Конспекти занять з дітьми.
«Не потрап в біду на дорозі».
Автор: Максимова Марина Вікторівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільну освіту центр розвитку дитини-дитячий садок № 72 «Акварель».
Мета: 1. Формувати уявлення дітей про транспорт, його кваліфікації, складових частинах.
2. Продовжувати вчити впізнавати і називати дорожні знаки, розуміти їх значимість.
3. Продовжувати вчити впізнавати і називати світлофор, його сигнали і дії пішоходів.
4. Розвивати логічне мислення, увагу дітей.
5.Активізувати в мові дітей слова: вантажний, легковий, світлофор, пішохідний перехід, назви частин машини, проїжджаючи частина, тротуар.
Матеріали та обладнання: Іграшка дівчинка Маша, зображення дорожніх знаків, чарівна коробка, іграшкові машини, гаражі, макет світлофора, картки із зображенням транспорту.
Хід заняття.
- Вихователь повідомляє , що по дорозі на роботу зустріла дівчинку Машу. Вона йшла по проїжджій частині, повз неї на великій швидкості проїжджали величезні машини і голосно сигналили. Маша боялася. Дівчинку шкода стало, взяла з собою в дитячий сад, вона посидить у нас на занятті.
- Бесіда вихователя і дітей.
Мета: Навчати дітей відповідати на запитання вихователя. Закріплювати правильну вимову звуків (ш) (бі).
-Як називається місце, де їдуть машини? ( проїжджа частина)
-Як називається місце, де ходять пішоходи? ( тротуар)
-Де можна переходити через дорогу? (за пішохідним переходом)
-Хлопці, а якщо перехожий буде переходити дорогу в недозволеному місці, в разі небезпеки як сигналить машина.(Бі-бі-сі)
-Як гальмує машина (Ш-ш-ш)
-Хто знає, як називається цей знак? (пішохідний перехід)
3. Читання вірша « Пішохід»
Пішохід, пішохід,
Пам'ятай ти про перехід!
Він схожий на зебру.
Знай, що тільки перехід
Від машин тебе врятує.
4. Д/гра. «Знайди потрібний знак»
Діти з чарівного мішка по черзі дістають знаки і знаходять до знаку потрібну картинку.
5. Д/гра. «Склади картинку»
У конвертах зображення машин з декількох частин. Діти складаю картинку.(легкова та вантажна машина.
Хлопці, а можна одним маленьким дітям переходити дорогу? (немає)
А з ким ви переходите дорогу?(з татами, мамами, бабусями, дідусями)
6. Пальчикова гра.
Цей пальчик - дідусь,
Цей пальчик - бабуся,
Цей пальчик - тато,
Цей пальчик - мама,
Цей пальчик - я,
Ось моя сім'я.
7. Д/гра. «Постав машину в гараж»
У великій коробці машини. Діти розглядають іграшки: вантажні і легкові машини.
-Яким словом можна назвати всі машини? (Транспорт)
Діти по черзі розподіляють машини по двох гаражів.
8. Загадка: Щоб тобі допомогти,
Шлях пройти небезпечний.
Горимо день і ніч.
Зелений, червоний, жовтий. (Світлофор)
-На який сигнал можна переходити дорогу? (Зелений)
-Що потрібно робити на червоний сигнал світлофора? (Стояти)
-Що означає жовтий сигнал світлофора?(Увага, предупрежденье)
Якщо світло запалилося червоне,
Отже, рухатися небезпечно.
Світло зелений каже:
«Проходьте, шлях відкрито!»
Жовтий світло - предупрежденье:
Чекай сигналу для руху.
( С. Міхалков)
Хлопці, ось і завершилося наше заняття. Я думаю, наша Маша запам'ятала правила дорожнього руху, і не буде потрапляти в біду на дорозі.