logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Центр підготовки космічних мандрівників»

Конспект заняття по розвитку довільності і саморегуляції для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Котова Альбіна Олександрівна, педагог-психолог, Державне бюджетне дошкільна освітнє установа дитячий садок N46 комбінованого виду Колпинского району Санкт-Петербурга.

Мета: Розвиток саморегуляції. Формування комунікативних навичок у дітей старшого дошкільного віку за допомогою інтерактивного обладнання темної сенсорної кімнати.
Завдання:

  1. Розвиток творчого (креативного) мислення.
  2. Розвиток фантазії, уяви.
  3. Розвиток емпатії та вміння слухати.
  4. Подолання емоційної напруги.
  5. Формування навичок побудови зв'язного мовлення (прийом наочного моделювання).

Хід заняття
Заняття проходить в темній сенсорній кімнаті (світло приглушене). Включити прилад динамічної заливки кольором.
1. Привітання.
Діти проходять (пролазять) через тунель і опиняються в Центрі підготовки космічних мандрівників (таблиця-вивіска) ЦЕНТР КОСМІЧНИХ МАНДРІВНИКІВ.
Діти читають (хором)
Як ви думаєте, про що може йти мова на сьогоднішньому занятті?
(про космос, зірки, космонавтів, планетах)
Узагальнюються відповіді дітей:
Вірно, ми сьогодні будемо готуватися до космічного подорожі.
Етюд «Сонячний зайчик»
Етюд «Мій настрій сьогодні»
Включити зоряне небо

А ви знаєте, хто першим підкорив космос?
(Юрій Олексійович Гагарін)
Показ портрета Ю. А. Гагаріна
Ю. А. Гагарін здійснив свій перший політ 12 квітня 1961р. На космічному кораблі «Схід».
Як ви думаєте, якою людиною був перший космонавт Гагарін?
Звертаю увагу дітей на портрет
Відповіді дітей (сміливим, веселим, розумним, життєрадісним).
Друзі так відгукувалися про нього. Це була людина невичерпної доброти, душевної щедрості. Ця риса яскраво проявилася і в його дружбі з дітьми. Наша з вами мета - підготовка до космічних подорожей. Як ви думаєте, що необхідно, щоб відправитися в космічну подорож?
(розум, увагу, координація)
2. Робоча частина включити звук-сигнал прильоту інопланетянина
а) Приліт інопланетянина
звучить космічна музика, включити прилад динамічної заливки кольором, світло від приладу направити на «капсулу» з прибульцем.
Хлопці, до нас в ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ КОСМІЧНИХ МАНДРІВНИКІВ приземлився інопланетянин.
(прибулець знайомиться з дітьми за руку)
Діти, а його імені ми не знаємо. Давайте придумаємо йому ім'я.
Відповіді дітей (шустрик, марсіанин, космічний огуречик і т. д.)
Хлопці, прибулець запитує, як земляни готуються до космічних подорожей. Давайте запросимо прибульця в навчальний центр.
б) (діти сідають за стільчики)
Прибулець сидить на окремому стільці, спостерігає.
Завдання N1 в навчальному центрі. «Хто за ким?» (Додаток N1)
(дітям роздаються аркуші із завданням)
Завдання N2
(робота в парах) Складання розповіді по серії сюжетних картинок на задану тему, слухання розповідей.
Прибулець (ім'я), сподобалися тобі розповіді майбутніх космічних мандрівників?

Завдання N3
Етюд «Невагомість»
Включити «Чарівну нитку» з контролером
Що таке невагомість? Як її можна зобразити?
(показ цього стану дітьми)
Виконання етюду «невагомість». Діти проходять уздовж «чарівної нитки», зображуючи стан невагомості.
Завдання N4
Етюд «Космічний камінчик»
(Діти в колі говорять про камінці, який у них в руках)
Що змінилося в камені від дотику ваших рук?
(він став теплим)
Ви віддали йому своє тепло.
У нашому центрі підготовки є місячна доріжка, вона допомагає тренувати координацію рухів, адже у космічних мандрівників і координація повинна бути відмінною.
(пропоную пройтися по ній і помітити «космічну» купину з місячними камінчиками).
3. Підсумок.
Шановні космічні мандрівники, нашому гостю пора вирушати додому до своїх братів-інопланетянам.
Включити космічну музику, направити світло від приладу динамічної заливки на капсулу (капсулу підняти)
Хлопці, ви тепер знаєте, що потрібно вміти, щоб відправитися в космічну подорож.
Якими якостями повинен володіти людина, яка хоче стати космічним мандрівником.
Ми з вами закінчили підготовку космічних мандрівників і прощаємося.

Додаток N1
Завдання «Хто за ким?»
Подивися на картинки і розкажи, в якій послідовності зібрали космічний корабель.
Проставь в кожному гуртку номер у порядку, сообразном черговості та збирання корабля.
Порахуй, скільки деталей під номером 1? А під номером 2? Під номером 5?
Порівняй картинки під номерами 1 і 2; 1 і 3; 1 і 4; 1 і 5. При порівнянні яких картинок вийшло найбільше відмінностей?
Що потрібно зробити, щоб кораблі під номерами 4 і 5 стали однаковими? Що потрібно зробити, щоб кораблі під номерами 4 і 3 стали однаковими?
Опис: D:\сканирование\картинка 1.JPG

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове