logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«ТАНЦЮЄМО, ГРАЄМО, ВСІХ ЗАПРОШУЄМО»

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З РИТМІКИ.

Автор: ЛИПСЬКА АЛЛА БРОНІСЛАВІВНА, МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНЕ ДОШКІЛЬНА ОСВІТНЄ УСТАНОВА ДИТЯЧИЙ САДОК N 1 ЗАГАЛЬНОРОЗВИВАЮЧОГО ВИДУ З ПРІОРИТЕТНИМ ЗДІЙСНЕННЯМ ХУДОЖНЬО - ЕСТЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ЗАТЕ ВУГЛЕГІРСЬК.

Мета заняття:Розвиток творчого потенціалу дитини, виховання національної самосвідомості через залучення до танцю, виховання музично-рухової культури. Дати учневі необхідні рухові навички, захопити, зацікавити танцем, дати можливість відчути радість від відчуття свого тіла, вільно рухається і підкоряється музичним ритмам. Сприяти гармонійному розвитку душі і тіла дитини.
Хід заняття.
1. Організаційний момент.
Побудова, уклін
2. Основна частина.
1. Педагог: Нам лінуватися не годиться,
Пам'ятайте, хлопці,
Навіть птахи, навіть звірі.
Роблять зарядку.
Всі рухи розминки повторюйте без запинки.
Розминкаце розігрів тіла. Мета розминки, насамперед, полягає в тому, щоб підняти температуру тіла достатньо, щоб створити ідеальні умови для гладкої роботи всіх фізичних систем, необхідних для тренування.
Дінь-дінь, дінь - день
Починаємо новий день-
(Марш на місці.)
Дили, дили, дили, дили
Дзвіночки будили
(Руки на поясі, повороти вліво - вправо)
Всіх зайчат, всіх ежат
(Руки на поясі, нахили вліво - вправо)
І горобчик прокинувся,
(Стрибки на місці.)
І зайченя стрепенувся-
(Plie - releve)
На зарядку, хто підстрибом
Хто навприсядки,
(Нахили голови вправо-вліво)
( Вправа каблучок)
Через поле навпростець
Стриб - стриб - стриб - стриб
(Стрибки на місці.)
2. Елементи музичної грамоти:
Мета:Розвиток у дітей музичних здібностей, почуття ритму. Розвиток музичних здібностей
Основні види ритмічних тривалостей
«ДРУЖНА СІМ'Я»
Педагог: Жила була велика дружна сім'я прабабуся, дві бабусі, мами з татами і дітлахи.
Вони часто разом ходили в парк на прогулянку. І ось одного разу, щоб веселіше було гуляти, придумали хлопці собі заняття: вважати свої кроки. Алея в парку була довга, їм доводилося робити багато кроків, а вважати вони вміли тільки до чотирьох. Думали вони, думали, як їм подовжити рахунок і придумали: після кожної цифри вирішили хлопці додавати букву «і». Сказано - зроблено.
По дорозі йдуть дітлахи
І вважають кроки пустунчика,
А виходить у них ось так:
"раз", "і", "два", "і", "три", "і", "чотири", "і"(восьма тривалість)
Мами з татами їх почули
І кроки свої порахували.
Ось що у них вийшло:
"раз", "два", "три", "чотири"(четвертна тривалість)
Ну і бабусі, щоб не відстати,
Теж стали кроки вважати.
Ось так:
"раз і два", "три-чотири"(половинна тривалість)
Тут прабабуся тихо сказала:
- А я теж кроки порахувала:
Ой, як повільно йшла вона!
"раз і два і три і чотири"(ціла тривалість)
(Всі тривалості спочатку прохлопываются, потім проходяться на простому кроці по колу, потім удари поєднуються з кроками)
Гуляли вони, гуляли,
Вважати кроки втомилися
І пішли додому відпочивати.
Значить, казку пора кінчати.

«ДВА БРАТА»
Мета:Розвиток у дітей навичок сприйняття музики. Відмінність мажорного за настроєм звучання музичного твору від мінорного.
Педагог: В давні - давні часи у казковій країні під назвою Ладия, жили-були два брати - Лада. Один був веселий танцівник-реготун, інший сумний, задумливий. Веселого звали МАЖОР, а сумного - МІНОР.
Педагог: Як ви думаєте, хто з них забарвлює музику сумні, сумні тони?
Діти: Мінор.
Педагог:: А хто любить яскраві, веселі, життєрадісні барви?
Діти: Мажор.
Педагог: Хлопці перед вами лежать картки, на яких зображені мажор і мінор. Зараз ми з вами будемо слухати музичний твір і вгадувати в якій тон пофарбовано даний музичний твір. Як тільки ви здогадалися відразу піднімайте картку. Добре? Всім зрозуміло завдання?
Діти: Так!
Педагог: Тоді приступаємо.
(Концертмейстер грає різні за характером твори, дитячі пісеньки)
3. Гімнастичні вправи
Мета:Закріплення навичок точного виконання рухів, зміцнення організму, вироблення належної постави.
Педагог: Хлопці ви любите загадки? Та ну тоді давайте їх відгадувати. Відгадали загадку, значить, покажемо відгадку. Згодні, тоді почнемо.
1. Над квіткою пурхає, танцює,
Віялом візерунковим махає.
Відповідь: Метелик
(Виконання вправи «Метелик»)
2. Ти розмовляй частіше з нею,
Станеш вчетверо розумнішою
Відповідь: Книжка
(Виконання вправи «Книжка»)
3. Сукні носить,
Їсти не просить,
Завжди слухняна,
Але з нею не нудно.
Відповідь: Лялька
(Виконання вправи «Лялька»)
4. Шелестячи, шарудячи травою,
Проповзає батіг живий.
Ось він встав і зашипів:
Підходь, хто дуже сміливий.
Відповідь: Змія
(Виконання вправи «Змійка»)
5. В ювелірному магазині
Я колечко підберу
І собі колечко це
Я на пам'ять заберу.
(Виконання вправи «Колечко»)
6. Спочатку дерево звалили,
Потім нутро йому довбали,
Потім лопатками забезпечили
І по річці пустили гуляти.
Відповідь: Човен
(Виконання вправи «Човник»)
7. Ходить місто-велетень
На роботу в океан.
Відповідь: Корабель
4. Танцювальний етюд «Матрьошки».
Мета:Розвиток творчих здібностей, потреби самовираження в русі під музику. Формування навичок кружляння на місці, розвиток координації, почуття ритму, влучності і спритності рухів, пам'яті та уваги.
Педагог: Ви сьогодні активно, добре виконували вправи, танцювали. Молодці хлопці. Дякую всім за заняття.
(Уклін, догляд із залу).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове