Конспекти занять з дітьми.
«ЗИМОВІ ЗАБАВИ»
ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДЛЯ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИ.
Автори: Голубєва Лариса Іванівна, вихователь вищої категорії , і Нагорна Ольга Євгенівна, логопед, МДОУ «Дитячий сад комбінованого виду N 151», р. Краснодар.
Цілі: - Розвиток лексико-граматичних категорій: освіта іменників із зменшувально - пестливими суфіксами, підбір ознак і дій до іменником.
- Розвиток артикуляційної моторики і дикції.
- Підвищити інтерес батьків до логопедичної роботи МДОУ.
Матеріал: дзеркала за кількістю дітей; іграшки: сніговик, мишка; картки, роздатковий матеріал.
Хід заняття:
Вихователь - Діти, до нас сьогодні прийшов гість, тільки ви повинні відгадати хто він. Послухайте загадку:
Що за безглуздий людина, пробрався в 21 століття
Морквиною ніс, в руці мітла
Боїться сонця і тепла, хто це?
Діти - Сніговик.
Вихователь - А з чого зроблений сніговик? Відповіді дітей.
-Що можна сказати про сніг, який він? (кидаю сніжок дитині)
Діти - Сніг буває пухнастий, білий, мокрий, холодний, м'який, блискучий і так далі.
Вихователь - А що робить сніг?
Діти - Сніг може блищати, кружляти, літати, танути, падати, лягати, виблискувати, переливатися і т. д . Вихователь - Давайте ми з вами перетворимося на сніжинки і політаємо. ( Фіз. хвилинка ) .
Вихователь - Які гарненькі сніжинки вийшли у вас.
Хлопці, а сніговик просить вас підібрати ласкаві назви для зимових слів:
Бурулька, зима, сніг, сніговик, санки, замет, снегурка, лід.
Діти - Саночки, сніжок, сугробик, Снігуронька, зимонька, сосулечка, льодок іт.д.
Вихователь - Знаєте, сніговик до нас втік показати картинки про зиму, але впав і переплутав всі картинки. Допоможіть сніговику, виберіть лише ті картинки, які відносяться до зими.
Діти сідають за столи і вибирають потрібні картинки.
Вихователь - А чому ви вибрали ці картинки, Розкажіть.
Відповіді дітей.
Вихователь - молодці! Ой, дивіться, Сніговикові одному нудно,
давайте зробимо йому друзів (Викладаємо сніговиків з паперу).
Вихователь - Як багато друзів у сніговика! Йому тепер не нудно. А на що ще можна грати взимку?
Діти Грають у гру «Сніжки».
Входить логопед з мишкою.
Мишка - І я хосю з вами игьять. Я дазе стисок вивчила:
Я люблю свою лосадку,
Присесу їй соску гладко.
Глебеском приглазу хвостик
І велхом поїду в гості!
Здолово! Так?
Логопед - Ой,що ми нічого не розуміємо! Ти хто така?
Мишка - Так це зе я! Мишка!
Логопед - Мишка, ми насилу тебе розуміємо. Ти ж не вимовляєш половину звуків, говориш швидко, нерозбірливо. Тобі з початку було б непогано попрацювати над своєю промовою.
Мишка - Як це полаботать над лечью? Сто я долзна робити?
Логопед - Хлопці, підкажемо мишці, що їй потрібно робити, щоб правильно вимовляти звуки. А почнемо ми з гімнастики для пальчиків.
Діти показують пальчикову гімнастику, батьки і мишка виконують разом з ними:
Ми зліпили снігову грудку, вушка зробили на ньому.
І як раз замість очей угольки знайшлися у нас.
Кролик білий, як живий і з хвостом і з головою.
За вуса не тягни: З соломинок вони!
Мишка - У мене все вийшло! Цікаво, що ж далі?
Логопед - А тепер пора розім'яти язичок. Дивись уважно і повторюй.
Діти сідають за столи перед дзеркалами і виконують артикуляційну гімнастику:
«Рибка», «Жаба», «Хоботок», «Годинничок», «Лопаточка», «Гойдалки», «Конячка», «Смачне варення».
Мишка - Як же все це можна запам'ятати?
Логопед - А для цього треба весь час повторювати ці вправи. І тоді ти запам'ятаєш їх і будеш правильно виконувати. Знаєш мишка, а у нас є твої друзі - мишенята. Пограєш з ними?
Діти виконують дихальна вправа «Чия мишка далі втече?».
Мишка - Як мені сподобалося у вас грати і я вирішила подарувати вам на прощання скринька з солодощами.
Діти отримують частування.