logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Трикутник. Рахунок до 3.

Автор: Сунгатулліна Лілія Рустамовна, вихователь, МБДОУ «Дитячий сад компенсуючого виду для тубінфікованих дітей N60 р. Нижнєкамська РТ»

Мета:
1. Познайомити із утворенням числа 3 на основі порівняння двох груп предметів, що містять 2 і 3 елемента; рахувати до трьох.
2. Закріплювати вміння порівнювати групи предметів за кількістю на основі складання пар, зрівнювати їх за кількістю двома способами.
3. Формувати на предметній основі уявлення про трикутник.
4. Виховувати посидючість, увагу, тренувати здатність виділяти трикутну форму.
Матеріали до заняття: зображення трьох клоунів, три ковпачка, кола, картки з різною кількістю точок і предметів.
Хід заняття:

I. Діти стоять у колі. Вправа пальчиками:
Я вітаюся скрізь
вдома і на вулиці
навіть , здрастуй кажу
я сусідської курці
А тепер подивіться на мольберт, до нас прийшли гості - клоуни.Вони просять нас про допомогу відшукати їх ковпачки.
- скільки клоунів прийшло до нас в гості? (Діти хором рахують 1,2,3)
- скільки ковпачків нам потрібно відшукати? ( три),а тепер пошукаємо ковпачки.
діти шукають на столі, знаходять 2 трикутника. Вихователь прикріплює їх на голові клоунів.
- Діти виконали ви прохання клоунів? ( немає)
- Чому не змогли цього зробити? (Тому що не вистачає одного головного убору.)
- Де можна знайти ще один головний убір? (У магазині) Пішли в магазин.
Всі йдуть в "Магазин". В "Магазині" різні геометричні фігури різної величини.
- Діти, подивіться, у магазині головних уборів багато вони різної форми і різного кольору. Зараз виберемо для нашого клоуна ковпачок , поясніть будь-ласка який ковпачок нам потрібен.
Діти називають колір (жовтий), форму (трикутник)
- Діти, як ви думаєте, чому її так назвали?( Тому що у неї три кути, три сторони, хором вважаємо)
- Скільки трикутних ковпачків нам треба.( один)
Підходять до мольберта надягають на клоуна ковпачок.
- Ось, тепер все клоуни задоволені, у всіх є трикутні ковпачки. Давайте порахуємо скільки клоунів і скільки трикутних ковпачків? (Викликається 2-3 дитини, вважають, роблять висновок , 3 клоуна 3 ковпачка, їх порівну.)

II. Гра 1
- Хлопці, у клоунів є ще одне прохання, вони просять нас навести порядок у їхньому будиночку. Для цього потрібно кожній іграшці, знайти своє місце.
Дітям роздаються картки з точками від 1 до3. Діти повинні поставити стільки іграшок, скільки точок на картці.
По закінченні гри запитати чому дитина взяв 1,2,3 іграшки. Похвалити.

Гра 2
- А для того, щоб навести порядок на цьому столі, треба віднести картинки трикутної форми в кошик зі значком трикутника.
- Молодці добре виконали завдання, допомогли клоунам.

III. Самостійна робота дітей у робочих зошитах "Игралочка".

Завдання .

Пофарбуй рами круглих віконець в червоний колір, а в трикутних зелений.

Завдання.

Домалюй картину. Що спільного ти помітив?

IV. Підсумок. Похвалити дітей.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове