Конспекти занять з дітьми.
"В гості до казок".
Підсумкове заняття по математиці у другій молодшій групі.
Автор: Бочарникова Наталія Геннадіївна, Республіка Казахстан, р. Караганда, д/з "Алтынай".
Мета: продовжувати формувати елементарні математичні уявлення.
Завдання:
- вправляти дітей прикладати предмети точно один до одного, строго враховуючи інтервали між ними;
- розкладати предмети правою рукою зліва направо; привчати користуватися словами і виразами "стільки, скільки", "порівну";
- вправляти у порівнянні предметів, контрастних по висоті;
- вміння складати зображення предмета з частин;
- продовжувати вчити розрізняти і називати основні ознаки предметів колір, форму, величину;
- продовжувати освоювати уміння розрізняти праву і ліву руки;
- розвивати пам'ять, мислення, кмітливість і уяву;
- виховувати інтерес до заняття, працьовитість, акуратність, доброзичливі відносини.
Розвиваюче середовище: іграшка - Петрушка, скринька або коробка, геометричні фігури на кожен стілець по одній (прикріплені до спинки), запису звуків лісу, ілюстрації та малюнки до казок, 3 ведмедя і 3 миски, книжка з казками, картинки-розмальовки (на кожну дитину)
Роздатковий матеріал: картки з 2 смужками (на верхній смужці намальовано 5 грибочків, нижня смужка вільна), тарілочки з ялинками по 6-7 штук, геометричні фігури кола, квадрати, трикутники на кожного по одній з фігур, розрізна картинка яєчка на кожну дитину.
Хід заняття:
Вихователь з дітьми заходять в групу, і звертають увагу на незвичайну коробку.
- Хлопці, подивіться яка незвичайна коробка, Може вона чарівна, давайте подивимося, що там лежить.
Вихователь засовує руку в коробку, одягає ляльку - Петрушку (бі-ба-бо), і голосом тепер вже Петрушки не высовывая руки з коробки, загадує загадку.
"Я весела іграшка,
А звуть мене:" (Петрушка).
Вихователь разом з дітьми відгадує загадку. Тільки після цього витягує з коробки руку з Петрушкою.
- Здрастуйте хлопці! Я до вас прийшов з казок, а ви любите казки? (відповіді дітей)
- Я теж їх дуже люблю. А які ви знаєте казки? (відповіді дітей).
- Які ви молодці, так багато знаєте казок. А де живуть всі ці герої вовк, лисиця, ведмідь, заєць і т. д. (перераховуються тільки ті персонажі казок, які назвали діти)
- Правильно хлопці вони живуть в лісі. А ви хочете відправитися в ліс, в гості до казок?
- А на чому ми можемо туди дістатися? (відповіді дітей).
Вихователь запрошує всіх відправитися в подорож на казковому автобусі.
(Вихователь заздалегідь розставляє стільці в три колони один за одним, на спинках яких прикріплені геометричні фігури-коло, квадрат, трикутник, різних кольорів).
- Але перш ніж сісти в автобус нам необхідно вирішити, хто на якому місці поїде. (На окремому, заздалегідь підготовленому столі, лежать геометричні фігури, але лицьовою стороною вниз). Вихователь пропонує взяти будь-яку фігуру. Діти дивляться, називають, порівнюють фігуру з кольором і займають свої місця. Петрушка протягом усього заняття подорожує разом з дітьми і разом з усіма виконує завдання, а діти йому допомагають.
-Всі сіли, ні кого не забули, ну, тоді в шлях.
Включається запис звуків лісу (на протязі всього заняття включаються звуки лісу)
1. Перша зупинка "Лісова галявина".
- Хлопці, а що росте у лісі? (відповіді дітей)
- Подивіться, скільки грибів зросла. Дивно, якщо гриби ростуть у лісі, то де ж тоді ліс?
- А давайте для кожного грибочки ми посадимо ялинку. Вихователь пропонує дітям покласти на нижню смужку стільки ялинок, скільки грибочків на верхній смужці. Виконавши завдання, діти розглядають, скільки поклали ялинок і де. Вихователь задає питання, і звертає увагу на те, щоб діти вживали різні формулювання для відображення в мові рівності груп: "стільки, скільки", "порівну".
- Подивіться, який красивий ліс у вас вийшов, ви просто молодці!
- Вирушаємо далі в гості до казок.
2. Наступна зупинка "Теремок".
- Хлопці, впізнали казку? Подивіться, хто живе у хатинці? А хто живе вище за всіх? Хто живе нижче за всіх? А хто живе на одному поверсі з квітами? Молодці хлопці! Вирушаємо далі.(діти займають свої місця)
3. Зупинка "Три ведмедя". На магнітній дошці розташовані ведмеді і миски, (врозкид).
- Дізналися до кого ми приїхали в гості? Як звуть їх? Дітям пропонується поставити ведмедів зростання, починаючи з великого Михайла Івановича. Потім діти розставляють миски кожному ведмедю.
- Хлопці, ви любите грати? Мишка теж люблять грати. Давайте пограємо з ними в гру.
Проводиться фіз. хвилинка "Три ведмеді"
Вирушаємо далі.
4.Наступна зупинка "Курочка ряба".
- Подивіться до кого в гості приїхали. Ми в гостях у Курочки Ряби. А чому плаче дідусь і бабуся? (відповіді дітей). Як можна їм допомогти? Давайте допоможемо курочці полагодити золоте яєчко. (Дітям роздається розрізна картинка яєчка з 2-3 частин). По ходу виконання завдання, вихователь і Петрушка допомагають дітям.
Петрушка: - Ось ми і побували в гостях у казок. А тепер нам пора додому.
Всі займають свої місця і відправляються додому.
Петрушка: - Вам сподобалося наше подорож? Мені теж дуже сподобалося з вами подорожувати. Я приготував для вас сюрприз. (Петрушка заглядає в свою коробку і дістає книжку з казками, і картинки-розмальовки з персонажами казок для кожної дитини.) Прощається і вихователь виносить Петрушку з групи.