Конспекти занять з дітьми.
«Клоун і його друзі»
Освітня область «Пізнання» для дітей 2-3 років.
Автор: ХрамоваА.А, вихователь, МДОУ « Дитячий садок N 6»Перлинка», р. Чистопіль, Республіка Татарстан.
Завдання:
Вчити дітей складати ціле з частин; знаходити предмет певного кольору.
Розвивати поняття про колір, розвивати тактильні відчуття.
Виховувати у дітей емоційний відгук при зустрічі з новим героєм.
Інтегрування: соціалізація, музика, читання художньої літератури.
Освітня область: « Пізнання»
Мета: навчання дітей складання предмета певного кольору.
Розвиток сенсорних відчуттів; прояв емоційної чуйності у дітей при зустрічі з новим героєм.
Обладнання та матеріали:
Демонстраційний: ширма, іграшка лялькового театру - клоун ( авторська лялька),
Костюм клоуна для дорослого ( авторська робота), дві ляльки - клоуни синього і червоного кольорів, частини тіла яких з'єднуються за допомогою шнурків, липучок, гудзиків( авторська лялька), піктограми емоцій людини, магнітофон, аудіозапис музики « Ранок починається».
Роздатковий : ґудзики синього і червоного кольору; частування.
Попередня робота: Ігри та танці з петрушкою. Ігри: « Збери клоуна»,
«Знайди таку ж емоцію», « Підбери за кольором».
Хід заняття:
( ширма, за нею дорослий клоун)
На ширмі з'являється клоун.
-Ой, Ой, ой....
Вихователь: Хто це так кричить?
Клоун: Це я клоун Антошка, до хлопців хочу.
Вихователь: 1, 2, 3, клоун Антошка до нас біжи!
( із-за ширми вибігає дорослий клоун)
Клоун: « Придумана кимось, просто і мудро,
При зустрічі вітатися: « Добрий ранок».
Доброго ранку глибокі річки,
Доброго ранку високі гори,
Добрий ранок я сонцю скажу,
Міцно, міцно всіх обійму.
Здрастуйте діти!
Я прийшов до вас веселитися, трохи повчитися. а зі мною мої друзі Веселун і Злюка. Один клоун синій, інший червоний. Вони так поспішали, що переплутали свої костюми. Допоможіть їм, будь ласка, підберіть одяг і взуття( діти виконують завдання).
Клоун: Подивіться, що у мене є в кишені(клоун дістає з кишені гудзики червоного і синього кольорів). Що це за кружечки?
Діти: ґудзики.
Клоун: Давайте торкнемося їх пальчиками. Якого вони кольору, форми?
Діти: синього і червоного.
Клоун6 Це подарунки для моїх друзів. Якого кольору гудзики ми подаруємо червоному Веселунові, а якогось синього Злюке( діти пристібають гудзики лялькам).
Клоун: Ех, топну ногою, та притопну ніжкою.
Виходь танцювати зі мною , з клоуном Антошко!
( під музику « Ранок починається» діти виконують музично - ритмічні рухи з клоуном).
Клоун: А у мене ще щось є ( дістає з кишені піктограми емоцій людини, розкладає їх на підлозі, дає можливість дітям їх розглянути). Проводитися гра « Знайди таку ж емоцію».
Клоун: Ось які молодці!
Спасибі вам, хлопці, за допомогу!
Веселун і Злюка дарують вам цукерки.
До побачення!
ВИХОВАТЕЛЬ: Хлопці, вам сподобалося грати з клоунами, собиратьих, підбирати одяг, гудзики. Наше заняття закінчилося.