Конспекти занять з дітьми.
«Ярмарок - Скоморошина»
Конспект
заняття з декоративного малювання для дітей підготовчої до школи групи.
Автор: Бухалова Олена Олексіївна, вихователь, Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 3 «Ромашка», р. Палласовка.
Мета:
Виховувати інтерес до творчості народних майстрів, формувати емоційно-естетичні почуття, оцінки і судження.
Завдання:
1. Вчити виділяти елементи візерунка гжельской розпису (крапелька, бордюри, крапки, смужки).
2. Розвивати естетичне сприйняття, почуття ритму, образне мислення.
3. Прищеплювати любов до усної народної і прикладного творчості.
4. Вміти використовувати різноманітні прийоми роботи пензлем і стусаном, всією кистю, кінцем, примакиванием.
Методичне забезпечення:
1. Фарби гуашеві: сині і білі.
2. Пензлі, палітра, тички.
3. Вода, серветки.
4. Музичний супровід.
5. Чайний сервіз з картону.
6. Атрибути для ярмарку.
Словникова робота:
«Казкова Гжель», елемент «Хохлома», «Дымково», Вятка.
Попередня робота:
Бесіда про народні промисли. Розписування різноманітних силуетів (посуд). Розглядання ілюстрацій, читання віршів і загадок.
Хід заняття
Тимошка:
Увага! Увага!
Веселе гуляння!
Приходь народ!
Роззявляй ширше рот!
Всіх нас ярмарок кличе.
Ермошка:
Гей, не стійте біля дверей.
Заходь до нас мерщій!
Народ збирається
Наша ярмарок починається.
Тимошка:
Ермошка, а багато товарів на ярмарку?
Ермошка: Ой, багато! За один день не перевідать!
Тимошка:
А звідки товар?
Ермошка:
Так з усіх куточків Росії, з усіх сіл і міст.
Гей, хлопці, підходьте
На іграшки подивіться!
Діти розглядають
Тимошка:
Що ж, давайте по порядку -
Загадаємо вам загадки.
Хто швидше знайде відповідь,
Ту іграшку і візьме.
Ермошка:
В кокошнику няня,
На руках Ваня,
І гарний і пригожий,
Скоро Ваня підростеш!
Діти відгадують, знаходять дымковские іграшки
Тимошка:
Хлопці, а чому іграшки називаються дымковскими?
Відповіді дітей. На річці Вятки стоїть село Дымково, там майстри ліпили іграшки дымковские
Тимошка:
Кого зазвичай ліплять дымковские майстра?
І який візерунок використовують у розписі?
Відповіді дітей. Ліплять різних тварин, барыней, цирк, каруселі і т. д. Розписують кільцями, крапками, смужками
Ермошка:
Молодці, відгадали загадку!
Загадаю-ка вам ще одну загадку
Різні ложки та ковші
Ти разгляди-ка не поспішай.
Там трава в'ється і квіти
Ростуть нетутешній краси.
Діти відгадують Хохлома
Тимошка:
Правильно. Багато років тому виник хохломской промисел. Фарбами розписували посуд, прогрівали в печі, а потім відвозили у велике село Хохлома на продаж.
Тимошка:
А елементи цієї розпису ви мені назвіть самі.
Відповіді дітей; травинки, трилисник, ягоди і т. д.
Ермошка:
Ай да розумні дітки, як багато знають.
Ермошка:
Нагостріть дітки вушка.
І послухайте загадку.
Є ще для вас іграшка, -
Не конячка, не Петрушка -
Красуня дівиця,
У неї сестриці - красуні.
Відповіді дітей Матрьошка
Тимошка:
Хлопці з чого вирізають матрьошку. А як їх називають
Відповіді дітей. Ріжуть по дереву, розписують, Семенівська, Загородського, Російська
Ермошка:
А тепер хлопці
Ось ще одна загадка.
Синьо - біла посуд
Видно здалеку прийшла
І квітами розквітла
Блакитними, синіми,
Ніжними, красивими.
Діти відгадують Гжель
Тимошка:
Що люблять малювати гжельские майстра?
Відповіді дітей. Квіти, крапки, смужки, бордюри, крапельки, птахів і т. д.
Тимошка:
Молодці, впоралися з відповідями. Ах, до чого ж хороша ярмарок, ви побачили багато цікавих товарів, вам буде про що розповісти своїм друзям. Хлопці, ви хочете взяти участь у ярмарку? Нам сьогодні майстри зробили багато посуду, але не встигли прикрасити. Я пропоную вам стати майстрами - художниками, і розписати посуд гжельским візерунком.
Ермошка:
Подивіться які
Дивно білі
Майстри, скоріше за справу
Прикрашай посуд сміливо
Обирай гжельських візерунок
Щоб він радував око.
Діти вибирають посуд. Сідають за столи, і приступають до виконання роботи
Тимошка:
Працювали ви на славу,
Всі долоньки гарні
А тепер дітвора розімнутися нам пора!
Пальчикова гра «П'ять і п'ять»
П'ять і п'ять пішли гуляти
Разом весело грати,
Повернулися, посміхнулися,
В кулачок ось так згорнулися.
Ось такі молодці! |
руки перед собою, долоні широко розкриті
обертання кистей рук
пальці рук стиснуті несильно в кулачки, стукають кулачками |
Робота дітей триває, педагог проводить індивідуальну роботу; стежить за правильним положенням кисті, нагадує техніку виконання візерунка
Тимошка:
Потрудилися на славу
Всі роботи гарні!
А яка ярмарок без гри
Виходьте-но грати
Свою спритність показати!
Розминка «Ви, напевно, втомилися?»
Ви, напевно, втомилися?
Ну, тоді всі дружно встали.
Ніжками потупали,
Ручками поплескали
Покружляли, повертелись.
І сіли навпочіпки.
Очі міцно закриваємо,
Дружно до п'яти вважаємо.
Відкриваємо, поморгаем
І продовжуємо веселитися.
Ермошка:
Погляньте які!
І вбрання, і нові!
Сині, яскраві,
Славні подарунки!
Гарна посуд розписна
І видно в них радість молода
Тимошка:
Всіх тепер до себе звемо,
Пригощаємо крендельком
Солодкі, смачні
Пригощайтесь на здоров'я,
Наші діти та друзі.
Ермошка:
Дякуємо за участь
Ярмарок наша закривається!