logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«РАДУГА-ДУГА»

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ЛОГОРИТМИЧЕСКОГО

Підготували : логопед Леонова Оксана Анатоліївна, музичний керівник Бірюкова Олена Всеволодівна, Дошкільна освітнє установа дитячий садок «Вогник», місто Надим.

Мета: Подолання мовного порушення у дітей шляхом розвитку і корекції рухової сфери у поєднанні з музикою, словом.
Навчальні завдання: Вчити правильної вимови звуків рідної мови; вчити утворення прикметників від іменників; вчити дітей відповідати на запитання повною відповіддю, узгоджуючи всі частини мови в реченні.
Розвиваючі завдання: Розвивати елементарні навички звуку - складового аналізу і синтезу; розвивати вміння дітей визначати позицію звуку в слові (початок слова, середина слова, кінець слова); розвивати навички використання у мовленні іменників в однині та множині ; розвивати навички підбору прикметників до іменника:
Розвивати звуковысотный, тембровий і динамічний слух; розвивати правильне дихання і співочий діапазон голосу; розвивати почуття ритму, слухове увагу.
Виховні завдання: Виховувати бажання дітей надавати допомогу всім, хто її потребує, виховувати терпіння і повага до своїх товаришів.

Корекційна завдання: Закінчити автоматизацію свистячих і шиплячих звуків;

Попередня робота: проводилися бесіди про явище в природі прояві веселки, разучивался музичний матеріал, знайомилися з музичним твором «Шарманка» Д. Шостаковича.

ХІД ЗАНЯТТЯ
Вступна частина
Мета: Зосередити увагу дітей на проблемної ситуації і активізувати бажання виконувати завдання спільно для досягнення загальної мети.

Логопед: Дорогі хлопці! Скажіть, будь ласка, ви любите малювати?
Я вас сьогодні зібрала для виконання дуже цікавого і відповідального завдання. У ДЕНЬ студії, де діти створювали свої шедеври закінчилися акварельні фарби. І малюки попросили допомогти відшукати їх. Треба надати допомогу малюкам.
Послухайте загадку:
Що за диво-краса!
Розписні ворота здалися на шляху!
В них ні в'їхати, ні увійти?
Відповідь: (веселка)
В який час року можна спостерігати це явище? (навесні і влітку)
З яких кольорів складається веселка?
(червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий)

Сьогодні нам допоможе радуга - дуга.
1 частина: класифікація предметів за лексичним темами і виділення зайвого предмета, що не відноситься до цієї теми, утворення прикметників від іменників.
(діти стоять біля стендів)

Логопед: Зараз ми вирушимо в різнокольорову країну, де живе веселка. Але насамперед нам необхідно заглянути в СУПЕРМАРКЕТ. Шлях довгий і нам для подорожі потрібні деякі предмети. Кожен зможе придбати один предмет і вгадати, з чого він зроблений.
Наприклад: варення з яблук - яблучне
Склянка із скла - скляний
Светр з вовни - вовняній і т. д.
(за правильні відповіді діти отримують жовту стрічку)

2 частина: Вимовляти чітко чистомовки і самостійно контролювати свою мову.

Логопед: Потрапити в різнокольорову країну можна через ворота - «правильних звуків». Вимов за мною чітко і правильно.

Шо-шо-шо - говоримо добре;
Им-им-им - язичок наш став слухняним;
Але-але-але слухаємо уважно;
Ра-ра-ра - цікава гра;
Ту-ту-ту - отримаєте червону стрічку;

(за чітке вимова діти отримують червону стрічку).

3 частина: ділимо слова на склади, робимо звуковий аналіз слів з першого вагона, образовываем від іменників однини множина, підбираємо до іменника прикметники.
(діти сидять на стільчиках, слова на склади поділяють кроками).
На склади ділять слова: цибуля, тигр, слон, будинок, ваза, літак, риба, зірка, жаба, дерево.
Д/І «Один - багато»
1 риба - багато риб
1 зірка - багато зірок
1 будинок - багато будинків
1 ваза - багато ваз
Д/І «Вгадай яка?»
Ваза, яка? Зірка, яка? Літак, який? Слон, який? Дерево, яке?

(за виконання цієї частини завдань діти отримують помаранчеву стрічку).

4 частина: Виконання рухового вправи з проговариванием тексту.

Музичний керівник: Вже скоро ми опинимося в гостях у веселки, а, як відомо, вона знаходиться дуже високо, тому пропоную полетіти на повітряній кулі, згодні?

Вправа «Ми летимо над хмарами» (звучить будь-яка спокійна музика)
Ми летимо над хмарами (руки в сторони)
Ми хапаємо їх руками (хапальні рухи пальцями)
Зачіпаємо головою, ой! (присісти і накрити голову руками)
Якщо вдома не сидиться ( хитає головою)
Запрошуємо проїхатися по планеті блакитний (уклін)
Веселка над нами, спинку вигинає (малюємо веселку)
Це нам від сонечка теплого привіт (вигинаємо спину назад)
Веселка сяє, нам добра бажає ( стискаємо і разжимаем пальці рук)
Ми їй посміхнемося, і пошлемо привіт! (Посміхаємося і махаємо рукою)
(діти виконують рухи, стоячи в колі відповідно зі словами)

(за виконання вправи даю дітям зелену стрічку)

5 частина: Закріплюємо знання дітей про характер, настрої і зміст музики; закріплюємо назва знайомого музичного твору; розвивати почуття ритму, слухаємо музику.

Музичний керівник: (дітям показати картинку веселки)
Загадати загадку:
Семиколірний півколо з семи широких дуг...
Запала яскраво, райдужна арка! (веселка)

Бачите, фарби можуть багато чого розповісти: Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан? Вони, з'єднуючись один з одним, перетворюються в картини, образи.
Мелодійні звуки - це фарби музики. Коли звуки збираються разом, вони перетворюються в мелодію, яка теж багато про що може розповісти.

Д/г « Що розповість музика?»

Завдання: дивитися на картинку і виконати руху видаючи звуки, що зображають картинку, або зіграти на музичних інструментах

Муз. керівник: Все зрозуміти легко і просто можна в пісні зі словами,
А як же музика без тексту? Ми її домыслим самі...

Д/І «Як музика розповідає без слів»

Завдання: Запропонувати дітям по картинках розповісти про музику: що виражає, чому наслідує, що зображує?
Діти: музика виражає почуття, настрій, зображує - пейзаж і портрет,
наслідує - звуків і голосів.
А зараз послухаємо знайоме музичний твір і виконаємо завдання (звучить «Шарманка» Д. Шостаковича)
Як називається музичний твір?
Діти: «Шарманка»
Хто написав цю музику?
Діти: Дмитро Шостакович
Який настрій у музики?
Діти: музика спокійна, одноманітна.
А зараз, візьмемо музичні інструменти і зіграємо це музичний твір в тому настрої, як підказує нам музика (виконують завдання індивідуально і групою).

У звуках музика живе, так грає і співає,
(ім'я дитини) нехай почне грати.

(За виконання цієї частини діти отримують блакитну стрічку)

6часть: Розвиваємо слухове сприйняття, закріплюємо знання музичних інструментів, формуємо уміння рухатися відповідно до характеру музики, розвиваємо почуття ритму в музично - мовленнєвих вправах;
вдосконалюємо вміння співати злагоджено, в характері, чітко починаючи після вступу, називати форму пісні.

Гра: «Тиша»
Діти рухаються по залу під музику на носочках. На слові «тиша» зупиняються і промовляють «Тиша вся із звуків сплетена» -слухають тишу.(вихователь шелестить, стукає, скрипить і т. д.)
-Що ти чув в тиші, розкажи швидше мені?
Діти: скрип дверей, гупання молоточка і інші звуки.

Діти рухаються по залу. На слові «тиша» педагог грає на музичному інструменті, а діти відгадують.

Розспіву, звучні жести: Тра-та-та! Тра-та-та!
Вийшла кішка за кота,
За кота - котовика -
За Петра-Петровича!
Замінюємо слова ритмічними ударами та іншими жестами.
Педагог показує рукою висоту голосу, діти співають.

Музичний керівник : Хлопці, а які кольори веселки ви вже отримали?
Діти: Жовта, червона, помаранчева, зелена. блакитна.
Які з цих квітів потрібні для світлофора?
Діти: Жовта, червона, зелена.
Давайте їх візьмемо і пограємо в музичну гру «Світлофор»

Гра «Світлофор»
Варіант 1: Діти на зелений колір йдуть дробовим кроком і промовляють: ти-ти-ти-ти..На жовтий йдуть на місці і повільно промовляють: та-та-та.. На червоний колір - кажуть стоп з бавовною.
Варіант 2: на картинку з дітьми, діти плескають і проговорюють біжу-біжу..
на картинку зі старим, діти тупають - йду-йду...
на світлофор - стоп, руки в сторони
(за виконання цієї частини завдань дітям дають синю стрічку)

7 частина: вчити відповідати на запитання повною відповіддю, узгоджуючи всі частини мови, при складанні пропозицій використовувати прийменники.

Д/г «Скажи правильно»

Різнокольорові стрічки розташовуються в різних місцях. Дітям задається питання, який вимагає повної відповіді.
Де лежить червона стрічка?
Де висить жовта стрічка?
Якого кольору стрічка виглядає з-під скриньки?
Якого кольору стрічка сховалася за скринькою?
Якого кольору стрічка у тебе в руках?

(за це завдання діти отримують фіолетову стрічку)

Діти з різнокольорових стрічок викладають веселку, при цьому згадують слова «Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан».
В нагороду вручаємо дітям скринька з фарбами, які вони віднесуть малюкам для малювання та підводиться підсумок подорожі.

ПІДСУМОК:

  • Важкий був наш шлях, багато перешкод подстерегало нас.
  • Які завдання були для вас легкі, а які виконати було найскладніше?
  • Що нам допомогла виконати ці складні завдання?

Щоб опинитися в дитячому саду потрібно промовити чарівні слова:

Веселка-дуга, золочені роги,
Вкажи стежку для хлопців,
І поверни їх у дитячий садок.

(розмотується червоний промінь і по ньому діти відправляються в дитячий сад)

Список використаної літератури

1.Збірник практичних матеріалів для логопеда ДНЗ, Харків «Видавнича група «Основа», 2008.

2. М. Ю. Картушина. Конспекти логоритмических занять з дітьми 5-6 років Москва,2007р.

  • О. А. Новікова. Логоритміка. практичний посібник, Санкт-Петербург, КОРОНА принт,2005р.

  • О. П. Радынова. Музичний розвиток дітей - Москва Центр «Владов»,1997р.

6.З.Н.Бугаєва Веселі уроки музики в школі і вдома-Д.:» Видавництво Стакери»2002р.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове