logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект заняття з музичної освітньої діяльності у старшій групі

Автор: Даукшис Наталія Миколаївна, музичний керівник, Державне бюджетне освітня установа дитячий садок N 749 компенсуючого виду, Московська обл., р. Краснознаменск.

Мета:
Формування естетичного смаку, творчих здібностей, яскравих позитивних емоцій у процесі взаємодії і діяльного спілкування з дорослим.

Програмне зміст:
- розвивати уяву і творчу активність, самостійність дітей
- спонукати на продуктивну діяльність
- сприяти розвитку у дитини пам'яті, творчої уяви з допомогою ігрових ситуацій, музично - дидактичних ігор
- удосконалювати вміння розповідати про свої музичні враження

Завдання:
- розрізняти засоби музичної виразності ( темп, динаміку, звуковисотного)
- розвивати співочі навички, навички правильного дихання
- розвивати і закріплювати уміння виразно рухатися у характері музики
- закріплювати у дітей уміння передавати зміну двочастинної форми музики в русі

Матеріал та обладнання:
- фортепіано
- музичний центр, аудіокасети із записом, диски
- музично - дидактичні ігри для дітей
- макет драбинки, ляльки бі-ба-бо, хусточки для танцю
- нотні збірники: " Музичний буквар" Н. Ветлугиной, " Музика в дитячому садку" - випуск N4 укладач Н. Ветлугина , " Ранкова гімнастика", " Музика і рух"- упорядник С. В. Бекина
- дитячі музичні інструменти

Хід заняття:

Діти входять в музичний зал під музику " Марш" Робера, потім виконують вправи: " Ах ви сіни" р. н. м. - пружний крок, " М'ячики" С. Сосніна - на 2-х приватну форму. Сідають на стільчики.
Музичний керівник пропонує сісти зручно, випрямити спинки, вітається з дітьми.
Слухання музики: " Клоуни" Д. Б. Кабалевський, Збірник " Музика в дитячому садку" старша група, стор 7. Виконую твір на інструменті.

  • Викликати у дітей емоційний відгук на музику жартівливого, запального характеру.

 

- Діти, сьогодні ви познайомитеся ще з одним твором Д. Б. Кабалевського. Ви почуєте розповідь про циркових артистів. А називається це музичний твір " Клоуни". Послухайте і скажіть, який настрій у цього твору?/ відповіді дітей/

- А що можна робити під таку веселу, швидку музику?/ відповіді дітей/

- Подивіться, будь ласка, хто це прийшов до нас в гості?/ іграшка Клоун бі-ба-бо "вітається" з дітьми/

- Клоун Тимоша, здрастуй, ми дуже раді, що ти прийшов до нас у гості. Подивіться, діти, який Тимоша веселий, радісний! Давайте він для нас станцює під музику, а ми йому похлопаем./ виконую твір ще раз/

- Залишайся з нами, сідай, Тимоша/ віддаю іграшку вихователю/, у нас дуже цікаво. Ми з хлопцями не тільки музику слухаємо, але і співаємо і танцюємо.

Виспівування: Збірник " Музичний буквар"

  • Удосконалювати вміння дітей сприймати і відтворювати висоту, силу, тембр, рух музичних звуків.

 

Звуковисотного: " Драбинка"

- Подивіться, будь ласка, що це за предмет?/ показую макет драбинки - відповіді дітей/
- Так, це драбинка, тільки не проста, а музична. Послухайте, будь ласка./ виконую розспівування/.
- Хочете з нею " походити"?/ виконання дітей/

Робота над розспівування.

Спів.

  • Продовжуємо формувати навик природного, ненапруженого звучання, не допускаємо форсування звуку, працюємо над правильною передачею мелодії, над навиком плавного ведення звуку, над артикуляцією і над диханням

 

" Дитячий садок" муз. А.с Філіппенко, збірник " Музика в дитячому садку", ст. гр. / виконую пісню/

- Діти, розкажіть, про що ця пісня?/ відповіді дітей/
- А що ви відчували, коли слухали цю пісню? Яким стало ваш настрій?/ відповіді дітей/
- А як ми будемо співати цю пісню?/ відповіді дітей/

Робота над розучуванням пісні.

Дихальна гімнастика. Логоритміка.

-Хлопці, але щоб гарно співати, нам треба правильно дихати. Я вам зараз роздам палички з пушинками і ми зробимо дихальні вправи " Пригоди сніжинки"

Робота над диханням.

- А тепер давайте правильно заспіваємо пісню. Встали біля своїх стільчиків, заспіваємо хором. Молодці, сідайте, будь ласка.

Творче музикування.

- Подивіться, діти, клоун Тимоша приніс для вас чарівний мішечок і зараз він з вами пограє.

Дидактична гра " Вгадай на чому граю?"
Дитині пропонується вгадати, який інструмент звучить?
Придумати і зіграти найпростішу мелодію.

Гра на дитячих музичних інструментах

Оркестровка " Веселі діти" літ. н. м. збірник " Музика і рух" N3 стор 157
- У кожного з вас в руках музичний інструмент. Давайте зіграємо нашим дитячим оркестром веселу музику, дивіться на мене, я буду вашим диригентом./діти грають/

Музично - ритмічне рух.

" Російський танець"- диск " Танцювальна ритміка для дітей випуск N4
- Молодці, наш Тимоша навіть танцювати захотів! Хлопчики запрошують дівчаток. Виходите в зал, станьте парами по колу.

Розучування рухів танцю з показу вихователя і музичного керівника.

Танцювально - ігрова творчість.
Гра " Гори, Гори ясно" р. н. м. - обробка Р. Рустамова.

- А зараз ми пограємо. Зробіть, будь ласка, великий круг, Ніна Андріївна з хусточкою в колі.

Разом з вихователем пояснюємо дітям правила гри, проводимо гру 2 - 3 рази.

Музичний керівник:

- Сьогодні мені дуже сподобалось, як ви говорили про музику, як заспівали пісеньку, як ви старалися красиво танцювати. Спасибі вам всім велике.
- а що сподобалося вам? Що вийшло або не вийшло у нас сьогодні?/ аналіз заняття дітьми/ Молодці.
- І Тимоша каже всім: " До побачення!", йому дуже сподобалося у вас в гостях, він обов'язково прийде до вас ще раз.
- А тепер ви всі під музику красиво можете вийти з залу, до побачення!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове