Конспекти занять з дітьми.
«Цінності життя - хліб»
Спільне дитячо-батьківські заняття.
Автор: Клименко Людмила Геннадіївна, вихователь МДОБУ д/з N12 «Дзвіночок» загальнорозвиваючого виду р. Зея Амурської області.
Мета: навчити дітей взаємодіяти з мамами на занятті; показати батькам адекватні способи взаємодії з дітьми і формування об'єктивного оцінювання дітей; закріпити вміння дітей вживати в мові іменники в зменшувально-ласкательной формі, підбирати антоніми; закріплювати вміння об'єднання частин у ціле; розвивати словесно-логічне мислення дітей; виховувати працьовитість, бажання працювати в колективі не тільки для себе, але і для інших; розвивати почуття колективізму; виховувати любов до природи, повагу до праці дорослого.
Обладнання: піднос, м'яч, олівець, продукти харчування, необхідні для виготовлення тіста, посуд.
Матеріали: малюнки - ілюстрації, полотно з кросвордом, колобки розрізні, виготовлені з картону, заздалегідь випечене печиво, для батьків - таблички з іменами для кращого спілкування один з одним.
Хід заняття
Всі діти і батьки зібрались в один великий круг.
- Як загорілися очі дітей! Чому? Так від радості, тому що батьки залишили свої домашні турботи і беруть участь у житті нашої групи. Сьогодні ми будемо займатися разом з батьками, і вони нам будуть допомагати виконувати всі завдання.
Зібралися всі разом у коло.
Я - твій друг і ти мій друг
Міцно за руки візьмемося
І посміхнемося один одному.
1. Кросворд
1. Рідке, а не вода, біло, а не сніг. (Молоко).
2. У біленькому діжці два різних напою не змішуються. (Яйце).
3.В піч спершу його садять, спечеться - виймають. (Пиріг).
4. Без рук, без ніг, а по столу повзе. (Тісто).
Діти розгадують кросворд, а батьки їм допомагають навідними питаннями у разі труднощів і записують відповіді.
2. Ми вже відгадали головне слово в кросворді - тісто, а які продукти харчування виготовляються з тіста?
Батьки вибирають будь-яку картку із зображенням виробів із тіста і називають їх, а діти повинні вимовити ці слова «ласкаво»: пиріг - пиріжок; торт - тортик; бублик - бубличек і т. д.
3. Гра з м'ячем
Вихователь показує картинки і зображення продуктів харчування, необхідних для приготування тіста. Батьки підбирають визначення за смаком, кольором, розміром, призначенням і т. д. до кожної картинки, а діти називають протилежне за змістом слово.
Гра проводиться з м'ячем: хто передає м'яч відповідає, а той наступного американцю.
Физминутка
Що за диво - дива:
Раз рука і два рука!
Ось долонька права,
Ось долонька ліва!
І скажу вам, не тая -
Руки всім потрібні друзі,
Сильні руки не кинеться в бійку,
Добрі руки погладять собаку,
Розумні руки вміють лікувати,
Чужі руки вміють дружити.
4. Колобки
- Хлопці, я сьогодні принесла вам вироби з тіста - колобки, але, на жаль, вони розламалися на половинки. Допоможіть мені їх зібрати.
Батьки беруть по одній половинці від колобка, а діти - по інший. Колобки розрізані на половинки різними способами. Батьки стоять у шерензі, показуючи свою половинку, а діти шукають свою половинку.
5. А тепер, хлопці, разом з батьками придумайте, як можна використовувати черствий хліб?
(Відповіді: погодувати птахів, зробити грінки, посушити сухарики, помолоти в панірувальні сухарі для котлет, приготувати тістечко «Картопля» і т. д.)
- Молодці, і батьки, і діти! Хліб треба берегти. А зараз ми з вами будемо пекти печиво: самі приготуємо тісто і віднесемо на кухню, а батьки будуть нам допомагати.
Дорослі і діти миють руки, надягають фартухи і підходять до столів, на яких знаходяться продукти, необхідні для приготування тіста. Батьки разом з дітьми замішують сирне тісто і надають йому форму печива. Можна провести конкурс на саму цікаву і оригінальну форму печива.
Всі печива складаються на деко. Вихователь разом з дітьми відносить їх на кухню для випічки.
Через деякий час готове печиво заносять в групу і влаштовують спільне чаювання.
Знову за руки візьмемося,
В коло веселий зберемося.
Ми не будемо засмучуватися,
Що вже пора прощатися.