Конспекти занять з дітьми.
Інтегроване заняття (розвиток мовлення, сенсорне розвиток, изодеятельность) за програмою під. Ред. Васильєвої в 1-ій молодшій групі.
Автор: Балявина Людмила Василівна, вихователь
МДОУ д/с N 46 р. Бєлгорода.
Тема: " Іграшки"
Мета: Продовжувати вчити дітей розрізняти і називати кольори: червоний, синій, зелений, жовтий, чорний, білий; сприймати і розрізняти відтінки. Закріплювати вміння розповідати вірш, чітко промовляючи слова, формувати уявлення про величину: великий, маленький, закріплювати вміння дітей тримати пензель трьома пальцями за залізним наконечником, набирати фарбу на кисть, вмочуючи її всім ворсом в баночку, розвивати увагу, самостійність, естетичний смак; виховувати доброту, емоційно-позитивне ставлення до персонажів.
Матеріал: іграшки - конячка, заєць, лисиця, візок, прищіпки; коробочка, різнокольорові зайці і аркуші паперу. Фарба гуаш, пензлі.
Попередня робота: вивчення віршів А. Барто, дидактичні ігри з розрізнення кольору: "Посади жучків на галявинку", "колірне коло" та ін., малювання штрихів.
Методичні прийоми: сюрпризный момент, ігрові, запитання до дітей, продуктивна діяльність дітей.
Хід заняття.
Вихователь прислухається: "Хто це до нас їде?" Діти дивляться навколо. (В'їжджає конячка з візком).
- Діти хто до нас приїхав?
- Хто знає вірш про конячку?
Вихователь викликає двох дітей, пропонує погладити конячку і розповісти вірш, стежить за чіткістю вимови слів. Якщо інші діти теж виявляють бажання, то розповідають всі разом хором.
-Конячка дуже задоволена, що діти про неї так піклуються. Ось як вона радіє (конячка ірже). Вона привезла вам в подарунок велику красиву коробку, а в ній багато різнокольорових коробочок. (Вихователь виставляє їх на стіл).
- Діти візьміть кожен собі по коробочці. Якого вони кольору? (Запитує 3-4 дітей).
-Ой, та тут в коробочці що ще є (висипає на килим прищіпки).
- Діти, я ненавмисно їх розсипала, допоможіть, будь ласка, зібрати. Конячка просить, щоб ви правильно прищепнули прищіпки до коробочці. Сині прищіпки на синю коробочку, а жовті на---? ( жовту).
(Діти збирають і прищипують).
-Спасибі, малята. А тепер давайте покажемо, що ми вміємо, як конячки ходити і стрибати. Під повільний гупання бубна ми будемо йти високо піднімаючи коліна, а під швидкий стук-скакати. (Проводиться фізкультхвилинка).
-Діти, сідайте і відпочиньте. Конячці дуже сподобалося з вами грати. Але хтось шкребеться у візку. (Дістає зайчика). Зайчик теж хоче з вами пограти. Ой, та він весь мокрий. Допоможіть зайчику, обітріть його рушником. (Діти витирають). Зайчика забула під дощем господиня. А іграшки можна залишати під дощем? Хто хоче втішити зайчика, розповісти про нього вірш? (Вихователь запитує двох дітей, слідкує за мовленням).
-Зайчику так сподобалося у малюків в гостях, що він навіть покликав в гості своїх друзів - маленьких зайчиків. (Вихователь розкладає перед дітьми зайчиків різного кольору і пропонує кожній дитині взяти по одному зайчику).
-Діти, якого кольору у вас зайчики? (Діти називають). Конячка мені сказала, що десь близько ходить хитра лисиця. Вона хоче зловити зайчиків. Давайте ми сховаємо їх на галявинах. (Показує на різнокольорові аркуші картону).
-Подивіться, на якій галявині лисиця не помітить червоного зайчика, червоної або зеленої? Значить нам потрібно заховати зайчика на галявині такого ж кольору, як і сам зайчик. (Діти ховають зайчиків, а вихователь з іграшкою - лисицею шукає).
-Ось, як добре ви сховали зайчиків, що лисиця їх не знайшла. А якщо зайці втечуть в ліс, то лисиця їх і зовсім не зловить. Ми, намалюємо як зайчики втекли і залишили тільки сліди. (Діти сідають за столи і малюють сліди - штрихи. Вихователь стежить за поставою, умінням правильно тримати пензель. Педагог разом з іграшкою - дивиться лисицею роботи дітей, хвалить їх).
-Діти, нас конячка кличе до себе. Поки ви малювали, вона привезла частування - фрукти. Пригощайтеся, будь ласка і лисичку почастуєте. Що треба сказати конячці? (Діти дякують конячку, прощаються).