logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Що означає бути справедливим людиною»

Етична бесіда.

Автор: Кисельова Марія Ахнефовна, вихователь, Муніципальне бюджетне загальноосвітній установа «Середня загальноосвітня школа N6» Ханти-Мансійський Автономний округ, Тюменська область місто Югорск.

Мета: формування уявлення про комплексному характері справедливості і суть складових його компонентів.
Завдання:
Освітня:

  • дати уявлення про суть рис справедливості і про їхніх антиподах;
  • пояснити значення слів «неупередженість», «безкорисливість», «самокритичність», «доброзичливість», «об'єктивність», «правдивість».

Розвиваюча:

  • розвивати пам'ять, увагу, уяву;
  • розвивати вміння давати змістовний відповідь на питання.

Виховна:

  • викликати бажання бути справедливим;
  • виховувати вміння дітей дружно і злагоджено працювати в колективі.

Обладнання: персональний комп'ютер, проектор, ворота (оформлені квітами), замок, аудіозапис з голосом ворона.
Хід заняття:
На початку заняття діти стоять перед казковими воротами.
Вихователь: Ви любите подорожувати?
Діти: Так!
Вихователь: Хлопці, сьогодні я пропоную Вам разом зі мною здійснити подорож. Приготуйтеся, наша подорож починається. Зараз ми вирушимо у казкову країну, яка називається «Справедливість». Подивіться, що це таке? (Вихователь вказує на казкові ворота).
Діти: Ворота.
Вихователь: Та, правда, ворота. Ви тільки подивіться, який величезний замок! Це означає, що ми не зможемо потрапити у казкову країну «Справедливість». Може хто-небудь знає, що потрібно зробити?
Діти: Сказати заклинання.
Вихователь: Правильно! Для того, щоб вони відкрилися, ми повинні вимовити чарівні слова. А щоб закляття спрацювало закрити очі і три рази, спокійним голосом сказати: «Крибле-крабле-бумс! Крибле-крабле-бумс! Крибле-крабле-бумс!» (Після того як діти вимовлять заклинання, включається музика, діти відкривають очі).
Діти: Крибле-крабле-бумс...
1 слайд (зображення хатинки).
Вихователь: (За вихователем діти проходять у ворота і сідають на стільчики). Ось ми і опинилися з Вами у казковій країні «Справедливість». Що це? (Вихователь з подивом дивиться на картинку, що з'явилася на екрані).
Діти: Хатинка.
Вихователь: Хлопці, щось я зголодніла, а ви?
Діти: І ми теж зголодніли.
Вихователь: Так, не завадило б підкріпитися. Шлях у нас довгий, не простий. А от шлунок зовсім порожній. Згодні?
Діти: Так, ми згодні.
Вихователь: Я думаю, що в хатинці нам буде чим підкріпитися. Пропоную Вам увійти . Але спочатку треба постукати. (Діти разом з вихователем імітують стукіт). Двері не замкнені. Здається, там нікого немає.

Вихователь: (Вихователь звертає увагу на рознос, а на ньому коровай). Що це? Тут і записка є. Данило, прочитай, будь ласка!
Діти: «Пригощайтеся, подорожні!»
Вихователь: Ось здорово! Треба розділити коровай! Мабуть, я візьму самий великий, а решта Вам. Ох, і наїмся я зараз.
Діти: А Ви не правильно поділили.
Вихователь: Чому не правильно. Може Ви скажете, як треба розділити коровай?
Діти: Коровай потрібно розділити порівну.
Вихователь: Чому це порівну? Я більше Вас зголодніла!
Діти: Частини повинні бути рівні тому, що всі однаково зголодніли і мають рівне право на хліб.
Вихователь: Суть в тому, щоб не потрібно шукати вигоди для себе, а робити все від чистого серця. У цьому полягає безкорисливість. Давайте повторимо хором: безкорисливість.
Діти: (діти хором повторюють слово «безкорисливість»).
2 слайд (зображення мосту, на якому сидить ворон).
Вихователь: Ну що, ми підкріпилися, і настав час вирушати далі, на пошуки країни «Справедливість». (Поява наступного слайда «У моста сидить ворон»)
Звучить аудіозапис.
Ворон: Добрий день! Куди путь тримаєте?
Вихователь: Здрастуй, Ворон! У казкову країну «Справедливість». Чи Правильно ми прямуємо?
Ворон: Йдете Ви правильно, але пройдете по мосту? Він дуже старий. Я його березі, нікого за нього не пропускаю.
Вихователь: Але нам дуже потрібно переправитися на інший берег. Пропусти нас, будь ласка.
Ворон: Добре, тільки в мене одна умова: Ви повинні довести мені, що Ви дружні.
Вихователь: Хлопці, що будемо робити? Як доведемо Ворону, що ми дружні і ніколи не сваримося.
Діти: Обнімемося, візьмемося за руки.
Вихователь: А давайте покажемо ворону, які ми дружні. Візьмемося за руки, встанемо в красивий і рівний коло і подаруємо один одному усмішку. Адже дружба починається з ...
Діти: ...усмішки (хором).
Вихователь: Ну що ворон, переконався, що ми дружні?
Ворон: Переконали Ви мене! Проходьте! Щасливої дороги! (Діти, взявшись за руки, імітують, що переходять міст).
Діти: Спасибі, ворон! І тобі всього доброго! (Сідають на стільчики).
Вихователь: щось я змерзла! Бззз (імітує). І вітер якийсь холодний. А ви не змерзли?
Діти: І ми теж замерзли (імітують відчуття холоду).
Вихователь: Щоб зігрітися, потрібно розвести багаття. Для багаття потрібні дрова. Гоша, іди-но за дровами. А ми тебе почекаємо!
Діти: Це не справедливо!
Вихователь: А як тоді діяти?
Діти: Потрібно всім разом піти.
Вихователь: Правильно! За дровами підемо разом, тому, що всі зобов'язані брати участь в загальній роботі.
3 слайд (зображення хмизу).
Вихователь: Ну ось, принесли ми хмиз, (показує на екран) тільки чомусь багаття не розгорається? Хто винен?
Діти: (Дають різні відповіді)
Вихователь: Так, ми самі винні. Просто принесли сирої хмиз - він і не горить. Того, хто визнає недоліки у своїй роботі, називають самокритичним - сам себе критикує. Давайте разом повторимо: самокритичний.
Діти: (Діти хором повторюють слово «самокритичний»).

4 слайд (зображення багаття).
Вихователь: Ось тепер багаття горить (зображення багаття на екрані). Хмиз спалахнув. Давайте погреемся (витягують руки вперед, імітуючи, що гріються біля багаття). Ну що, зігрілися?
Діти: Так.
Вихователь: І я теж зігрілася. Тепер ми можемо рухатися далі (імітують кроки).
5 слайд (зображення каруселі).
 Вихователь: Ой, як весело: каруселі, солодощі, скоморохи. Давайте повеселимося і зіграємо в гру «Кумедні чоловічки» (діти діляться на пари).
Бігли повз річки кумедні чоловічки («чоловічки» - пальчики біжать по «доріжках» - рукам дітей, що стоять навпроти один одного)
Стрибали-скакали (пальчики «пострибати» по плечах один одного)
Сонечко зустрічали (лагідно поклав руки на щоки один одного)
Забралися на місток (скласти місток з рук)
Забили гвоздик (постукати кулачками)
Потім - шубовсть у річку (нахилитися і вільно поговорити руками).
Вихователь: Вам сподобалося бути «смішними чоловічками»?
Діти: Так.
Вихователь: І мені теж дуже сподобалося з вами грати. Ви були дуже веселі та рухливі. Тому я дарую кожному веселого чоловічка. Запам'ятайте, коли Ви оцінюєте кого-небудь, не потрібно вибирати того, хто Вам просто подобається. Оцінюють людини за заслугами, а не вибирають того, хто подобається. Оцінюють неупереджено. Давайте разом повторимо: беспристрасно.
Діти: (Діти хором вимовляють слово «неупереджено»).
Вихователь: Добре повеселилися, а йти до країни «Справедливість» ще далеко. Як швидше дістатися?
Діти: (дають різні відповіді).
Вихователь: На жаль, машини, літаки і поїзди не ходять.
6 слайд (зображення старого з різними тваринами).
Подивіться, будь ласка, на наступну картинку. На ній ми бачимо з Вами різних тварин. Кого ж нам вибрати?
Діти: (пропонують різні варіанти).
Вихователь: Ослик симпатичний, але маленький - не зможе нас везти. Верблюд великий, навіть занадто, так і по лісових дорогах йому важко буде ходити. А ось кінь і відвезти всіх зможе, і до доріг нерівним звикла. Кого оберемо?
Діти: Кінь.
Вихователь: А чому саме кінь?
Діти: Тому, що вона сильна, привчена до нерівних дорогах.
Вихователь: Вибір зроблено. І цей вибір був об'єктивним - оцінили всі переваги і недоліки тварин. Давайте разом повторимо: об'єктивний.
Діти: (Діти хором повторюють слово «об'єктивний»).
Вихователь: Ну ось, на коні ми швидко доберемося до країни «Справедливість» (Діти імітують їзду на коні).
7 слайд (зображення людей, які привітно зустрічають дітей).
Вихователь: Здається, нас вже чекають! (Вихователь звертає увагу дітей на слайд). Хлопці, давайте розповімо жителям країни про свої пригоди, про те, як надходили. Що нового дізналися?
Діти: (Вислухати кілька дітей).
Вихователь: Ви сьогодні молодці і жителі країни «Справедливість» пропонують залишитися назавжди. Адже справедливі люди роблять саме так, як робили Ви, протягом усієї подорожі. Були доброзичливими. Тепер ми знаємо, як дістатися до казкової країни «Справедливість». Тепер ми будемо частими гостями цієї країни. Але прийшов час повертатися назад. Нас чекають батьки, друзі. Ви не забули чарівні слова, які допомогли нам відкрити ворота. Давайте сядемо красиво, закриємо очі і три рази скажімо: «Крибле-крабле-бумс! Крибле-крабле-бумс! Крибле-крабле-бумс!». (Діти відкривають очі). Ось і закінчилась наша подорож. А який же самий головний урок цієї подорожі?
Діти: Ми дізналися, що таке справедливість.
Вихователь: Як надходять справедливі люди?
Діти: Справедливі люди надходять безкорисливо, чесно, самокритично, неупереджено, об'єктивно по відношенню до всіх, хто їх оточує. (Розкривають суть кожної риси справедливості).
Вихователь: А тепер давайте станемо в коло, протягнемо руки вперед і з'єднаємо їх у центрі кола. Тихо так постоїмо, спробуємо відчути себе теплим сонячним промінчиком.
8 слайд (зображення сонечка).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове