Конспекти занять з дітьми.
«Школа пішохідних наук»
Конспект заняття з Правил Дорожнього Руху в старшій групі.
Автор: Личковська Юлія Валентинівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок нагляду і оздоровлення N 27 «Міккі-Маус», р.
Сургут.
Мета:
- Уточнити і закріпити знання дітей про значення дорожніх знаків і їх призначення
- Розширити знання дітей про транспорт (машини спеціального призначення)
- Розвивати пам'ять і кмітливість
- Формувати навички обережного поводження на вулиці
- Виховувати звичку дотримання правил дорожнього руху
Словник:
Дорожні знаки, машини спеціального призначення, пішохідний перехід,
сигнали світлофора, транспорт: повітряний, наземний, підземний, водний.
Матеріал: макет дороги, картинки із зображенням різних ситуацій на дорозі, картки із зображенням знаків дорожнього руху, моделі машин спеціального призначення (швидка допомога, пожежна охорона, поліція, служба МНС, служба газу)
Хід заняття:
- Хлопці, сьогодні вранці я була в гостях у малят. Вони мене попросили, щоб старші хлопці показали їм дорожні знаки і пояснили, навіщо вони потрібні. Допоможемо їм?
- Але тільки для початку нам самим потрібно ще раз повторити все про дорожніх знаках, я вас запрошую в Школу Пішохідних Наук.
(Діти підходять до столу - макету дороги, з расстановленными на ньому знаками дорожнього руху)
- Хлопці, що це? (Дорожні знаки)
Багато є дорожніх знаків,
Знаки ці треба знати,
Щоб правил на дорозі,
Ніколи не порушувати!!!
- Для чого на дорозі потрібні знаки? (щоб не порушувати правила дорожнього руху)
- Так, дорожні знаки потрібні для безпечної організації дорожнього руху
Вони інформують водія про особливості дороги, вказують напрямки руху, попереджають про небезпеку.
- А чи знаєте ви, хлопці, на які види поділяються дорожні знаки? (вказівні, заборонні, попереджувальні)
Абсолютно вірно, дорожні знаки бувають забороняють.
Червоне коло позначає
Обов'язково заборона,
Він загрожує - не можна тут їхати,
Або тут дороги немає!
- Давайте подивимося, які заборонні знаки є на нашій дорозі?
(Діти знаходять і називають заборонні знаки)
- Дорожні знаки бувають вказівними.
А ще бувають знаки
Взяті в синій квадрат,
Як і де можна проїхати,
Ці знаки говорять!
- А тепер знайдемо на нашій дорозі вказівні знаки.
(Діти знаходять і показують)
- А ще дорожні знаки бувають попереджувальними. Хлопці, як можна відрізнити попереджувальний знак? (Вони мають форму квадрата або прямокутника, і вони синього кольору)
- Хлопці, подивіться, будь ласка, уважно на нашій дорозі є попереджувальні знаки
(Діти знаходять і називають попереджувальні знаки)
- Молодці! А зараз ми вирушаємо далі.
(Підходять до «гаражу», в якому є різні види машин)
- Як ви думаєте, чому тут багато машин? (різні види машин зібралися в одному місці).
- Як машини пов'язані з правилами дорожнього руху?
(Машини їздять по проїзній частині, для того, щоб не траплялося аварій потрібно знати правила дорожнього руху)
- Абсолютно вірно! Машини їздять по дорогах нашої країни, і від поведінки водіїв залежить життя пішоходів і автомобілістів.
- Які види транспорту ви знаєте?
- До якого виду транспорту належать ці машини? (наземний, підземний, водний, повітряний)
- А ще на які види можна поділити цей транспорт? (легковий, вантажний і т. д)
-Подивіться, будь ласка, на ці машини. На вулицях нашого міста зустрічаються машини спеціального призначення.
-Це які? (швидка, пожежна охорона, поліція, МНС, служба газу)
Деякі з цих машин обладнані спеціальними звуковими сигналами - «сиренами»: на дах кабіни встановлюють миготливий ліхтар - синій або червоний маячок. Прямуючи до місця призначення, водій включає маячок і подає звуковий сигнал. Пішоходи, почувши сигнал, повинні відразу звільнити проїжджу частину, а інші машини пропустити машину спец.призначення. Ці машини можуть їхати на будь-який сигнал світлофора.
- Куди ж вони їдуть? (вони поспішають на допомогу тим, хто потрапив у біду, чи захворів)
- Хлопці, а як ви думаєте, якщо ви переходите дорогу на зелений сигнал світлофора, ви повинні пропускати машини спеціальних служб? (так, повинні)
. А ще на кожній машині написані цифри - це номери телефонів, за якими можна подзвонити.
-.Які номери написані на цих машинах? (01, 02, 03, 04, 112)
-Що це за номера? (номери телефонів, за якими можна викликати різні служби порятунку).
Молодці, а тепер, я пропоную вам пограти в гру «Дорожній знак».
Я буду показувати вам дорожні знаки, а ви повинні виконувати необхідні дії:
«цеглина» - діти сидять
«пішохідний перехід» - діти крокують
«увагу» - діти стоять (спочатку знаки показуються повільно, потім швидше)
- Хлопці, подивіться, я хотіла подарувати дорожні знаки малечі, щоб вони теж їх вчили. Але вони всі втекли зі своїх кліпів. Давайте з вами зберемо їх, а потім покладемо в конверт і віддамо малюкам! (На столі розкладені ілюстрації різних ситуацій на дорозі, зі стертими дорожніми знаками, в центрі столу картки із зображенням дорожніх знаків. Діти розкладають знаки, потім пояснюють, чому зробили саме так. )
-Ну ось і підходить до завершення наша «Школа пішохідних наук». В кінці кожного уроку в школі діти отримують оцінки. А я приготувала вам ось такі медалі знавців ПДР. Але ці медалі ще потрібно заслужити, пройти невеличкий іспит.
Давайте пограємо в гру «Це я , це я, це все мій друзі»
Якщо ви вступаєте згідно з правилами дорожнього руху, то дружно відповідайте: " Це я, це я, це все мої друзі!»
* Хто з вас у трамваї тісному поступається старшим місце?-----------
* Хто з вас йде вперед тільки там, де перехід?-------------------
*Хто летить вперед так швидко, що не бачить світлофора?-------------
*Хто знає, що червоне світло - це значить - ходу немає?----------------
*Хто знає, що світло зелений означає: шлях відкритий?----------------
*Хто з вас, йдучи додому, тримає шлях по бруківці?------------------
*Хто поблизу проїжджої частини, весело ганяє м'ячик? -----------------
-Ну ось і підійшов до кінця на урок в «Школі пішохідних наук». Скажіть, вам сподобалося? А що саме?
Я рада, що ви знаєте правила дорожнього руху. І сподіваюся, що малюки теж їх вивчать дуже добре, а ви будете подавати їм приклад!
- А зараз, я хочу вручити вам медалі знавців дорожнього руху.
Список літератури:
- Мосалова Л. Л Я і світ: Конспекти занять з соціально-морального виховання дітей дошкільного віку. - СПб.: «Дитинство - Прес», 20011. - 80с.
- Соколова Л А Граємо на прогулянці. Спостерігаємо, вчимося, вчимося/ Л. А. Соколова. 2-е изд., стер. - Новосибірськ: Сиб.унів.вид-во, 2010. - 255 с.