logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Літературний вечір, присвячений А. С. Пушкіна.

Автор: Андрєєва Валентина Тимофіївна, воапитатель, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N 26 комбінованого виду р. Твер.

Мета: виховувати любов до творчості А. С. Пушкіна, привчати дітей вслухатися у віршований текст, удосконалювати мовленнєвий слух, розвивати мовне чуття, розвивати монологічне та діалогічне мовлення дітей. Дати можливість дітям відчути радість участі в драматизації, формувати граматично правильний лад мови, вчити висловлювати своє ставлення до поведінки героїв казок, формувати позитивні моральні якості і етичні уявлення про добро і жадібності, про сміливості і вірності, про працелюбство.

Обладнання:

  • Мольберт з ілюстраціями будинку - музею А. С. Пушкіна в Михайлівському та пам'ятника А. С. Пушкіна р. в Твері;
  • Підсвічник зі свічками;
  • Макет парусного корабля;
  • Костюми і необхідні атрибути для драматизації уривків з казок

А. С. Пушкіна;

  • Виставка дитячих малюнків творів А. С. Пушкіна;
  • Виставка книг, присвячених творчості поета.

Хід заняття.

Вихователь: Перед вами портрет. Хто на ньому зображений?
Так, сьогодні ми поговоримо про Олександра Сергійовича Пушкіна, великого російського поета.

А. С. Пушкін неодноразово бував Твері, нашому місті, проїздом; гостював у Тверській губернії у своїх друзів, писав свої вірші.
В пам'ять про ці події тверичане поставили в міському саду пам'ятник до 175 - річчя з дня народження поета (показ ілюстрації).Автором пам'ятника, відкритого в 1974 році є скульптор О. К. Комов. Бронзова скульптура Пушкіна (3,5) розміщена на гранітний постамент (піднесення) зображає фрагмент(шматочок) набережній. На постаменті коротка напис «А. С. Пушкіна». Поет зображений стоїть на Тверській набережній у фраку й циліндрі з перекинутим через праву руку плащем. Перед пам'ятником розташована мощена бруківкою площадка, обмежена з боку набережної ажурною чавунною огорожею.
А. С. Пушкін дуже любив природу і написав багато віршованих рядків про різні пори року.

Читання уривків з творів А. С. Пушкіна

  • «Гнані весняними лучаями...» (з поеми «Євгеній Онєгін»)

Питання: про яку пору року йде мова в цих рядках?

  • «Сумна пора, очей очарованье» з вірша «Осінь»)

Питання: про яку пору року йде мова в цих рядках?

  • «Вже небо восени дихало...» (з поеми «Євгеній Онєгін»)

Питання: про яку пору року йде мова в цих рядках?

А. С. Пушкін дуже уважно ставився до роботи над текстом. Він вибирав найбільш точні слова і вирази, щоб досягти найбільшої виразності розповіді.
Давайте і ми проявимо творчість і спробуємо підібрати слова, що позначають ознаки предмета, щоб опис був більш барвистим.

Питання: яка зараз пора року?
Правильно - зима. Тому і слова, ми підберемо відповідно цього часу року.
Зима (яка?) - довгоочікувана, сувора, сніжна, холодна, морозна і ін.
Сніг (який) - пухнастий, переливається різнокольоровими вогниками, іскристий та ін.
Вітер (який?) - поривчастий, пронизливий, крижаний, північний, обпалюючий та ін.
Небо (яке?) - сіре, низьке, зимовий та ін.
Сонце (яке?) - зимове, низьке, яскраве та ін.
Завірюха (яка?) - сильна, біла, сніжна та ін.
Молодці!
А тепер подбе6рем слова, що означають дію предмета.
Зима (що зробила?) - прийшла, повернулася, настала та ін.
Сніг (що зробив?) - випав, покрив та ін.
Сонце(що зробило?) - зійшло, освітило, але не зігріло та ін.
А зараз спробуємо скласти розповідь про зиму.
Згадайте про те, як важко живеться птахам взимку, як зимують дикі тварини, як радіють зими діти і обов'язково використовуйте у своїх оповіданнях слова й вираження, які ви мені зараз називали.
Розповідь дитини. Аналіз оповідання

Фізкультхвилинка.

А. С. Пушкін теж любив зиму.
Читання вірша «Зимовий вечір».
У зимові вечори. У Михайлівському поет часто слухав казки, які розповідала йому няня Аріна Родіонівна. (Показ ілюстрації «Будинок А. С. Пушкіна В Михайлівському»).
Запалюємо свічки. Розповідь вихователя про освітлення будинків і хат в 19 столітті.
А. С. Пушкін писав: «Що за принадність ці казки. Кожна є поема...».

Драматизація уривків з творів А. С. Пушкіна

  1. «Ось пішов він до синього моря...»

Питання: з якої казки А. С. Пушкіна цей уривок?
чого вчить нас ця казка?
2. «На дівич-вечір збираючись...»
Питання: з якої казки А. С. Пушкіна цей уривок?
як ви ставитеся до поведінки героїв казки?

  1. «Вночі темною Єлисей...»

Питання: з якої казки А. С. Пушкіна цей уривок?
як ви ставитеся до поведінки героїв казки?

  1. «Вітер по морю гуляє...»

Питання: з якої казки А. С. Пушкіна цей уривок?
чого вчить нас ця казка?

Заключне слово вихователя про конкурс малюнків, про виставку книг, присвячених творчості А. С. Пушкіна, про значення поезії великого російського поета.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове