Конспекти занять з дітьми.
«Мамині помічники»
Автор: Бабошкина Тетяна Леонідівна.
Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей диференціювати предмети за величиною (велика лялька і маленька), за кольором(червоний, зелений, жовтий); Розвивати гостроту слуху, зорове сприйняття; Виховувати охайність, акуратність, працьовитість, добрі почуття.
Хід заняття
- Хлопці, давайте ми з вами пограємо в гру «Дочки матері». Дівчатка у нас будуть мамами, а хлопчики - татами. Діти переходять в ігрову кімнату.
- Давайте подивимося, хто тут сидить? (показує ляльок)
-Ці ляльки - наші дочки. Цю ляльку звуть маша, яка вона велика чи маленька?(велика). А ось цю ляльку звати Катя, яка вона маленька чи велика?(маленька).
- Подивіться, які вони гарні, як вони ошатно одягнені!( діти розглядають ляльок).
- У Маші кофточка якого кольору? (червоного), а спідничка якого кольору? (зеленого), а у Каті якого кольору спідничка і кофточка? (жовтого, зеленого).
- А у Маші бантик великий або маленький? (великий), а якого кольору? У Катеньки, який бантик великий або маленький?(маленький). А якого кольору?
- Ось у нас є візочки, ми наших дочок посадимо і покатаємо. Машу, ми посадимо, в яку коляску?(більшу), а Катеньку в яку велику чи маленьку?(маленьку). Діти посадили ляльок у коляски і пішли гуляти.
- Ми погуляли з нашими доньками, їм пора спати. Давайте укладемо їх в ліжечка. перед тим як укладемо ляльок спати, що потрібно лялькам зробити?(роздягнутися). Правильно, ми допоможемо їм роздягнутися. куди ми будемо складати речі?(на стільчики).
- А тепер наших дочок покладемо в ліжечка. машу ми покладемо в яку ліжко?(велику). А Катеньку?(маленьку)
- А щоб наші дочки швидше заснули, ми їм заспіваємо колискову пісеньку.
Ой, люлі - люшеньки
Спатоньки - баюшеньки
Солодко спи ночами
І рости по годинах
Лялька - лялечка, бай - бай.
спи спокійно, засинай
«А - а, А - а, А - а!»
- Тихіше, тихіше, наші дочки заснули, але я чую якийсь шурхіт...
В цей час з'являється котик.(Персонаж), який розкидає одяг ляльок.
- Що ж ти робиш котик? Не можна так робити. Це негарно розкидати чужі речі.
Котик: Я не вмію складати речі, мене цьому ніхто не вчив.
- А ми тебе навчимо, сідай і подивися, як наші хлопці вміють складати речі.
Котик сідає поруч з дітьми, діти прибирають речі на місце. Котик дякує дітей і пропонує пограти у гру.
Проводиться гра « Горобчики і кіт».
У висновку звучить пісня «Якщо добрий ти», музика Б. Савельєва.
Котик дякує дітей і йде.