Конспекти занять з дітьми.
«Подорож у місто Глазоград»
Конспект фізкультурно-пізнавального заняття.
Автор: Ігнатенко Марина Анатоліївна, старший вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини-дитячий садок № 19» місто Ішим Тюменської області.
Мета: Дати дітям уявлення про функціях, виконуваних оком, його властивості
Завдання:
- Познайомити з зоровим тренажером «Стрибучий погляд».
Вправляти в ходьбі і бігу з виконанням додаткового завдання, у виконанні
вправ у статичному рівновазі.
Повторити з дітьми вправи «Школи м'яча».
2. Розвивати координаційні здібності, вестибулярний апарат,
швидкість реакції на сигнал.
Розвивати вміння узагальнювати отримані дані і робити висновки.
3. Виховувати ціннісне ставлення до свого здоров'я.
Сприяти розвитку емоційної сфери
Тип: фізкультурно-пізнавальне
Обладнання та матеріали:
- сторінки книги;
- зоровий тренажер «Стрибучий погляд»;
- м'ячі великого діаметра за кількістю дітей;
- матеріали до гри;
- музичний супровід;
- медіа - проектор;
- презентаційний матеріал «Місто Глазоград».
Основні підсумки реалізації:
- застосування знайомих вправ (з м'ячем, в статичній рівновазі) у нових умовах, з нової пізнавальної завданням;
- закріплення дітьми правил безпеки під час виконання фізичних вправ;
- оволодіння дітьми поданням про функціях, виконуваних оком і його властивості;
- формулювання дітьми висновку про необхідність дбайливого ставлення до свого здоров'я.
Хід заняття
Ι етап. Організаційний
Здрастуйте хлопці, сьогодні я прийшла до вас в гості, щоб передати вам прохання жителів одного чудового міста - Глазограда. Як ви думаєте, хто живе в цьому чудовому місті? (відповіді дітей) Правильно, хлопці, в цьому місті живуть очі. Очі бачили багато книг про різних містах: про місті Тюмені, Ішимі, Москві та інші. Їм дуже захотілося написати книгу про своє місто. Ви згодні допомогти?
Щоб видати книгу потрібно зібрати багато матеріалів і даних про цьому місті.
Вирушаємо в місто Глазоград.
Нам належить подолати складний шлях, подивіться на всі перешкоди, подумайте, як ви будете їх долати?
ΙΙ етап. Підготовча частина
Шикування в колону по одному.
Ходьба і біг у колоні по одному з виконанням додаткового завдання.
Побудова врозтіч.
Відновлення дихання «Дробове дихання»
ІІІ етап. Основна частина
Наша подорож триває і дорога привела нас на чарівну галявину, на ній ми напишемо першу сторінку книги про те, що ж можуть бачити очі.
Виконання музично-ритмічної композиції «Закривати і відкривати очі»
Опис рухів
Ось я бачу: кущ росте в саду, Робимо два напівприсідання, з'єднуючи
над головою округлі руки.
Горобці грають в чехарду. Відводимо руки в сторони, виконуємо
погойдування з однієї ноги на іншу.
Бачу пса свого смішного, Приставляємо руки до голови, робимо крок
вправо. Те ж вліво
А тепер не бачу нічого. Закриваємо очі долонями, лікті в сторони.
Ось я бачу - пил стовпом іде, Опустили руки. Через сторони повільно
піднімаємо руки вгору, ворушачи пальцями.
Вантажівка промчав за рогом. Ліву руку ставимо на пояс, праву
«козирком» приставляємо до чола, робимо крок
праворуч, трохи нахиляємося. Те ж вліво.
Бачу, як шофер веде його, Виконуємо пружинки, злегка
піднімаючи і опускаючи руки, стиснуті в кулаки,
як би тримаючи кермо.
І знову не бачу нічого. Закриваємо долонями очі, лікті в сторони.
Ось ми бачимо - жовтий метелик Піднімаємося на носках, піднімаючи і
опускаючи м'які руки-крила.
Розгойдав зелене стебельце. Качаємо піднятими вгору руками,
переступаючи з ноги на ногу.
Бачимо ми, як джміль влетів у вікно, Робимо крок вправо, обертаємо кулачками
перед грудьми зі звуком «Ж-Ж-Ж».
І знову довкола мене темно. Закриваємо очі долонями, лікті в сторони.
Знову бачимо - вибивають крісло, Енергійно піднімаємо і опускаємо
прямі руки.
Бачимо - наближається гроза. Похитуємо піднятими вгору руками.
До чого ж це цікаво - Розводимо руки в сторони, потім
закриваємо долонями очі..
Закривати і відкривати очі! Закриваємо очі долонями, лікті в сторони.
Закривати і відкривати очі! Піднімаємо прямі руки вгору і злегка
розводимо їх в сторони, повільно кружляємо.
Ось ми і прийшли в місто Глазоград. Пройдемо по вулицях цього міста, поздороваемся очима з кожним мешканцем - робота дітей за схемою «Стрибучий погляд». Подивіться в очі один одному. Чи однакові за кольором, за формою ваші очі?
Висновок: очі можуть бути різних кольорів, різної форми, але вони виконують одну і ту ж роботу. Це ми і напишемо в нашій книзі.
Що ще можуть наші очі, ми розповімо на наступній сторінці і допоможуть нам в це м'ячі. Беріть м'ячі і стаєте на безпечній відстані один від одного.
ОВС:
- Метання:
Перш, ніж почати вправу давайте потренуємося стежити за м'ячем очима:
- вперед, перед собою;
- витягають руки вгору, перед собою;
- вгору-вправо, перед собою;
- вгору-вліво, перед собою;
- витягнули руки вгору, намалювали коло вправо, потім вліво.
Вправи «Школи м'яча»:
- кидок м'яча вгору і ловля його;
- кидок м'яча вгору і ловити його після бавовни;
- кидок м'яча вгору і ловити його після бавовни і відскоку від підлоги.
Як допомагали нам очі при виконанні цієї вправи? (діти відповідають: очі стежили за рухом м'яча, тому ми його не втрачали) Висновок: очі бачать рух.
2. Статичну рівновагу - виконання стійки на одній нозі «Ластівка» (з відкритими очима - за секундоміром (по рахунку) визначається тривалість виконання стійки)
Проведення експерименту - виконання цього ж вправи із закритими очима з визначенням тривалості стійки за секундоміром (по рахунку).
Який висновок ми можемо зробити з цього експерименту? (діти відповідають: очі допомагають нам зберігати рівновагу)
На наступній сторінці нашої книги ми розповімо про знаки, які бачать очі, допоможе нам в цьому гра «Сховайся від дощу»
Рухлива гра «Сховайся від дощу»
Мета: розвиток координації рухів, орієнтування у просторі, вміння орієнтуватися на сигнал
Під музичний супровід діти виконують біг поскоками, на зміну характеру музики, згідно з карткою 2 (3, 4) повинні сховатися від дощу в «будиночки» по два, три, чотири людини.
Висновок: очі бачать знаки - цифри і допомагають рахувати.
Ми побували на всіх вулицях міста Глазограда, а ось на цій, по-моєму, ще не було.
Діти бачать покажчик з карткою «Зоопарк». Хлопці, хто-небудь уміє читати? Діти читають напис на картці. Що допомогло прочитати вам ці знаки-літери?
Ігровий самомасаж «Зоопарк»
Мета: навчання елементарним прийомам самомасажу.
ΙV етап. Заключна частина
Малорухлива гра «Настрою»
Мета:розвиток емоційної сфери, вміння розпізнавати і зображувати запропоновані емоційні стани, розвиток мімічних рухів
Діти роблять висновок: очі виражають емоційний стан людини
Підведення підсумків.
Ось і закінчилося наше подорож в місто Глазоград. Ми зібрали достатньо матеріалів, щоб видати книгу, давайте згадаємо, які будуть в ній.
Діти переглядають електронну віртуальну книгу.
1 сторінка - очі можуть бути різного кольору
2 сторінка - очі розрізняють предмети різної форми, кольору, розміру, визначають відстань, помічають рух;
3 сторінка - очі вміють рахувати і читати
4 сторінка - очі допомагають людині зберігати рівновагу
5 сторінка - очі виражають емоційні стани людини і допомагають спілкуватися
Але це ще не всі сторінки нашої книжки, ще кілька сторінок, заповніть самостійно: що шкідливо і що корисно для очей, для чого очам потрібна морквина? Які ягоди люблять очі?
Я дарую вам цю книгу, по ній ви зможете розповісти про нашу подорож в місто Глазоград своїм друзям.