Конспекти занять з дітьми.
«Чисті руки»
Автор: Сергєєва Олена Миколаївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Муніципальний дитячий садок «Казка», Калужська область, р. Жуков.
Цілі:
- Закріплювати у дітей гігієнічні навички.
- Виховувати акуратність, привчати до чистоти.
Завдання:
Виховання санітарно-гігієнічної культури.
Обладнання:
- Чудесний мішечок (рушник, мильниця з милом)
- Цукерки на підносі
- Глечик з водою
- Таз
- Умивальник
- Дзеркало
- Іграшки «мило» і «рушник» для рольової гри
- Костюм ляльки
Хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас у гості прийшла лялька Катя.
Здрастуй, Катя!
Катя: Здрастуйте, діти! Привіт, дорослі!
(Катя їсть шоколадну цукерку)
Вихователь: Катя, а що це ти робиш?
Катя: Не бачите, чи що? Цукерку їм!
Вихователь: Як, ти їж цукерки одна? І не пригостиш наших хлопців?
Катя: Так, їм одна і нікого не пригощу, бо я - жадіна!
Вихователь: Хлопці, подивіться на дівчинку і скажіть, яка у нас лялька Катя? (Брудна, замурзана). А давайте у неї запитаємо, де ж вона так забруднилася?
1-й дитина: Ах ти, дівчинка замурзана,
Де ти руки так вимазала?
Чорні долоньки,
На ліктях - доріжки.
Катя: Я на сонечку лежала,
Руки верх тримала.
Ось вони і засмагли!
2-й дитина: Ах ти, дівчинка замурзана,
Де ти носик так вимазала?
Кінчик носа чорний,
Ніби закопчений.
Катя: Я на сонечку лежала,
Носик вгору тримала.
Ось він і засмаг!
Вихователь: Ой, так чи справа була? Як ви думаєте, хлопці? (Ні, вона брудна, замурзана). А що потрібно зробити, щоб дівчинка стала чистою?
Діти відповідають, що дівчинку треба помити, тому потрібні вода і мило. Всі разом читають потешку:
Водичка, водичка, вмий наше личко,
Щоб щічки червоніли,
Щоб глазоньки блищали,
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.
З'являється мило.
Мило: Ось мило - ваш добрий друг,
Терпіти не може брудних рук!
Вихователь: Хлопці, а яке буває мило? (Запашне, гладеньке, біле, кольорове). Давайте ми з вами разом помиємо руки нашої Каті.
Вихователь пояснює: Робимо руки човником, намыливаем їх, наче розкачуємо ковбаску і круговими рухами. Потім змиваємо і віджимаємо, але не стряхиваем. Тепер помиємо Каті носик.
Катя (кричить): Ой, мій бідний носик,
Він мила не виносить!
Він не буде білий,
Він же засмаглий!
Мило: А ніс-то теж отмылся!
Вихователь: Ось ми, хлопці, і відмили нашу ляльку.
Катя!
Ось тепер ти біла,
Нітрохи не засмагла.
Твій загар - всього лише бруд!
Хлопці, а що тепер треба зробити Каті? (Витертися рушником).
З'являється рушник.
Рушник: А про мене забули?
Вихователь: Ну що ти, ми з хлопцями ніколи не забуваємо витирати обличчя і руки. Допоможи нам, будь ласка, витерти ляльку Катю.
Рушник: Рушник з бахромою,
І з волнистою облямівкою,
Тепле, кошлате,
Як зебра - смугасте.
Вихователь: Дорогі мило і рушник, що ви порадите нашим хлопцям і ляльки Каті?
Мило і рушник: Треба, треба вмиватися
Ранками і вечорами
А нечистим сажотрусів
Сором!
Діти стають навколо столу, вихователь під музику проводить физкультминутку.
Фізкультхвилинка: (супроводжується рухами, описаними в тексті пісні):
Хто вміє чисто митися?
Хто водиці не боїться?
Це ми! Це ми!
Хто не хоче бути грязнушкой,
Добре миє вушка?
Це ми! Це ми!
Вмиватися ми вміємо,
Ми мочалкою моєму шию.
І ось так! І ось так!
А потім спритно помиємо
Ми над тазиком голівку.
І ось так! І ось так!
Ми помилися, ми великі.
Ось ми чисті які!
Подивися, подивися!
Висновок:
Вихователь: Хай живе мило запашне
І рушник пухнастий,
І зубний порошок,
І густий гребінець!
Давайте ж митися, плескатися,
Купатися, пірнати, перекидатися
У ушате, в кориті, в балії,
В річці, в струмочку, в океані
І у ванні, і в лазні.
Завжди і скрізь -
Вічна слава воді!