logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Фея Музики в гармонії з природою»

Музично - мовленнєва діяльність для підготовчої групи.

Підготували : логопед Леонова Оксана Анатоліївна, музичний керівник Бірюкова Олена Всеволодівна, Дошкільна освітнє установа дитячий садок «Вогник», місто Надим.

МЕТА ЗАНЯТТЯ : Розвиток у дітей вміння висловлювати свої думки, почуття, за допомогою музики, слова і руху.
Завдання:

  • Розвивати здатність дітей чути «музику природи», через сприйняття звуків.
  • Розвивати слухове сприйняття, творча уява, почуття ритму, звуковысотный слух, індивідуальність дітей через гру, музикування, рух і мова.
  • Активізувати творчий пошук дитини, через свої власні форми спілкування з музикою.
  • Вчити знаходити способи перекладу мовного звуконаслідування в звуки.
  • Удосконалювати навички гри на музичних інструментах.
  • Виховувати інтерес до музикування, любов до природи, комунікативні навички.
  • Розвивати і збагачувати словник дитини.

СЛОВНИКОВА РОБОТА:
Диригентська паличка, диригент, шарудливі звуки, кришталеві і скляні звуки, «снігова балет», «біла гармидер», «пустотливі бурульки», творчість, гармонія, оркестр.

Музичний зал поділено умовно з допомогою оформлення на 4 сектори за порами року.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

  • Розучування віршів;
  • Слухання музичного твору П. І. Чайковського «Пори року»;
  • Розучування тексту «Пустотливі бурульки» «Що робити після дощику?»;
  • Виготовлення з батьками саморобних шумових інструментів;
  • Бесіди.

МАТЕРІАЛ ДО ЗАНЯТТЯ:

  • Музичні сувеніри (коробочки за порами року для дидактичних посібників);
  • Ширми з кишенями за порами року;
  • Ширма з кишенями для музичних інструментів;
  • Музичне оформлення;
  • Посилка від Феї Музики;
  • Квіти (гілочка бузку, мімози, конвалії);
  • Пляшечка з «чарівною водою»;
  • диригентська паличка;
  • серпантин;

Матеріал для самостійної творчої діяльності:

  • Музичні і саморобні шумові інструменти;
  • Дерев'яні палички, для отстукивания ритму;
  • «Олівці» Мороза ( блискучі палички);
  • Хусточки;
  • Шуршунчики ( папір, киндеры, целофан);
  • Різнокольорові олівці.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти заходять в зал.
Муз.рук. : Що за гості до нас поспішають?
Бачу я своїх хлопців.
Проходьте всі сюди. Всі на місці?
Діти: Так!
Муз.кер.: Хлопці, давайте привітаємо один одного, ось так (показ педагога)
Ми крокуємо в коло, в коло,
Каблучками стук, стук,
Покружляли, покружляли
І один одному вклонилися.
Діти промовляють і виконують рухи.

Гра з ім'ям «Я тут»
Музичний керівник співає ім'я дитини, а дитина відповідає «Я тут», потім ця дитина співає ім'я іншого і так далі.

Ось ми привітали один одного, познайомилися, тепер можна виконати парний танець.
«Комунікативний танець»

Вихователь показує дітям чарівний мішечок.
Логопед: Хлопці, подивіться, цей чарівний мішечок надіслала нам Фея Музики. Давайте подивимося, що в ньому лежить? Якийсь диск і паличка. Листа немає, а диск не прочитаєш.
А раптом щось сталося? (відповіді дітей, що диск можна послухати або подивитися). Правильно, давайте присядемо на стільчики і послухаємо його.

(звучить запис на диску)
Голос: В нашому залі тиша,
Все навкруги мовчить,
Ніби, все, що оточує, тихо-тихо спить.
В тишу ви пориньте і послухайте її,
Адже і в ній бувають звуки, немов співає тиша.

Муз. Кер.:Послухаємо тишу.
(звучать уривки з різних пір року - звуки природи)

Муз. Рук: Які звуки ви почули? (відповіді дітей: дощ, спів птахів, шелест листя, хуртовина....)
Логопед: Так це звуки Зими, адже Взимку співають птахи, біжать струмки, капають бурульки?
Муз.Рук: Хлопці, хіба (ім'я вихователя) права?
Діти: Немає
Всі ці звуки можуть звучати в один час року?
Діти: Немає.
Що ж могло трапитися зі звуками природи?
Діти: Вони перемішалися і втратили свою пору року.
Логопед : Я зрозуміла, Фея Музики хотіла нам сказати, що всі звуки заколдовались і переплуталися і потрібно їх розчарувати, щоб вони повернулися у свій час року.
Муз.Рук: Вона нам передала чарівну музичну паличку, диригентську паличку.
А що таке, диригентська паличка?
Діти: Це паличка людини, що керує оркестром.
Муз.Рук: Пора нам допомогти нашої Феї Музики.
Три рази паличкою взмахну і музику я покличу.

(звучить фрагмент твору «Осіння пісня» П. В. Чайковського)
Муз.Рук: Хлопці, яка прекрасна музика, правда? В Царство, якого часу року нас привела диригентська паличка?
Діти: Осінь.
(діти йдуть у перший сектор «Осінь»)

Робота з логопедом на стільчиках:
Дитина читає будь-який вірш про Осінь.
Гра «Назви правильно»
(утворення прикметників від іменників)
Лист дуба - дубовий лист,
Лист берези - березовий і т. д.

Муз.Кер.: Послухайте, на що схожий цей звук?(шелестить папером)
Діти: Шелест листочків.
Муз.Рук: Хлопці, у кожного листочка є свій звук, своя мелодія.
(діти беруть різні шарудять предмети: папір, фантики, киндеры-шуршунчики, пакетики, маракаси саморобні).
- Давайте влаштуємо осінній листопад.
(діти шарудять то голосно, то тихо)
Муз.Рук:
Є багато різних дождиков у комори природи,
Є багато різних дождиков, але немає поганої погоди.

Муз.Рук: Візьмемо палички в «осінньому сувенір» і зіграємо різну музику дощу.
(Ім'я дитини) зіграй свою музику дощу на музичних паличках.
А тепер всі разом проговоримо і зіграємо на ритмічних паличках:
- Дощик, дощик пущі, дамо тобі гущі;
- Дощик, дощик-крапелька, водяна шабелька;
- Дощик кап, дощик кап, то сильніше, то тихіше;
- Скільки знаю я дощів, порахуйте швидше;
-Злива, злива, злива, злива - дощ ллє як з відра.

Підсумкові питання: Яка пора року осінь? Вона може бути золота....
Діти: кольорова, яскрава, похмура....
Які осінні звуки ми розплутали і повернули в цей час року?
Діти: (дощ, шелест листочків)
Логопед : Ну що я думаю, Фея музики задоволена нами.

Муз.Рук : Наша чарівна паличка веде нас далі. Чуєте музику?
(Звучить фрагмент твору П. І. Чайковського «Пори року»)
В царство, якого часу року вона нас запрошує?
Діти: Зима

Робота з логопедом:
- Давайте закриємо очі і уявимо красу зимового лісу. Взимку все вкрито білим пухнастим снігом.

Дитина розповідає вірш про Зиму. ( за вибором логопеда)

- Давайте пограємо з цим словом.
ГРА « Доскажи слівце»

Тихо, тихо, як у сні, падає на землю.. (сніг)
З неба всі ковзають пушинки - сріблясті ....(сніжинки)
На селища, на лужок, всі знижується.... (сніжок)
Ось веселощі для хлопців - все сильніше ...(снігопад)
Всі біжать наввипередки, всі хочуть грати ....(сніжки)
На снігу - то подивися - з червоною грудкою ....(снігурі )
Немов білий пуховик вбрався ....(сніговик)
На яке слово схожі всі слова, які ви додавали? (сніг).

Муз.Рук: Хлопці, подивіться, що лежить в зимовому сувенірі - це олівці Морозу.
Ми в руки олівець візьмемо і їм ми почнемо малювати.

«Олівці Діда Мороза»

На 1 частину музики діти біжать по колу, хитаючи паличками,
На 2 частина малюють в повітрі свої візерунки, труть їх долонями, стукають, катають по підлозі.
На паузу діти викладають візерунок зі своїх паличок.
Під музику розглядають і з закінченням музики беруть палички.
На повторення музики роблять один загальний візерунок з паличок. (Педагог фотографує і пропонує відправити її Дідові Морозу)

Муз.Рук:
(дзвенить дзвіночок, педагог читає вірш і роздає музичні інструменти)
Музика вітру, зимова пісня
Чується знову трохи світло.
Кружляють сніжинки, співає дзвіночок,
Зимовий сніжний балет».

- А зараз ми в залі влаштуємо справжню «білу гармидер»
під музику Моцарта «Дзвіночки дзвенять».
Зіграємо на цих музичних інструментах (музичних трикутниках, металлофонах і дзвіночках) кришталеву музику Зими.

Звучить творчий оркестр
(під час виконання можна розкидати серпантин)

Підсумкові питання:
Як вважаєш (Ім'я дитини), чи легко бути диригентом?
Як (ім'я дитини) думаєш, сподобається наш зимовий візерунок Морозу?
Ось і Зима знайшла свої звуки.

(Помах диригентською паличкою -1,2.3 - далі нас перенеси)
(діти переходять в сектор Весни)
Звучить фрагмент твору «Пролісок» П. В. Чайковського

Робота з логопедом:
Зросла бурулька за ніч біля вікна,
Струмочок забулькав, що це? ..(Весна)
Наша музична чарівна паличка привела нас в ніжне Царство красуні Весни.
Дитина читає вірш про Весну.
Гра « Розвеселимо слово Весна»
Логопед: Хлопці, давайте кожен, один за одним, підбере прикметник до слова Весна і підніме відповідну картинку.
Діти: / балакуча, весела, радісна, ніжна, зелена, гарна, молода і т. д /

Муз.рук: Подивіться, он проталинка з'явилася.
Давайте присядемо на неї. Ось і весняний сувенір, а в ньому чарівна водичка, зараз я на вас брызну чарівними крапельками, і ви перетворитеся в пустотливі бурульки.

«Пустотливі бурульки» Т. Е. Тютюннікова.

(діти співають пісню і показують жестами, повторюючи кожну фразу за музичним керівником, як Відлуння)
Муз.Рук: Ранньою навесні можна почути крапель, радісне чирикание птахів. Бурульки теж співають свою пісеньку спочатку повільно, потім швидше і швидше. Зіграємо пісеньку бурульок на музичних трикутниках.

Творча імпровізація на музичних інструментах.

А скільки чудових весняних ароматів навесні! В гості приходить Фея Бузку і відкриває квітковий бал: весняні квіти дарують нам свої аромати.

Подивіться - це гілочка бузку, закрийте очі і відчуйте її аромат, а ось і мімоза, як чудово вона пахне, а лісовий конвалія - просто весняне диво.

Візьмемо хусточки, які наповнені квітковим ароматом (хусточки побризкати різними квітковими парфумами) і рознесемо своїм танцем квітковий аромат по всьому залу.

Танцювальна імпровізація « Бал ароматів Весни» під музику «Фея Бузку» П. В. Чайковського.

Підсумкові питання:
Ось і Весна знайшла свої звуки. Я уявляю, як радіє Фея музики. Як ви думаєте, які улюблені звуки у Весни?

Паличка знову змахне, нехай музика прийде.
Звучить фрагмент із циклу «Пори року» « Баркарола» П. В. Чайковського

Логопед: Який час року у нас приходить після Весни?
Діти: Літо
Логопед: Так, це яскраве, веселе літо.
Завдяки диригентської палички Феї Музики, ми змогли відчути тепло Літа.
Дитина читає вірш про Літо.

Логопед: Яким ви уявляєте Літо? Яке воно?
Діти: Тепле, яскраве, веселе.
Логопед: Тому і гра у нас весела.

Гра «Кольорові предмети»
(діти беруть олівець будь-якого кольору і придумують речення з цим словом).

Логопед: Влітку теж йдуть дощі, але вони дуже теплі, з сонечком і веселкою.

Гра: «Що робити після дощику?»

Логопед: Що робити після дощику?
Діти: За калюжок скакати,
Скакати і стрибати весело, з дождинками грати
(діти стрибають через калюжі під музику)

Логопед: Що робити після дощику?
Діти: Кораблики пускати!
Вздовж потічка веселого бігти, бігти, бігти.
(діти біжать змійкою під музику)

Логопед: Що робити після дощику?
Діти: На веселці кататися!
За різнобарвним ниточки злітати і опускатися.
(діти передають рухом гойдання на веселці вгору, вниз)

Логопед: Що робити після дощику?
Діти: Так просто посміхатися!
Один одному В очі заглянути і весело сміятися!!!!
(діти поскоками рухаються по залу, посміхаються і вітаються один з одним).

Входить Фея Музики.
Світ Музики - це світ чарівний!
У ньому зима іскриться, радісно сяє,
Казкова осінь золотом горить.
Там весна кольорова! Святкове літо!
Душу наповнює він добром і світлом!

Муз.рук: Подаруємо нашої Феї прекрасну музику
«ОРКЕСТР»
(за вибором музичного керівника)
Підсумок:
Логопед:Ось ми хлопці і допомогли звільнити звуки природи і повернути їх у своє час року.
Муз.рук: В якому пори року (ім'я дитини) почув самі веселі звуки?
Діти: Літо
Логопед: За допомогою чого ми озвучували звуки дощу, листочків, бурульок?
Діти: шумових інструментів, шуршунчиков.
Муз.рук: Хлопці, ви пам'ятаєте, що нам подарував Мороз?
Діти: Олівці Морозу.
Логопед: В яку пору року ти хотів би повернутися?
Діти: в будь.
Пора прощатися. Заспіваємо - До побачення!

Список використаної літератури.

  • Т. Е. Тютюннікова «Уроки музики» Система навчання К. Орфа Видавництво: ТОВ "Видавництво АСТ" 2006р
  • «Бачити музику і танцювати вірші» Т. Е. Тютюннікова Видавництво: Либроком 2010р
  • Авторська програма Т. Е. Тютюнниковій "Елементарне музикування з дошкільниками", навчально-методичний посібник "Бім! Бам! Бом! Гра звуками". 2003р
  • Журнал «Музична палітра» А. В. Буреніна
  • Авторські вірші - підведення Бірюкова Е. В.
  • Інтернет-рессурсы: www.tchaikov.ru. П. І. Чайковський.
  • Конспекти подгрупповых логопедичних занять у підготовчій до школи групі дитячого садка для дітей із ЗНМ. Автор: Нищева Н.В. Видавництво: Дитинство-Прес Рік:2008
   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове