logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож в країну розумних ігор»

Конспект заняття з розвитку мовлення

Автор: Старавойтова Олена Анатоліївна, МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНЕ ДОШКІЛЬНИЙ навчальний ЗАКЛАД КОМБІНОВАНОГО ВИДУ ДИТЯЧИЙ САДОК N 36 «НАЙЫРАЛ», р. КИЗИЛ РЕСПУБЛІКА ТИВА.

Мета:

  • закріплювати знання дітей з лексичної теми «Домашні тварини»,
  • розширювати і закріплювати словник по темі, вправляти в підборі визначень,
  • продовжувати вчити розгадувати загадки,
  • розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, дрібну моторику,
  • закріплювати вміння складати розповідь - опис,
  • виховувати дбайливе добре ставлення до тварин.

Методи і прийоми:
Питання, розповіді дітей, гра - подорож, дидактичні ігри, пальчикові вправи, читання віршів, прослуховування пісні «Блакитний вагон», розгадування загадок.
Словник: табун, стадо, отара, зграя, назви тварин, дитинчат, їх жител.
Попередня робота:

  • розглядання картинок, ілюстрацій із зображенням тварин,
  • малювання, ліплення тварин,
  • загадки, ігри,
  • читання оповідання М. Носова «Жива капелюх», розповідання російської народної казки «Зимовище звірів»
  • заучування вірша «Домашні тварини» (Т. А. Шорыгина)

Обладнання:
«цветик - семицветик» (з однієї сторони пелюсток цифри від 1 до 7, а з іншої літери М О Л О Д Ц И), 7 конвертів із завданнями, картинки із зображенням тварин, декорації - будинок, дерева, чарівна паличка, фланелеграф, прищіпки за кількістю дітей, іграшка - кошеня

Хід заняття:
У: Хлопці, хочете поїхати в цікаве подорож? Я пропоную відправитися в країну Розумних ігор.
- Як ви думаєте, на чому можна подорожувати?
Д: на машині, на автобусі, на велосипеді, на повітряній кулі і т. д.
В: а ми з вами поїдемо.... Немає, спробуйте самі здогадатися.
Загадка:
Братики в гості спорядилися,
Один за одного вчепилися,
І помчали в шлях далекий,
Лише залишили димок.
(поїзд)
В: Правильно. Це поїзд. Він вже давно чекає на вас, але у вагон сяде лише той, хто назве домашнє тварина.
(Діти називають тварин і сідають на місця. Звучить пісня «Голубий вагон»)
В: Ось, хлопці, ми й приїхали в країну Розумних ігор, Країна ця - незвичайна і загадкова. І предмети в цій країні незвичайні. Подивіться, який гарний квітка. А ви знаєте, як він називається?
Д: цветик - семицветик
В: правильно, а хто знає, чому він так називається?
Д: у нього 7 пелюсток різного кольору.
В: так, ця квітка непростий, в ньому прихований сюрприз. Щоб його дізнатися, нам треба відкрити всі пелюстки. Подивіться, у нього на пелюстках є номери. Такі ж номери стоять на конвертах з завданнями. Нам потрібно відкрити всі конверти, їх повинно бути 7 - стільки ж, скільки пелюсток у квіточки - семицветика. Ми повинні виконати всі завдання, а потім відкрити пелюстки під такими ж номерами. Ну що, почнемо! Тоді шукайте 7 конвертів, несіть їх на стіл і ми будемо по порядку їх відкривати і виконувати завдання. (Конверти попередньо заховані вихователем перед заняттям, але так, щоб діти змогли їх знайти)
(діти приносять конверти, знаходять з цифрою 1)
КОНВЕРТ N 1
Завдання «Вгадай-ка!»
В: Я загадую загадки, а ви спочатку уважно слухаєте і думаєте, потім той, хто першим підніме руку, буде відповідати. Треба не просто відповісти, а знайти відгадку на картинці.

  • У мене є п'ятачок,

Замість хвостика - гачок,
В калюжі я люблю лежати
І порохкувати: «Хрю, хрю!»
(свиня)
2. Я маленька, біла
Пухнаста, несмілива,
Шерсть даю своїй господині
На шарфи і на фуфайки
(вівця)
3. Хоч і оксамитові лапки,
Але звуть мене «царапкой»,
Мишок спритно я ловлю,
Молоко з блюдця п'ю.
(кішка)
4. Бородатий і рогата
Забереться в город
З'їсть капусту і кріп.
(козел)

  • Я господареві служу,

Будинок хазяйський сторожу.
Я рычу і голосно гавкоту,
І чужих я проганяю.
(собака)

 

  • І сметану і кефір,

Молоко і смачний сир,
Щоб були ми здорові,
Дасть нам строката...
(корова)

  • Хто я, здогадайтеся самі.

Я везу зимою сани,
Що легко ковзають по снігу,
Влітку я везу віз.
(кінь)

  • Грудочка пуху - довге вухо

Стрибає спритно, любить морквину.
(кролик)
- Як ви здогадалися хто це?
- Як можна назвати цих тварин одним словом?
- Правильно, з першим завданням ви впоралися, можна відкрити пелюстка з цифрою 1. (відкривають букву М)

КОНВЕРТ N 2
Завдання «Хто де живе?» (гра з «чарівною паличкою»)
- Я задаю питання і передаю кому-небудь паличку. У кого вона виявиться, той і відповідає.

  • Де живе кінь? - в стайні
  • Собака в буді
  • Кролик - в клітці, в крольчатнике
  • Свиня - у свинарнику
  • Кішка в домі
  • Корова у хліві, в корівнику
  • Коза - у хліві
  • Вівця - у кошарі

(відкриваємо пелюстка з цифрою 2) (зі зворотного боку буква О)
КОНВЕРТ N 3
Завдання « Назви народні прикмети»

  • Кішка миється - гостей зазиває.
  • Кінь хропе - до хурделиці.
  • Киця мордочку ховає - до морозу.
  • Собака їсть траву - до дощу.
  • Кінь лягає, катається - до тепла.
  • Кішка спить міцно - до тепла.
  • Кішка лежить черевцем догори - до спеки.
  • Свиня свербить - до вітру.

(відкриваємо пелюстка з цифрою 3) (Літера Л)
КОНВЕРТ N 4
Физминутка «Конячка» (під музику)
Цок, цок, цок, цок,
Я конячка - сірий бік
Я копитцем постукаю,
Якщо хочеш - прокатаю
Подивися, як я красива,
Гарні й хвіст і грива.
Цок, цок, цок, цок,
Я конячка - сірий бік.
(відкриваємо пелюстка з цифрою 4) (зі зворотного боку буква О)
КОНВЕРТ N 5
Завдання «Дізнайся за описом»
Дитина обирає картинку з твариною, не показуючи її іншим дітям і не називаючи, описує тварину. Решта по опису повинні дізнатися цю тварину.
(4-5 оповідань)
Відкривають пелюстка з цифрою 5. (літера Д)

 

КОНВЕРТ N6
Завдання «Поясни слівце»
Табун - багато коней,
Стадо - багато корів,
Отара - багато овець,
Зграя - багато собак.
Відкривають пелюстка 6. (буква Ц)
КОНВЕРТ N7
Завдання «Заспокой кошеня» - кошеня плаче, діти заспокоюють його ласкавими словами (маленький, пушистенький, ласкавий, усатенький, гарненький і т. д.)
Пальчикові вправа «Кошеня» (на кожне слово діти білизняною прищіпкою прищипують подушечки кожного пальця спочатку на правій, а потім на лівій руці)
Кусається сильно кошеня - дурнику,
Він думає це не палець, а миша (зміна рук)
Але я ж граю з тобою, малюк,
А будеш кусатися - скажу тобі: «Кыш!»
- Ми пограли з кошеням, він і заспокоївся, йому стало весело. А нам пора відкривати останній пелюстка. (Відкривають букву И)
- Яке ж слово у нас вийшло? Хто може його прочитати?
(Діти читають слово: «МОЛОДЦІ»)
- І я теж хочу сказати, що ви - «МОЛОДЦІ». Ви чудово впоралися з усіма завданнями. Не забудьте розповісти батькам, що ми з вами сьогодні займалися. А тепер нам пора в дитячий сад, а що ж робити з кошеням?
- Давайте візьмемо його з собою, придумаємо йому ім'я, і хай він живе в нашій групі, адже там дуже багато іграшок і дітей і кошеняті ніколи буде нудьгувати.
- А тепер нам пора додому!
(Вихователь постає попереду, діти - ззаду «паровозиком», під музику «їдуть» в групу).

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове