбільше сподобалося? ( кожна дитина повним відповіддю промовляє, яке завдання йому сподобалося найбільше).
- Учні Даша і Міша за ваш труд і сумління, теж хочуть вручити подарунки. Це картки з літерами, після заняття закресліть всі букви Ш і побачите першу букву свого імені.