logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Ми - пасажири»

Конспект заняття з використанням персонажа з оздоровчо-розвивальної програми М. Л. Лазарєва «Здрастуй!»

Автор: Кисельова Наталія Костянтинівна, вихователь, вища кваліфікаційна категорія, МДОУ "Дитячий сад загальнорозвиваючого виду N27, Республіка Татарстан, місто Леніногорськ.

Цілі: 1. Ознайомити з правилами поведінки в громадському транспорті.

2. Закріпити знання про види транспорту.

3. Виховувати доброзичливі стосунки між дітьми.

Обладнання. Іграшки - машини, лялька Фырка, сигнали світлофора.

Області: «Пізнання», «Безпека», «Комунікація», «Здоров'я».

Попередня робота. Цільові прогулянки до проїжджої частини дороги, читання художньої літератури, загадки, рухливі та дидактичні ігри, бесіди з дітьми, розглядання ілюстрацій.

Хід заняття.
Вихователь. Діти, сьогодні перед нами стоїть непросте завдання - навчити Фырку розрізняти види транспорту. Допоможете мені в цьому?
(показую дітям машини або картинки з зображенням автобуса, пожежної машини, машини швидкої допомоги, тролейбуса, легкового автомобіля)

Вихователь. Які види транспорту ви бачите? Що ви знаєте про них? Для чого вони призначені? (відповіді дітей)
(Беру в руки ляльку Фырку і кажу його голосом)
Фырка. Ой, а мені найбільше сподобалася ось ця велика червона машина! Я з нею поїду в гості.
Вихователь. Хлопці, як ви думаєте, чи можна кататися на пожежній машині? Чому?
(відповіді дітей)
Вихователь. Для того, щоб дістатися до місця призначення, всі ми користуємося міським транспортом, його ще називають суспільним. Як знайти на вулиці зупинку міського транспорту? (відповіді дітей).
Добре, ми її знайшли і чекаємо автобус. Для того щоб посадка в громадський транспорт була безпечною для вас і інших пасажирів, потрібно дотримуватися правил. Фырка, слухай і запам'ятовуй.

Питання дітям:
-Чи знаєте ви, через які двері треба заходити в автобус, а через які потрібно виходити?
-В салоні автобусу є різні місця. Як потрібно себе вести в салоні?
-В яких місцях в автобусі не можна стояти?
-Як не проїхати свою зупинку?
-Як слід чинити, вийшовши з автобуса, на зупинці?
-Як обійти зупинився транспорт?
Відповіді дітей. Після відповідей на кожне питання узагальнюю відповіді дітей і позначаю кожне правило.
Вихователь. Фырка, ти все зрозумів? А тепер пограємо в гру
«Уважний пішохід»
У мене в руках «світлофор» - два картонних кружечка. Перший - з одного боку зелений, а з іншого - жовтий. Другий - червоний і жовтий. На «світлофорі» зелений колір - ви маршируете на місці, жовтий - ляскаєте в ладоши, червоний - завмирає . Хтось переплутає сигнали, той вибуває з гри.
Діти, ви правильно відповідали на запитання, були уважними. В результаті ваших відповідей ми придумали правила для пасажирів.
Щоб не було біди, потрібно:
-чекати транспорт на зупинці, не виходити на проїзну частину;
-проходити в автобус, не затримуючись у дверях;
-бути обережним, коли закриваються двері;
-поступатися місцем літнім людям та людям з маленькими дітьми;
-в салоні вести себе спокійно, не кричати, не заважати нікому;
-з водієм не розмовляти;
-виходити через передні двері;
-вийшовши на зупинці, дочекатися, щоб автобус від'їхав, і подивитися, чи немає іншої машини.
Вихователь. Тепер я впевнена, що ви добре засвоїли правила поведінки в громадському транспорті. Думаю, Фырка теж усе зрозумів, і не буде порушувати ці правила.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове