logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Автоматизація звуку Р»

Конспект логопедичного подгруппового заняття в старшій групі.

Автор: Логінова Любов Анатоліївна, вчитель-логопед, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок № 17, Краснодарський край, р. Слов'янськ - на - Кубані.

Цілі:
1.Створити у дітей психоемоційний настрій.
2.Удосконалювати координацію артикуляційних рухів і рухів пальців рук.
3.Вчити вимовляти звук Р ізольовано прямих, зворотних складах, словах.
4.Продовжувати виконувати звуковий аналіз зворотних складах.
5.Розвивати дрібну моторику рук, силу голосу, просодическую сторону мови.
6.Удосконалювати граматичний лад мовлення (погоджувати іменники в роді, числі, відмінку).
7.Вправляти у вживанні родового відмінка іменників.
8.Формувати спрямований тривалий видих.
9.Розвивати вміння чути і відчувати ритм вірша.
10.Розширювати і збагачувати словниковий запас дітей з лексичної теми « Комахи».
11.Розвивати фонематичні сприйняття, увагу, пам'ять, мислення, уяву.
12.Прищеплювати інтерес до художнього слова, инонациональной виразності.
13.Виховувати дбайливе ставлення до природи.
                                                                                                       
Обладнання:
Дзига, поле з секторами, конверти із завданнями, дзеркала 4 шт., картинки для артикуляційної гімнастики, запис пісні «У траві сидів коник», матеріал до гри « знайди половинку», метелики на нитках, 4 машинки ( 2 мал. і 2 великі), картинки комах, зелена галявина, коробка з розмальовками.

Хід заняття:
1. Орг. Момент.
Лог: здрастуйте, хлопці! Привітайтеся з нашими гостями.
Ми з вами потрапили на гру « поле чудес».
Діти сідають на місця.
Лог: давайте будемо крутити барабан.
2. Психоречевая гімнастика.
Завдання N1 виконати гімнастику для нашого тіла. Розбудимо його, повторюйте за мною!
З добрим ранком, оченята, (погладжувати закриті очі)
Ви прокинулися! (відкривати очі, дивитися в «бінокль»)
З добрим ранком, вушка, (погладжувати вушка)
Ви прокинулися! (прикладати долоні до вух)
З добрим ранком, ручки, (погладжувати руки зверху - вниз)
Ви прокинулися! (струшувати кистями)
З добрим ранком, ніжки, (погладжують ніжки зверху - вниз)
Ви прокинулися! (прикладати долоні до очей)
Очі дивляться, дивляться,
Вушка - слухають, слухають, (прикладає долоні до вух)
Ручки - аплодують, аплодують (плескають руками)
Ніжки - тупотять, тупотять, (тупають ногами)
Я прокинувся! (потягуються високо)

Як добре у нас вийшло!
Лог: крутимо барабан далі.
3. Розвиток артикуляційного апарату.
ЗаданиеN2 артикуляційна гімнастика.
Млинець:
мова як млинець поклади
і під рахунок його тримай
раз, два, три, чотири, п'ять
мову треба розслабляти.
Смачне варення:
Ох і смачне варення!
Шкода, залишилося на губі.
Язичок я підніму
І варення оближу.
Гойдалки:
На гойдалці я качаюся
Вгору - вниз, вгору - вниз
І все вище піднімаюся
Вгору - вниз, вгору - вниз.
Маляр:
Фарбувати стелю пора
Запросили маляра.
Кисть ведемо вперед - назад,
Наш маляр роботі радий.
Індик: я індик балди - балда
Разбегайся, хто куди!
Лог: як добре ми подружилися з нашим язичком. Крутимо далі.
4.Ізольоване вимова звуку.
ЗаданиеN3 допоможи машині проїхати по дорозі.
Загадка: Куди біжить сама не знає,
В степу рівна, в лісі плутає,
Спіткнеться біля порога, що це?...
Діти: дорога!

Сьогодні хлопці, ми будемо продовжувати вчитися вимовляти звук [Р] у складах і словах.
Лог: молодці. Допоможіть машинці проїхати по дорозі без зупинок. Треба котити машинку і заводити мотор р - р - р .А тепер покажіть, як гуде велика машина і як маленька.
Діти виконують завдання, вимовляючи звук [ р] тихо і голосно.
Лог: продовжуємо розкручувати барабан.
5. Вимова звуку в складах і словах. Звуковий аналіз зворотних складах.
ЗаданиеN 4 А у нас на черзі важливе завдання з космічної станції.
Що за птах червоний хвіст
Полетіла в зграю зірок....Правильно, ракета.
Хлопці, допоможіть ракеті злетіти в космос, але для цього потрібно вимовляти склади і слова. Беремо по одній ракеті і по черзі вимовляємо за мною:
Ра - ра - ра
Ро - Ро - ро
Ру - ру - ру
Ри - ри - ри
Ра - ро - ру - ри
А тепер летимо назад на землю.
Ар - ар - ар - пар
Хлопці, у складі АР скільки звуків? ....Який перший звук?.....який другий?...Молодці!
Ор - ор - ор - хор
Хлопці, у складі ОР скільки звуків? ....Який перший звук?.....який другий?...Молодці! повторюйте далі.
Ір - ір - ір - світ
Е"р - е"р - е"р - кове"р
Молодці! І з цим завданням ви впоралися.
Крутимо ще.
6. Фіз. хвилинка.
ЗаданиеN5 давайте трішки розімнемося. Вправа «Робот»
Цей робот не простий. (качати вказівним пальцем)
Цей робот заводний. (заводити мотор руками)
Робот крутить головою, (крутити головою вправо - вліво)
Робот рухає рукою. (рухати руками як робот)
Робот тупає ногою. ( тупотіти ногами)
Він тоді такий смішний. (малювати на обличчі посмішку)
Які чудові роботи із нас вийшли!
Давайте гульнемо ще наш барабан.
7.Узгодження числівників з іменниками.
ЗаданиеN6 порахуємо комах.
Лог: подивіться, хто прилетів на лісову галявину?....Як їх називають одним словом?
Відповіді дітей (комахи).
Лог: правильно, на галявині і метелик, і комарі, і бабки, і павук плете павутину, і мурахи трудяться - це комахи.
Порахуйте, скільки на галявині комарів?
Дит: на галявині один комар, два комара, і т. д.
Лог: порахуй, скільки мурашок зловили?
Дит: я зловив одного мурашки, двох мурах і т. д.
Лог: а скільки бабок кружляють над галявинкою?
Дит: над галявинкою кружляє одна бабка, дві бабки і т. д.
Відмінно, всіх перерахували. Далі крутимо!
8.Розвиток фонематичного слуху та дрібної моторики.
ЗаданиеN7 музична пауза.
Давайте заспіваємо пісеньку коника.
Діти співають фрагмент пісні « у траві сидів коник» і супроводжують натисненням на клавіші дитячого піаніно.
Лог: крутимо далі!
9.Придумування слів.
ЗаданиеN8 Гра «Придумай слово»
Лог: Ра - ра - ра починається гра. Я прошу зі складом РА мені зараз назвати слова.
Діти називають.
Лог: Триває гра, де слова зі складом РУ.
Діти придумують.
Молодці!

Гра «Кого або чого не стало?»

Лог: Зараз, хлопці, підійдіть до дошки і відгадайте загадки.

 

Прийшов додому художник наш, Хто вони? Звідки? Чиї?
Він узяв зошит і .....(олівець) ллються чорні струмки,
Дружно маленькі точки
Чик - чирик! До зернышкам стриб! Будують дім собі на купині...(мурахи)
Клюй, не бійся! Хто це?.....(горобець)

Кольорове коромисло через річку повисло.....
(веселка)
Лог: Розгадали, відмінно! Уважно подивіться і запам'ятайте, як стоять картинки. Закривайте очі. Кого не стало?
Дит: не стало горобця...( не стало веселки і т. д.)
Які ви всі уважні.
10.вправи на дихання і розвиток дрібної моторики.
ЗаданиеN9 годудесные подружки, давайте подивимося, як вони вміють кружляти в повітрі.
Діти беруть метеликів за нитку і дмуть на них (губи трубочкою, не роздувати щоки).
Лог: давайте метеликів відправимо на галявину.
Діти кладуть метеликів.
Лог: а тепер треба допомогти їм знайти другу половинку їх платтячка.
Діти виконують завдання.
Лог: які ви молодці, як добре у вас вийшло.
Крутимо ще разок. Хлопці, у нас же випав сектор приз. Давайте подивимося, що в коробці. Ой, а тут розмальовки для вас.
Лог: хлопці, який ми з вами звук найчастіше сьогодні вимовляли?
Діти: звук Р.
Лог: правильно, і звичайно надалі ми будемо його ще закріплювати в нашій мові. А гра «Поле чудес» вам сподобалася? Пограємо як - небудь ще?
А тепер давайте прощатися з усіма! До нових зустрічей!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове