Конспекти занять з дітьми.
«Люблю берізку російську, то світлу, то сумну...»
Конспект
заняття з малювання для дітей підготовчої до школи групи.
Автор: Бухалова Олена Олексіївна, вихователь, Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 3 «Ромашка», р. Палласовка.
Мета:
- формувати морально-естетичні якості через спілкування з рідною природою
Завдання:
- виховувати самостійність, інтерес до образотворчої діяльності, бажання відобразити свої враження в малюнку;
- закріпити вміння дітей використовувати в роботі нетрадиційну техніку «Батік»;
- вчити зображувати конкретне дерево «березу» з характерними ознаками;
- розвивати творчі здібності, уяву, мова.
Попередня робота:
- розглядання репродукцій картин: Е. Е. Вовків «Жовтень», І. в. Левітан «Велика вода», І. Е. Грабар «Лютнева блакить», І. в. Левітана «Березовий гай»;
- бесіда «Світло рідних беріз»;
- читання віршів: Єсенін С. «Береза», А. Фет «Російська красуня», А. Прокоф'єв «Берізка»;
- заучування віршів про березу.
Методичне забезпечення
- картинки з зображенням беріз;
- набори фарб, пензлі, серветки;
- стаканчики з водою;
- рамки з картону, палітри;
- аудіокасети;
- матеріал.
Словникова робота
- трійця,
- береста,
- батік,
- криниця.
Хід заняття
Педагог
З чого починається Батьківщина?
Напевно, з білих берез,
З їх царства, наскрізного, молочного
І з пухких дитячих мрій
Хлопці, а ви знаєте, яке дерево здавна особливо шановане на Русі?
Відповіді дітей
Педагог Правильно, берізка є символом Росії. Здавна на Русі існував свято квітучої рослинності і родючості, як це свято називається? (Трійця)
Відповіді дітей
Педагог Берізка була центром уваги на цьому святі. Розкажіть, що відбувалося на святі
Відповіді дітей
Читання вірша
На галявині, на горбочку,
Під вікном, серед полів
Біляві берізки
Образ Батьківщини моєї.
Педагог
Хлопці, опишіть яке дерево - береза, які в нього характерні особливості.
Відповіді дітей
Педагог Люди здавна знали ціну цьому дереву і склали про березу загадки. Давайте ми їх зараз розберемо. Я буду загадувати, а ви відгадувати.
Перша - від темної ночі світло
Друга - некопаный криниця
Третя - старому здоров'я
Четверта - розбитому зв'язок
Відповіді дітей
Педагог Давайте ми з вами намалюємо це витончене дерево і підкреслимо його красу
Діти вибирають яку березу вони будуть малювати: зимову, літню, осінню
Практична частина
Звучить музика
- Намалювати стовбур берези - тонкий, стрункий (кінцем кисті)
- Намалювати гілки, починаючи з середини стовбура, округлити їх
- Доповнити гілки короткими бічними гілочками
- Для виконання листя використовувати способи стусана
- Оформлення рамки в гжельських візерунок
Під час роботи зробити паузу
Фізкультурна хвилинка
Ми навколо берізки
Станемо в хоровод
Радісно і дзвінко
Кожен заспіває
Ай да береза
Білий стовбур!
Зеленій, зеленій
Ти листям
До вечора ми дружно
Скажімо їй: «Прощай!
Ти без нас, берізка,
В полі не нудьгуй»
Ай да берізка
Білий стовбур!
Зеленій, зеленій
Ти листям |
Беруться за руки і водять хоровод
Йдуть у коло, піднімають руки вгору, йдуть назад, опустивши руки
Стоять у колі і махають руками
Йдуть у коло, піднімають руки вгору, йдуть назад, опустивши руки |
Підсумок заняття
Педагог У нас з вами вийшла справжня березовий гай,
якою хочеться прогулятися, притулитися до дерева, щоб набратися від нього сил і здоров'я
Читання вірша
«Берізка» А. Прокоф'єв
Люблю берізку російську,
То світлу, то сумну,
У білому сарафанчике,
З хусточками в карманчиках,
З красивими застібками,
З зеленими сережками.
Люблю її ошатну,
Рідну, любу,
То ясну, капучую,
То сумну, плакучу
Люблю російську берізку
Педагог
Мені сьогодні дуже сподобалося займатися з вами, ви чудово впоралися, і я хочу пригостити вас за це березовим соком
Діагностика
N |
Прізвище ім'я дитини |
виховувати самостійність, інтерес до образотворчої діяльності, бажання відобразити свої враження у малюнку |
закріпити вміння дітей використовувати в роботі нетрадиційну техніку «Батік» |
вчити зображувати конкретне дерево «березу» з характерними ознаками |
розвивати творчі здібності, уяву, мова |
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
16 |
|
|
|
|
|
17 |
|
|
|
|
|
18 |
|
|
|
|
|
19 |
|
|
|
|
|
20 |
|
|
|
|
|
21 |
|
|
|
|
|
22 |
|
|
|
|
|
23 |
|
|
|
|
|
24 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
|
|
26 |
|
|
|
|
|
27 |
|
|
|
|
|
28 |
|
|
|
|
|
29 |
|
|
|
|
|
30 |
|
|
|
|
|
31 |
|
|
|
|
|
32 |
|
|
|
|
|
Низький рівень % |
Середній рівень % |
Високий рівень % |
|