logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Весна»

Заняття з логопедії з включенням здоров'язберігаючих технологій.

Автор: Луньова Ольга Вікторівна, вчитель-логопед муніципального бюджетного дошкільного навчального закладу дитячого садка загальнорозвиваючого виду N 11, р. Армавір, Краснодарський край.

Мета: розширювати знання дітей про весну, активізувати словник по даній темі.
Завдання:
Корекційно-освітні:
- закріплення знань дітей з лексичної теми "Весна"( уточнити пори року, назви весняних місяців, характерні ознаки весни і т. д.);
- удосконалення лексико-граматичного ладу мовлення(закріпити вміння утворювати зменшувально-пестливі іменники).
Корекційно-розвиваючі:
- розвиток фонематичного слуху, зорового і слухового уваги, мислення мовного і немовного дихання, загальної, тонкої і артикуляційної моторики, координації мови з рухом;
- розвивати координацію в системі "око-рука", тобто розвивати синхронність рухів очей і ведучої руки, а так само зміцнювати міжфункціональні зв'язки, вправляти в розслабленні.
Корекційно-виховні:
- виховання навичок співпраці в грі і на занятті, самостійності, ініціативності, доброзичливості, відповідальності.
Здоров'езберігаючи технології: вправи та ігри на координацію мови з рухом, зорова гімнастика, пальчикова і дихальна гімнастика, мімічні та артикуляційні вправи, релаксація.
Вікова група: старша.
Обладнання: лічильні палички, ілюстрації весняних місяців.
                                         Хід заняття
Логопед:
Придумана кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися:
-Добрий ранок!
-Доброго ранку!-сонцю і птахам.
-Доброго ранку!-усміхненим особам.
І кожен стає добрим, довірливим.
Доброго ранку триває до вечора.
- Хлопці, давайте подивимося один на одного, і посміхнемося, настрій у нас хороший, ми готові почати заняття. Хлопці, сьогодні ми поговоримо про... Ні, я не буду вам нічого говорити, ви зараз самі про все здогадаєтеся. Послухайте вірш:
(Логопед читає вірш)
Дні стоять погожі,
На свята схожі,
А в небі - сонце тепле,
Веселий і добрий.
Всі річки розливаються,
Всі бруньки розкриваються,
Пішла зима зі стужами,
Замети стали калюжами.
Покинувши країни південні,
Повернулися птахи дружні.
На кожній гілці скворушки
Сидять і чистять пір'ячко.
(Михайло Пляцковській)
Логопед: Хлопці, ви здогадалися про яку пору року йдеться у вірші?
Діти: про весну.
Логопед: ми сьогодні з вами будемо говорити про весну. Давайте для початку згадаємо, які весняні місяці ми знаємо.
(Логопед читає загадки)
Струмки біжать швидше, Мишко виліз із барлоги,
Світить сонечко тепліше. Бруд і калюжі на дорозі,
Воробей погоду радий В небі жайворонка трель
- Заглянув до нас місяць ... -до нас У гості прийшов...
(Березень) (Квітень)
Зеленіє далечінь полів,

Заспівує соловей.

В білий колір одягнувся сад,

Бджоли перші летять.

Грім гуркоче. Вгадай,

Що за місяць? (Травень)

Логопед: виразіть радість людей від зустрічі з весною. Покажіть як вам тепло і приємно, ви греетесь на сонечку. Уявіть себе доброю і лагідною Навесні. Пригріло сонечко, сніг розтанув, і потрапило в барліг ведмедя. Показати, як ведмідь злякався, здивувався, засмутився, а потім зрадів, зрозумівши, що прийшла весна.
Логопед:Ведмідь прокинувся після зимової сплячки.
Відкривати рота з глибоким вдихом. (Імітація позіхання.)
На річці тріскається лід, пливуть крижини.
Рухати нижньою челестью вправо-вліво.

Логопед: а зараз ми з вами пограємо в гру «Плесни в долоні».Я буду називати слова, а ви плескайте в долоні, коли почуєте «весняне» слово.

Мороз, снігопад, льодохід, листопад, завірюха, відлига, спеку, крапель, квітень, суниця, проталина, підберезник, березовий сік, сніжинка, сніговик, пролісок, снігуронька, первоцвіт, сніг, хуртовина, волошка, урожай, яблуко, струмочок, ожеледь, ромашка, бурулька, вогник...

Логопед: а зараз давайте виконаємо дихальну гімнастику:

«Струмочок бринить»

І. п.:1-хвилеподібні плавні рухи складеними долонями, вдих носом;

2-на видиху вимовляти: «Дзинь-дзинь-дзинь!»;3-хвилеподібні плавні рухи складеними долонями, вдих носом; 4-на видиху вимовляти: «Жур-жур-жур!». Повторити 2-3 рази.

Логопед: зараз ми з вами розімніть наші губки і щічки, язичок.
Пускати кораблики.
Кораблики пливуть по хвилях. Поперемінно піднімати куточки губ вправо, а потім вліво вгору.
Змарнілі за зиму звірята.
Втягнути щоки, потім повернутися у вихідне положення.
Тане бурулька.
Відкрити рот, витягнути «гострий» мову, тим опустити «широкий язик на нижню губу. Чергувати положення «гострого» і «широкого» мови.
Калюжі.
Відкрити рот, покласти широкий язик на нижню губу, трохи зсунувши його спочатку ліву, потім праву сторону.
Крапель стукає по даху.
Підняти кінчик язика за верхні зуби до альвеол і вимовляти: «Тдд-тдд-тдд».
Логопед: а зараз ми пограємо в гру «Скажи лагідно». Я вам буду називати слово, а ви мені скажіть, як це слово можна назвати ласкаво.
Струмок-...., калюжа-...., сонце-...., дерево-....,нирка-...., хмара-.... і т. д.
Логопед: хлопці, давайте виконаємо з вами рухове вправу.
На галявині вранці діти стають у коло
Ми затіяли гру.
Я-пролісок, ти-берізка.
Ставайте в наш вінок.
Раз, два, три, чотири- розходяться,
Розсувайте коло ширше.
«А тепер ми струмочки,
Побіжимо вперегонки. бігають
Прямо до озера поспішаємо,
Стане озеро великим.
Ставайте в коло знову- знову стають в коло
Будемо сонечко грати.
Ми веселі промені.
Ми жваві і гарячі.
Логопед: а зараз давайте розімніть наші пальчики, виконаємо пальчикову гімнастику.
«Сховаємо квіти»
Ось на галявині виросли маленькі беззахисні проліски. Давайте порахуємо їх:
1 маленький пролісок,
2 маленьких проліска,
3 ..., 4,
5 маленьких пролісків.

(Ставимо по черзі пальчики, починаючи з великого)
Злі люди хочуть зірвати квіти, давайте сховаємо їх під пальчиками правої руки.
Врятували квіти, молодці.
Логопед: Що люблять робити діти навесні?
Діти: Ходити по калюжах, пускати кораблики, човники.
Логопед: Правильно. А зараз я пропоную вам викласти зображення човники з рахункових паличок і виконати зорову гімнастику.

Зорова гімнастика

Усе прокинулося від сну, Потягування
Значить, до нас прийшла весна.
Сонце гріє все тепліше, Викидання пальців рук з кулачка з
На прогулянку все швидше! продновременнымрозведенням рук вгору, в сторони
Праворуч - перші квіточкиВідведення правої руки в сторону з фіксацією
З'явилися на лужочке. направленияпоглядом, те ж вліво
Зліва - швидкий струмок
З горбка до річки потік.
Ми кораблик змайстрували, З'єднати долоні перед грудьми
В струмочок вирішили пустити. Видалення складених долонь вперед від себе,
Уплывай, кораблик мій Махаємо долонями, прощаючись з корабликом
Прямо до річки блакитний.
Ось як весело грати Підстрибування на місці
І у весняний день гуляти!
Дихає свіжістю земля, Релаксаційні вправи, потягування
Подышу «навесні» і я.
Логопед: зараз складіть зі слів, які я вам назву пропозиції.
СОНЦЕ, ГРІЄ, ЖАРКІШЕ, НАВЕСНІ.
СОНЦЕ, НА, ТАНУТЬ БУРУЛЬКИ.
КАПАЄ,, КРАПЕЛЬ, ДАХІВ.
З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ЛИСТОЧКИ, ДЕРЕВАХ, НА, ПЕРШІ, КЛЕЙКІ.
ДВОРІ, НА, СТРУМКИ, БІЖАТЬ, КАЛЮЖІ, В.
В, ХЛОПЦІ, ПРИЙШЛИ, САД, НАВЕСНІ.
Логопед: а зараз ми пройдемо на галявинку(килим). Рання весна. Ще холодно. Сожмемся у грудочку, наше тіло напружене. Дме холодний вітер. Хитає голі гілочки дерев: з-з-з. А зараз уявімо, що пізня весна. Простягніть руки до сонечка. Підставте особа. Вам тепло, приємно. Розслабилися. Дме теплий вітерець. Молоді листочки на деревах шелестять: ш-ш-ш.
Підведення підсумків заняття. Заохочення дітей.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове