logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Дорога до школи"

Підсумкове заняття для дітей підготовчої групи.

Автор: Гайбадуллина Айсылу Фидарисовна, педагог-психолог, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N172 загальнорозвиваючого виду» Орджонікідзевського району міського округу місто Уфа Республіки Башкортостан.

Мета:
Показати сформованість знань, умінь у дітей у відповідності із завданнями Програми, їх готовність до шкільного навчання.

Завдання:
1.Створення позитивної емоційної обстановки.
2.Удосконалення пізнавальних процесів і рівня самоконтролю.
3. Мотивація успіху в навчанні.

Обладнання:
Магнітна дошка і магніти; плакат: «Шкільний двір», геометричні фігури, картки до вправ: «Запам'ятай за 20 секунд»; «Пропущені цифри»; «Що зайве»; предметні картинки: мухомор, лелека, лялька, овочі, троянда, туфлі; червоні, жовті, сині, зелені прапорці; прості та кольорові олівці; спокійна музика.

 

Хлопці привітайтеся з нашими гостями!
Доброго дня!

Хід заняття:
Психологічний настрій "Подаруй усмішку".
Давайте візьмемося за руки і посміхнемося: А тепер подивимося один одному в очі і подаруємо посмішку, адже саме з неї починається приємне спілкування. Ви готові спілкуватися? (Так)

Сьогодні ми поговоримо з вами про те, як добре вчитися, бути учнями, дізнаватися кожен день щось нове і цікаве.
- А зараз, ми спробуємо дізнатися, чи готові ми бути учнями та ученицями.
- Ми вирушимо з вами в школу.
- Спробуємо відповісти на всі питання і пройти всі випробування? (Так.)
1.Отже:
1. Які ви знаєте пори року?
2. Яка зараз пора року?
3. Який місяць?
4. В яку пору року діти йдуть в школу?
5. В якому місяці?
6. Як називається цей день?
- Молодці!
- Ви готові відправитися в шлях!

2. На дошці намальований шкільний двір, не вистачає тільки школи. Вам потрібно самим побудувати школу. З чого ви її зробите? (з геометричних фігур). Які фігури ви бачите? Якого вони кольору? Які за розміром? Подивіться на зразок: скільки поверхів у школи? Перший поверх, з якої фігури? Другий поверх? Дах з якої фігури? Вікна? Двері? Чого нам ще не вистачає? Написи: Школа.

- Молодці, ось і школа готова, у вас добре вийшло.
- Подивіться, що ж ми бачимо на шкільному подвір'ї?
- Порахуйте, скільки дерев посадили учні?

3. Ми готові увійти в школу і приступити до навчальних занять, але всі ми взяли?

Новий будинок несу в руці,
Дверцята будинку на замку.
А живуть в будинку тому
Книжки, ручки і альбом.

- Що це? (Портфель.)

- Що ви покладете в свій портфель? (Підручники, зошити, пенал, альбом і т. д.)
Як це все можна назвати одним словом? (шкільне приладдя)

Молодці! Ходімо до школи, уявіть, що ви учні. Дзвенить дзвінок, починається урок.

1) Вправа «Запам'ятайте за 20 секунд»

 

За 20 секунд постарайтеся запам'ятати все: розташування картинок, їх колір, форму, деталі.

- Які предмети ви бачили?
- Скільки олівців в стаканчику?
- Вони однакові по довжині?
- А за кольором?
- Який стіл був зображений на картинці - круглий або квадратний?
- Була скатертина на столі?
- Що стояло на столі?
- Ваза якого кольору?
- Чи було щось у вазі?
- Скільки пелюсток у квітки?
- Якого кольору?
- Якого кольору дах будинку?
- Чи є на ній труба? - В яку сторону дме вітер? Як ви визначили? - Скільки вікон у будинку?
- Чи ви бачили двері будинку?
- А які частини будинку ви бачили на малюнку?
- Чи є фіранки?
- Скільки ступенів?
- Хто помітив номер будинку?

2) Вправа «Пропущені цифри»

Назвіть цифри по порядку, а потім уважно переглядайте кожен ряд і дописывайте пропущені цифри.

Назвіть сусідів чисел 5, 7, 9

3) Вправа «Зашифровані слова»

 

Подивіться, на дошці картинки, назвіть їх.
Я зараз поставлю в ряд три картинки: троянда, лелека, лялька.
Вам потрібно визначити в словах перші звуки, і виголосити їх по порядку і назвати «зашифроване слово»
А тепер ви самі зашифруйте слова: рот, Рома, мак, ком, кіт, кріт.

Физминутка

Покажіть ваші: плечі, коліна, носок, голова, ніс, вуха, рот, очі.
Зараз пограємо. Ви будете показувати те, що я назву. Але треба бути уважними. Адже я постараюся вас заплутати.

4) Вправа «Що зайве?»

Подивіться на картку з завданням, один малюнок тут «зайвий», потрібно його знайти, назвати його номер і пояснити свій вибір.

5) Вправа «Диктант по клітинках»

 

Зараз ми будемо малювати диктант по клітинках, відчитали 4 клітинки зліва і поставили крапку. І від цієї точки почнемо: .......... Стор. 139

 

6) Вправа «Оцінка»

Зараз кожен з вас оцінить свою роботу. Підійдіть до мого столу. Які ви бачите прапорці? (червоні, жовті, зелені, сині)
Запам'ятовуйте:
Червоний прапорець - все вийшло відмінно;
Жовтий - все вийшло добре;
Зелений - тільки частина завдання виконана так, як хотілося.
Синій - не вийшло так, як хотілося.
Подумайте і візьміть потрібний прапорець.

 

Висновок.

- Ось і підійшли до кінця наші перші заняття в школі.
- Ми виконали все, що задумали, виконали всі завдання, дуже старалися, кожен оцінив свою роботу сам.
- Мені дуже сподобалося проводити з вами веселі уроки.
- Ви показали себе справжніми учнями та ученицями.
- Кому захотілося швидше бігти в школу і стати учнем?
- Підніміть руки.
- А що сьогодні на занятті було цікавим? Легким? А що здалося важким для вас?

Молодці! Спасибі за заняття! А зараз я хочу подарувати вам подарунки, які вам знадобляться в школі. До побачення!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове