logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Чарівна подорож".

Конспект заняття по емоційному розвитку дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Сьоміна В. В., педагог - психолог МОУ Первомайської початкової школи - дитячого садка Коломенського муніципального району московської області.

Цілі заняття:

  • навчати дітей усвідомлено виконувати правила
  • допомогти кожній дитині виразити свою індивідуальність, відчути цінність своєї особистості
  • допомогти отримати новий позитивний досвід
  • допомогти розслабитися рухово і емоційно
  • створити умови для появи дружніх взаємин
  • допомогти усвідомити взаємозв'язок між пережитим емоційним станом і його зовнішніми проявами
  • допомогти зрозуміти дітям, що вони не самотні у своїх почуттях і переживаннях
  • розвивати вміння слухати свого співрозмовника і поважати його думку
  • розвивати почуття взаєморозуміння і взаємодопомоги

Матеріали:

  • карта;
  • картинки з казковими героями;
  • фарби, кольорові олівці, фломастери; кольоровий папір; прикраси;
  • "чарівний мішечок";
  • мильні бульбашки на кожного учасника;
  • розрізні картинки (герої казки "Буратіно");
  • іграшка Буратіно;
  • магнітофон;
  • спокійна музика

Хід заняття:

1 етап - організаційний (активізація уваги дітей і включення в роботу)
3 хв.
Вітання
Давайте поздороваемся один з одним. Зараз я повернусь до того, хто стоїть праворуч від мене, назву його ласкаво по імені і скажу, що я рада бачити його. Він повернеться до сусіда праворуч і зробить теж саме і так далі. Поки привітання не дійде до мене.
2 етап - мотиваційний 2 хв.
Хлопці, сьогодні вранці листоноша приніс мені одну загадкову посилку. Вона адресована вашій групі. Давайте распакуем її і подивимося, що там всередині (розпаковують і виймають листа та мапу). У листі написано:
" Здрастуйте, хлопці!
Я чув про вас і тому вирішив звернутися до вас за допомогою.
Справа в тому, що мене і моїх друзів зачарувала зла чарівниця.
Вона відвезла нас далеко - далеко, за тридявядь земель, на незнайомий острів для того, щоб зробити нас такими злими, як і вона сама.
Поки ми туди летіли, я встиг замалювати карту, за якою ви зможете до нас дістатися.
Допоможіть! Врятуйте нас!
Буратіно
- Що будемо робити? (рятувати)
Щоб дійти до останнього острова, треба побувати на кожному і виконати певне завдання, тільки тоді ми зможемо вирушити далі в путь.
Для початку треба вибрати транспортний засіб, на якому вирушимо в дорогу.
3 етап - практичний 25 хв.
1. Транспорт (за принципом сніжної грудки)- завдання на розвиток слухової пам'яті.
Після закінчення виконання завдання вирішити спільно, на чому добираємося до незнайомого острова.
2. Острів - " Зачарований острів, на якому живуть казкові негативні персонажі.
На цьому острові живуть казкові негативні персонажі. Вони не люблять, коли їх турбують і ходять по їх території. Але для того, що б вирушити далі в подорож, треба щось придумати і зробити так, що б герої казок могли нас пропустити.
Що будемо робити? (із злих треба зробити героїв добрими).
Діти діляться на пари, і кожній парі дається малюнок казкового героя, і вони з злих роблять добрими казкових героїв (домальовують посмішки, прикрашають їх костюми тощо)
3. Вправа "Пальці звірі добрі, пальці звірі злі
" Хлопці, уявіть, що ваші пальчики перетворилися на добрих кішечок, потім у злих мишок, добрих вовченят, ласкавих лисенят, сумних ведмежат :
Потім, пальчики на правій руці - добрі зайченята, на лівій - злі тигренята. Їм треба поговорити один з одним, познайомитися, посваритися, пограти.
Якщо добре виходить, то пограти з пальчиками свого сусіда.
Було простіше вам розмовляти, коли пальчики були добрими або злими? (відповіді дітей)
4. "Острів папуг" - завдання - бути уважними

  • Контроль імпульсивності
  • Розвиток уваги
  • Розвиток мовлення
  • Вміння працювати дружно, разом

-Хлопці, ми потрапили на острів папуг. А ви знаєте, що папуги говорять, як люди? Як вони цього вчаться? (повторюють)
Давайте уявить собі, що ми папуги. Повторюйте за мною всі рухи, крім забороненого.
Заборонений рух - руки вгору. Повторюйте руху за мною, крім забороненого, почали - ляскаємо в долоні, тупотимо, руки на пояс, руки вгору, киваємо головою, тупотимо лівою ногою, руки на плечі, руки вгору, присідаємо, і т. д.
5. А зараз вирушимо далі в дорогу. А ми полетимо до наступного острова на хмарах (тиха музика)
Сядьте зручніше і закрийте очі. Два-три рази глибоко вдихніть і видихніть...
Стрибни на біле пухнасте хмару, схоже на м'яку гору з пухких подушок. Відчуй, як твої ноги, спина, сідниці зручно розташувалися на цій великій хмарі подушці.
Тепер починається подорож. Твоє хмара повільно піднімається в синє небо. Відчуваєте, як вітер овіває твоє обличчя? Десь далеко - далеко розташований наш острів, той шматочок суші, де чекають нашої допомоги. А тут, високо в небі, все спокійно і тихо. Ми пропливаємо на хмарі повз ласкавого сонечка, яке стосується нас своїми теплими променями. Вона вирішила пограти трохи з нами. Сонечко лоскоче наші носи, очі, ротики, вушка. Погрійтеся під його променями. Відчуйте, як воно забігло в ваші волосся. Але хмарка несе нас далі, нам ніколи, нас чекають. Посміхніться сонечку на прощання, помахайте йому рукою. Ну, ось ми і прилетіли. Злізьте з хмари і подякуй йому за те, що воно так добре тебе вийшло... Тепер поспостерігай, як воно повільно розтане в повітрі... Потягніться, выпрямитись і знову будьте бадьорими і свіжими і уважними.
6. "Острів злої чарівниці"

  • Розвиток комунікативної сфери
  • Моральний розвиток
  • Підвищення самооцінки

- І ось ми з вами потрапили на останній острів - острів злої чарівниці. На ньому вона тримає наших героїв. Давайте допоможемо, расколдуем їх і повернемо в казку.
-Хлопці, скажіть, кого ми можемо назвати доброю людиною?
Які вчинки роблять добрі люди?
Для чого?
Як ми можемо визначити, що людина добра?
Який вираз очей у добрих людей?
Давайте подивимося один на одного добрими очима.
Що треба зробити, що б людина посміхнувся?
Якщо комусь раптом засумувалось. Як ви думаєте чому? Може тому, що у нього немає друзів?
Які повинні бути друзі? (називають якості друзів)
Допоможемо Буратіно, повернемо йому друзів. А що б чари злої чаклунки не сталося, наделим героїв тими якостями, якими мають володіти справжні друзі.
Діти розбиваються на 3-4 людини, кожній групі дається конверт з казковим героєм (розрізаний на 5-6 частин).
Пропонується зібрати картинку, при цьому кладучи кожну частину говорити добрі слова (наділяючи героя добрими якостями).
4 етап - заключний 5 хв.
-Ось ми й дійшли до кінця нашої подорожі.
А тепер давайте згадаємо, де нам вдалося побувати і що зробити. (відповіді дітей)
Давайте дружно похлопаем собі і дружно скажемо: "Молодці"
Незважаючи на те, що подорож була нелегкою, ви відважно і почали успішно подолали всі труднощі. Ви справжні молодці! А для справжніх молодцов Буратіно передав мені "чарівний флакон радості", давайте його відкриємо (відкриваються мильні бульбашки).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове