logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож по рідному краю»

Сюжетно - ігрове фізкультурне заняття для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Череватенко Олена Борисівна, інструктор з фізичної культури, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа N8 «Теремок» р. Салехард Тюменської області.

Мета: закріплення дошкільниками рухливих ігор народів Півночі.
Завдання:
1.продовжувати знайомити дітей з іграми народів Півночі; прищеплювати інтерес до національних ігор і традицій; розширювати кругозір;
2.розвивати фізичні якості, зміцнювати дихальну мускулатуру, укріплювати всі групи м'язів;
3. удосконалювати навички колективної діяльності.
Попередня робота: читання художньої літератури (казки, вірші, оповідання про Північ), розглядання ілюстрацій на теми: «Тваринний світ Півночі», «Рослинний світ Півночі», розучити ігри народів Півночі.
Обладнання: моделі нарт, м'які м'ячі, обручі, маска вовка, чум, 4 мотузки, пластмасові м'ячі жовтого і червоного кольору по 40 шт., 2 корзини, м'яч великого діаметру.
Хід заняття:
Інструктор: Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося у подорож просторами рідного краю. Ви готові - тоді в дорогу! Ми вирушаємо в тундру, не забудьте взяти з собою спритність, силу і веселий настрій.
Шикування в колону по одному. Ходьба в колоні по одному по колу з завданнями.
Гра-розминка «У оленя будинок великий».
Інструктор: Молодці, хлопці! Які народи живуть на Ямалі? (ханти, ненці, селькупи) Як називається житло корінних жителів Півночі? (чум) Правильно, чум, а з чого його будують? (оленячої шкури)
Діти разом з інструктором розглядають чум.
Інструктор: Хлопці, а ви знаєте, якими займаються традиційними промислами північні народи? (оленярство, рибальство, мисливство) Діти корінних народів Півночі в своїх іграх наслідують дорослим, бажаючи швидше підрости і стати спритними і сміливими мисливцями. Зараз ми з вами пограємо у вправних мисливців.
Рухлива гра «Мисливці і куріпки»
Діти діляться на дві команди. На одній половині зали - «мисливці» - хлопчики, на іншій - «куріпки» - дівчатка. Під музику дівчатка починають пересуватися, імітуючи куріпок, на своїй половині залу. При зміні музики хлопчики «мисливці»- починають ловити «куріпок». Потім підраховуються спіймані «куріпки».
Дит.: Строганина на столі
Рибна, м'ясна
На Ямальській на землі
Їжа кочове.
Не встигнеш настругати,
А її вже немає.
Діти їдять її
В тундрі, як цукерку.
Гра «Рибалки і рибки»
Діти стають у коло на рівну відстань один від одного. Інструктор - центр. Він бере мотузку і починає її обертати. Діти повинні перестрибувати через неї. Кого рибалка зловив - називає назва риби, яку він задумав і виходить з гри. Відзначаються спритні рибки.
Інструктор: Народи Півночі люблять свій край з його особливим тваринним і рослинним світом. Тому вони склали багато казок і оповідань про тварин і рослини. І в рухливих іграх вони наслідують тваринам.
Рухлива гра «Важенка і оленята».
По залу розкладені кілька обручів. У кожному з них троє дітей - важенка і два оленя. Вовк сидить на іншому кінці залу. Діти разом з вихователем вимовляють слова:
Бродить в тундрі важенка -
З нею - оленята.
Пояснюючи кожному,
Все що не зрозуміло.
Тупотять по калюжах малі оленята
Терпляче вислуховуючи наставленья мами.
Оленята вільно бігають по тундрі, нахиляються, їдять траву, п'ють воду. На слова: «Вовк!» оленята і важенки тікають у свої будиночки (обручі). Спійманого оленяти вовк веде з собою.
Інструктор: Молодці, хлопці добре грали.
Дит.: А у тих, хто не лінувався,
Тундрі влітку вклонився
Ягоди є різні:
І жовті, і червоні,
І брусниця, чорниця,
Журавлина і морошка.
У кожному чумі точно є
Ягід хоч трошки.
Гра «Збір ягід».
На підлозі розсипані кульки (ягоди), стоять два кошики.
Завдання: Чия команда швидше збере кульки (ягоди). Одна команда збирає червоні (брусниця), інша - жовті (морошка).
Гра «Полювання на песця»
(Розробила Е. Б. Череватенко)

Завдання: Розвивати окомір, спритність, швидкість реакції.
Опис: Діти діляться на дві команди, стають один навпроти одного в шеренгах на відстані п'яти метрів, у кожного в руці м'який м'яч. В центрі, позначеному доріжкою шириною в метр - м'яч великого діаметру - «песець». По команді діти - «мисливці» починають метати м'яч, намагаючись влучити в «песця». Перемагає команда, першої перекатившая м'яч на бік суперника.
Методичні рекомендації: метання виконувати з позначеної лінії.
Варіант: 1. Виконувати метання за певний проміжок часу (поки грає музика). 2. Надалі можливе ускладнення за рахунок введення другого «песця».
Інструктор: риби ми свамі наловили, ягід назбирали можна і пироги спекти.
Естафета «Спечи пиріг».
Завдання: команди стоять у двох колонах. На протилежній частині майданчика знаходяться «продукти» для пирогів (2 пачки з-під молока, 2 яйця - муляж, 2 упаковки з-під борошна, риба-іграшка, ягоди-муляжі). Перша дитина біжить з підносом, бере «продукт» для «пирога», несе до команди, кладе на стіл, передає піднос наступному учаснику і т. д. Перемагає команда, що виконала завдання першою.
Інструктор: Пограли, а тепер відпочинемо. Сядемо біля чума і згадаємо, як зимовим вечором завиває завірюха.
Дихальна гімнастика «Завірюха»
Діти вільно сідають навколо чума. Діти виконують вільний вдих, на видиху вимовляють звук «у-у-у».
Інструктор: Хлопці, сьогодні ми з вами пригадали які тварини мешкають на Ямалі, пограли в рухливі ігри народів Півночі. На цьому наша подорож закінчується.
Підсумок заняття.
Інструктор: Тундра величезна, вона неосяжна,
Але швидко домчить нас легка нарта
Візьміть оленів! Вони в дитячий садок
Швидко на нартах всіх вас домчать.
Діти шикуються в колону по одному перший дитина «олень» в упряжці і вибігають із зали.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове