logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Наш край - Белгородчина"

Конспект заняття з розвитку пізнавальних інтересів у старшій групі. (гра Що? Де? Коли?)

 

Автор: Щербина Л. С., вихователь лог. гр. N 10, МДОУ д/с N 46, р. Білгород.

 

Цілі.
1. Формувати у дітей моральне й естетичне ставлення до дійсності. Уточнювати і розширювати знання дітей про тварин, риб і птахів нашого краю, середовищі.
2. Сприяти активізації слів, що позначають назви, місце житла, їжу тварин, риб і птахів Бєлгородського краю.
Показати дітям багатозначність слів: крило, хвіст.
Створювати передумови для активного застосування дітьми отриманих знань (годівниці).
3. Виховувати стійке емоційно - позитивне ставлення до рідного краю, бажання більше дізнатися про природу свого краю.

Методичні прийоми:
Читання вірша.
Пояснення правил гри.
Дидактичні вправи "Парочки"; "Слова - вороги", порівняння з
величиною.
Дидактичні вправи "Хто живе біля води, у лісі?"; "Скажи лагідно".
Дидактична гра "Кому що до смаку?"
Російська народна гра "Гори, Гори ясно".
Загадки.
Пояснення.
Вручення призів.

Попередня робота.
Етичні бесіди за віршами "Зяблик" С. Михалкова і "Погано" Ст. Осєєвої; цільові прогулянки до Везелке, в лісопарк, на луг, в зоологічний куточок; прослуховування грамзапису "Голоси весняного лісу"; спостереження за домашніми і дикими тваринами, зимуючими та перелітними птахами; колективна аплікація "Як птахи готуються до зими"; робота з книгами "Що ти знаєш Про тварин, риб, птахів".

Хід заняття:
Ведучий:
Нас сонця промінь смішить і дратує,
Нам нині весело з ранку,
Зима дарує нам дзвінкий свято
І головний гість на ньому - гра.
Вона наш друг - великий і розумний,
Не дасть нудьгувати і сумувати,
Затіє суперечка, веселий, галасливий,
Допоможе нове дізнатися.
Сьогодні у грі беруть участь команда дітей групи N 10. Це наші знавці. Проти вас сьогодні відіграють працівники ДНЗ, батьки та гості. Розігруються призи: книжки - малятка, серії "Бібліотека дитячого садка". Гра йде до перемоги однієї з команд.
1 раунд.
Питання з червоного сектора задають пралі ДНЗ:
1. Назвати великих (дрібних) риб.
2. Картинки сом, пічкур.
Чим відрізняються ці рибки? (одна - велика, інша - маленька ). Великий - маленький, широкий - вузький це слова вороги. Увага, завдання! Дидактичний вправа: "Підбери такі пари до слів".
Глибокий - великий - важка -
солоний - швидко - направо-
чиста - вниз - багато -
початок - велика - зловити
Рахунок 2 : 0 на користь знавців дітей. Дві книжки - малятка поповнюють бібліотеку групи.
Питання N3 від завгоспа Анохіної Ніни Федорівни. Дидактичний вправа "Хто живе в лісі, біля води?"
Сова, зозуля, дятел, чайка, лебідь, качка,
сорока, синиця, чапля, журавель.
4. Вона просить відповісти, назви яких птахів можна змінити, щоб вони прозвучали ласкаво?
Рахунок 4 : 0. Ведуть діти - знавці. І ще дві книжки - малятка йдуть у бібліотеку групи.
5. Питання від медичної сестри ДНЗ Олени Василівни.

Дидактична гра "Кому з птахів що по смаку?"

Рахунок 4:1. Книжка йде медичному працівнику ДНЗ.
6. Це питання вам надіслала завідувач ДНЗ Емма Павлівна.
Чи знаєш ти, що ...
Крило є у ...
Хвіст є у ...
Рахунок 5 : 1. Цього разу книга - групі.

7. Музична пауза. Російська народна гра "Гори, Гори ясно".

8. Питання шеф кухаря ДОУ Чеботаевой Тетяни Миколаївни. Загадки про птахів.
-шпак-орел
-воробей-грач
-снігурі-зозуля
Рахунок 6 : 1 на користь знавців - дітей.
Слово ведучої. "Птахи - наші помічники".
Шпаки - один, за день 200 вильотів, 3-4 кг комах, їх личинок і гусениць Ластівка - одна, за літо 700 тисяч комах. Сова - тисячі мишоподібних гризунів. Синички - сім'я, шкідників з 30-40 яблунь. Грач - один за день з'їдає 150 бурякових довгоносиків. Береговушки - ластівки виїдають комаров, в тому числі біля водойм, можна спокійно ловити рибу, відпочивати.
Дятли вибирають стовбури тільки "хворих" дерев, заражені личинками комах.
Ось так все літо і працюють птиці, допомагаючи нам зберегти ліси і сади, урожай фруктів, овочів і зерна. Ось чому говорять: птахи - наші помічники і друзі. А крім того вони прикрашають ліси і озера, сади і поля, радують нас веселими, дзвінкими піснями.
Не ображайте птахів, хіба можна ображати друзів? Краще запросіть їх у свій сад або двір. А для цього треба зробити хоча б кілька пташиних годівниць. (Показ з дерева, з пакета.)
І пташки будуть знати: їх чекають!
9. Питання задає логопед Тетяна Яківна. Загадки про тварин.
-заєць-вовк
-ведмідь-білка
-лисиця-їжак
Рахунок 7:1. Ведуть діти - знавці. Ще одна книга поповнює бібліотечку групи.
10. Питання від психолога ДНЗ - Світлани Федорівни. Дидактичний вправа "Незвичайний обід". Вона просить уточнити, хто що їсть із звірів.
Заєць - морква
білка - горіхи
ведмідь - мед
кабан - жолуді
лисиця - гусеня, каченяти
їжак - яблука, груші, гриби.
Рахунок 8 : 1 на користь знавців - дітей. Книга - команді дітей.

Музична пауза. Російський народний танець "Біля воріт сосна зелена"

11. Бліц - гра. Проти дітей - знавців грає методист Олена Миколаївна, батьки Слепухины і Малишеви (сім'ї).
1)Багато тварин стали героями казок. Вгадайте, з яких казок ці герої? (Лисичка сестричка та сірий вовк. Рукавичка. Три ведмеді. Колобок. Червона шапочка. Телефон, Доктор Айболить.)
2)Дидактична гра "Чий хвіст?"
3)Дидактична гра "Хто де живе?"
Рахунок 9:1. Ведуть раніше діти - знавці. І чергова книжка - крихітка поповнює бібліотечку.
12. Логопед Людмила Андріївна просить "Доповнити речення" (дід. вправа).
Боягузливий, як ... сміливий, як ...
колючий, як ... хитрий, як ...
злий, як ... спритний, як ...
Рахунок 10:1. Так тримати! Книга - дітям - знавцям.
13. Вихователь Тетяна Тихонівна питає:
Щоб показати людям і збереження багатьох рідкісних тварин, риб, птахів з різних куточків планети, будують зоопарки. В природі тварин весь час потрібно розшукувати корм, рятуватися від ворогів. У зоопарку ж і корм дають, і ховатися не від кого не треба.
Увага! Питання! Дидактичний вправа "Кого з цих іграшок - звірів ви помістіть в "Зоопарк":
Мавпа корова
крокодил свиня
бегемот вівця
зебра кішка
верблюд собака
жираф кінь
лев
І з блискучим рахунком 11:1 виграла команда дітей - знавців. Вони зібрали 11 книжок для бібліотеки групи. Гра закінчена. А на закінчення хочеться сказати:
Рибі - вода, пташці - повітря, звірові - ліс, степ, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу - значить охороняти Батьківщину.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове