logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Школа юного дизайнера»

Заняття «Клумба для нашого ділянки»
Колективна робота

Заняття розробила вихователь МБДОУ дитячий садок загальнорозвиваючого виду N 11 Цыцоева І. Н.

Мета: познайомити дітей з методами проектування і моделювання.

Завдання:

  • Розвивати вміння складати візерунки і декоративні композиції з геометричних та рослинних елементів;
  • Удосконалювати вміння створювати предметні і сюжетні зображення за поданням: розвивати почуття ритму і композиції;
  • Виховувати самостійність; розвивати вміння активно і творчо застосовувати раніше засвоєні способи зображення в аплікації і нетрадиційних технік малювання;
  • Продовжувати розвивати колективна творчість. Виховувати прагнення діяти узгоджено, домовлятися про те, яку частину роботи буде виконувати, як окремі зображення будуть об'єднуватися в загальну картину;
  • Розвивати дрібну моторику, закріплювати навички роботи з різними зображальними матеріалами.

Обладнання:
- ватман
- простий олівець
- клей ПВА
- крупа (пшенична)
-кухонна сіль у солонках
- гуаш зеленого кольору
- індивідуальні стаканчики з водою
- кисті індивідуальні для клею і для гуаші
- кольоровий папір: для ромашки - 4 смужки, 1х19см з кольорового паперу однакового кольору, коло діаметром 1,5 см з щільного паперу жовтого кольору (для однієї ромашки);
для айстри - кольоровий папір (рожева або фіолетова) 4-6 кіл, діаметр 7 см (для однієї айстри).
- ножиці
- серветки
Попередня робота: розглядання ілюстрованих журналів з ландшафтного дизайну, розглядання серії картин «Садові квіти», екскурсії в довколишні паркові зони і садове господарство.
Вікова група: старша група
Хід заняття:

  • Організаційна частина.

Педагог починає заняття з читання вірша Л. Корчагіної «Літо»:
Якщо дме теплий вітер, хоч і з півночі,
Якщо луг в ромашках і грудочки конюшини,
Метелики і бджоли кружляють над квітами,
І осколком неба голубіє калюжка,
І ребячья шкірка немов шоколадка...
Якщо від полуниці заалела грядка -
Вірна прикмета: настав... (літо).
Ви праві, хлопці, літо - це прекрасне, щедру пору року. Дерева всі зелені,
небо блакитне, сонце тепле і кругом цвітуть квіти. На нашій ділянці теж ростуть
дерева, цвітуть квіти, але мало. А хочеться, щоб їх стало більше, щоб вони
радували нас кожен день. Але перш ніж висаджувати квіти на клумбу, я пропоную
вам розробити дизайн нової клумби, на якій будуть рости ромашки і айстри. А
для цього нам потрібно зробити макет майбутньої клумби. Так як ви - юні дизайнери,
вам це буде легко зробити. Подивіться, які різні матеріали я приготувала
вам для роботи: з крупи ми можемо зробити пісок, з допомогою солі і зеленої гуаші -
траву, а з кольорового паперу - квіти.

  • Практична частина.

Педагог пропонує разом з дітьми простим олівцем відзначити на ватмані місця
розташування складових макета. Потім діти діляться на малі підгрупи,
які будуть виконувати наступні завдання: одні - виготовляють ромашки, інші
- айстри, треті - траву, четверті - пісок.
Далі наведено техніки виконання роботи.

  • Ромашка. Необхідно взяти 6 смужок білого кольору, склеїти дві смужки хрестом, наступні чотири наклеїти смужки в центрі по діагоналі. Потім всі вільні кінці по черзі приклеїти до центру. Зверху по центру наклеюється жовтий круг.
  • Астра. Складаємо круглу заготовку з кольорового паперу 3 рази - робимо спіднички для мами, для дочки, для Барбі (1). Підрівнюємо поділ спіднички для Барбі (2), розгортаємо заготовку так, щоб вийшла спідничка для дочки (3). Внизу посередині заготовки вирізаємо довгий гострий трикутник (4). Потім праворуч і ліворуч від вирізаного трикутника вирізаємо ще за два тонких гострих трикутника. Для однієї квітки айстри таких заготовок необхідно 4-5 штук. Всі заготовки наклеюються зверху в центрі один на одного і доповнюються жовтим колом серединка квітки.
  • Трава (малювання сіллю). Виділені простим олівцем на ватмані кордону зафарбовують зеленою гуашшю, потім поверх вологого фарби рівномірно посипається сіль. Дати висохнути.
  • Пісок (аплікація із сипких матеріалів). На виділені простим олівцем межі нанести товстим шаром клей, потім клейову поверхню покрити пшоном в один шар, щільно притиснувши рукою. Необхідно стежити за тим, щоб пшоно не отклеивалось. Коли поверхня висохне потрібно перевернути макет, щоб прибрати зайві крупинки.

Після того, як на макеті з'являться пісок та трава, слід приступити до розміщення
кольорів шляхом наклеювання на ватман.

  • Підсумок заняття.

Вчитель: сьогодні, діти, ми з вами поринули у світ ландшафтного дизайну, розробили і виготовили макет майбутньої клумби нашої ділянки. Наступним етапом роботи буде висаджування живих квітів та оформлення клумби природним матеріалом (пісок). До нових зустрічей в школі юного ландшафтного дизайнера, друзі!

 

Використовувана література:

  • Давидова Р. Н. Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку. - М.: «Видавництво Скрипторій 2003», 2007;
  • Малишева А. Н., Єрмолаєва Н.В. Аплікація. - Ярославль: Академія розвитку: Академія Холдинг, 2004;
  • Петрова В. М. Чарівні смужки. Ручна праця для самих маленьких. - СПб.: «Дитинство-прес», 2002;
  • Петрова В. М. Об'ємна аплікація: Навчально-методичний посібник. - СПб.: «Дитинство-прес», 2002.
   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове