logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Посадка у громадський транспорт»

Конспект заняття з правил дорожнього руху для середньої групи.

Автор: Євтушенко Фиюза Хамитівна, вихователь вищої кваліфікаційної категорії МБДОУ N86 «Електронік», Центр розвитку дитини р. Набережні Челни.

Цілі заняття : Навчальні - навчати правилам поведінки під час посадки в громадський транспорт і виході з нього. Продовжувати вчити дітей впізнавати місця зупинок громадського транспорту, знаки, що їх визначають. Навчити правильно застосовувати отримані знання про безпечну поведінку на дорогах, про правила дорожнього руху, дорожні знаки, різних видів транспортних засобів. Закріплювати вміння в іграх і в повсякденному житті.
Розвиваючі: Розвивати вміння аналізувати дорожню ситуацію. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість. Розвивати вміння застосовувати отримані знання при посадці в транспорт і виході з нього; знання про зупинках і дорожніх знаках.
Виховні: Виховувати культуру поведінки на вулиці, у громадському транспорті, при посадці і виході з нього. Формувати навички ввічливого спілкування.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, послухайте вірш:
На вулиці нашої машини, машини.
Машини малятка, машини великі.
Поспішають вантажні, фырчат легкові,
Поспішають, летять ніби живі.
-Подивіться на картину. Що ви бачите на картині?
Діти: Бачимо вулицю, дорогу, машини, автобус.
Вихователь: Молодці! Вірно, це наша вулиця. А по ній швидко мчать машини та вантажні і легкові. Хто скаже, на чому люди їздять на роботу в дитячий садок, у школу?
Діти: Їздять на автобусі, трамваї, тролейбусі, метро.
Вихователь: Що відноситься до громадського транспорту? Щоб допомогти вам я загадаю загадки.
Будинок по вулиці йде.
На роботу всіх везе.
Не на тонких курячих ніжках,
А в гумових чобітках.
Діти: Автобус
Вихователь: Правильно, відгадали. Це автобус.( Ставить картинку) Відгадайте другу загадку.
Червоний вагон біжить по рейках.
Усіх, куди треба, він швидко домчить.
Заливчастий дзвін його подобається дітям.
Так в чому ж ми з вами по місту їдемо?
Діти: Трамвай.
Вихователь: Молодці! (ставить картинку) .Послухайте ще одну загадку.
Що таке відгадай?
Не автобус, не трамвай.
Не потребує бензині,
Хоч колеса на гумі.
Діти: Тролейбус.
Вихователь: Правильно, молодці! (ставить картинку на дошку) Подивіться діти на картинки. Що ви бачите?
Діти: Машини.
Вихователь: Давайте перерахуємо їх і назвемо їх правильно. Хто хоче?
Діти: Автобус, трамвай, тролейбус.
Вихователь: Молодці! Хто згадає, хто знає, як називається цей транспорт одним словом?
Діти: Громадський транспорт.
Вихователь: Розумниці! Не забули! Автобус, трамвай, тролейбус - це громадський транспорт. Це такий транспорт, який перевозить людей-пасажирів. Так який же вид транспорту перевозить пасажирів?
Діти: Громадський
Вихователь: Молодці! А тепер ми пограємо з вами в гру «Четвертий зайвий». Подивіться перед вами картинки, а в них зображений транспорт. Що тут є зайвим і не відноситься до громадського транспорту.
Діти: Вантажівка. Він возить цеглу, каміння, пісок.
Вихователь: Так, тут зайвим є вантажівка. Автобус, трамвай, тролейбус - це громадський транспорт. На ньому пасажири їдуть на роботу, вантажівка возить вантаж. Хлопці, а де пасажири чекають автобус, трамвай, тролейбус?
Діти: На зупинці.

Вихователь: Молодці! Місце, де чекають люди громадський транспорт, називається зупинка. Як дізнатися зупинку?
Вихователь: На зупинці стоять спеціальні знаки. Ось такі, подивіться хлопці. (показ знаків зупинки)
А тепер давайте пограємо в гру «Розстав знаки зупинки». Треба правильно розставити знаки на зупинках. Який знак стоятиме біля трамвайної зупинки? Поставте. Який знак стоятиме біля тролейбусної зупинки? Поставте. Який знак буде знаходитися біля автобусної зупинки? Поставте.
Діти: Більше немає знаків. Тут тільки два знака. А транспорту три.
Вихователь: Хлопці, у тролейбуса і автобуса один знак ось такий.(показ) На ньому намальований автобус. А у трамвая знак ось такий (показ). На ньому намальований трамвай. Ви впоралися із завданням. Молодці!
Хлопці, а ви знаєте як вести себе на зупинці? Хто знає? Хто скаже?
Я розповім вам про правила поведінки на зупинці:

  • Чекай транспорт тільки на зупинці, на посадковій площадці.
  • Не виходь на проїжджу частину дороги.
  • На зупинці не штовхайся, не шуми, не грай. Будь уважний.

Запам'ятали правила? Повторіть.
Подивіться, до зупинки під'їхав автобус. Водій запрошує нас здійснити посадку. Хто скаже, як треба правильно входити в автобус?
Відповіді дітей.
Вихователь: Хлопці, транспорт заходять в задні двері, але якщо на зупинці стоять хворі люди, бабусі, дідусі, мами з маленькими дітьми, то їм дозволяється заходити в передні двері.
Дивіться, до нас прийшов Буратіно!
Буратіно: Здрастуйте!
Вихователь: Здрастуй Буратіно! Ти знаєш як вести себе на зупинці?
Буратіно: Ні, не знаю.
Вихователь: Буратіно, ти знаєш в яку двері заходять люди?
Буратіно: Знаю, що заходять на передню, а виходять через задні двері.
Вихователь: Діти, Буратіно правильно сказав?
Діти: Немає, треба заходити в задні двері, а виходити в передні двері.
Вихователь: Хлопці. Давайте покажемо Буратіно, як треба заходити і виходити з транспорту.
Гра «Допоможемо Буратіно»
Мета: Знати правила поведінки на зупинці, у громадському транспорті. Формувати основи культури поведінки в транспорті.
Водій(вихователь) : Починається посадка в автобус. Якщо ви зробите посадку неправильно, то автобус не поїде. Згадайте: як заходити в автобус? Кому першим заходити в автобус? Хто кому поступиться місце? Хто сяде? (заздалегідь зі стільців зроблений автобус, місць у ньому менше ніж дітей.)
Посадка в автобус здійснюється з задньої двері. Дівчата сідають з ляльками на руках, хлопчики стоять, тримаючись за спинки стільців.
Водій: Всі влаштувалися? Поїхали! (співають пісню: «Ми їдемо, їдемо, їдемо»).
Буратіно: Хлопці, дякую, що взяли мене з собою. Але я не знаю правила поведінки в транспорті. Навчіть мене, будь ласка.
Вихователь: Діти, допоможемо Буратіно запам'ятати правила поведінки в транспорті?
Діти: Так допоможемо!
Вихователь: Вірно, молодці! Запам'ятай Буратіно. Заходь в автобус, трамвай, тролейбус тільки після повної його зупинки в задню двері. Не затримуйся в проході, щоб не заважати іншим пасажирам. Оплати свій проїзд протягом однієї зупинки. Не сміти, не шуми, не відволікай водія. Не висовуйся з вікон транспорту. Поступайся місцем старшим, хворим, пасажирам з дітьми, дівчаткам. Ти запам'ятав, Буратіно?
Водій: Увага! Скоро зупинка. Двері відкриються, якщо ви, хлопці, скажете, як правильно вийти з автобуса.
Діти: Пасажири виходять в передні двері.
Водій: Вірно, молодці! Але кого треба спочатку пропустити?
Діти: Бабусь, дідусів, хворих, мам з дітьми на руках, дівчаток. Подати їм руку, допомогти зійти зі сходинок.
Водій: Правильно, діти. Я дуже задоволений вами. А ти Буратіно запам'ятав?
Буратіно: Та запам'ятав. Слухайте діти!
У громадський транспорт прошу не забути!
Покладено в задні двері заходити.
На вихід йдіть до передніх дверей,
Але головне що я раджу вам:
Вихід і вхід лише тоді робити,
Коли буде транспорт на місці стояти.
Треба нам правила всім дотримуватися.
Правильно діти?
Діти: Так правильно.
Буратіно: Ну що ж двериоткрылись. Нам пора прощатися. Піду, розповім своїм друзям (Буратіно виходить в передні двері, подає руку дітям, допомагаючи зійти). Я розповім друзям про вулицю. На вулиці їздять машини. Одні машини возять вантаж, називаються...... (вантажівки). Інші машини возять людей, називаються.....(автобус, трамвай, тролейбус). Одним словом ...(громадський транспорт). У громадський транспорт сідають на .......(зупинення), зупинку впізнають по....(знаків). В транспорт заходять в ......(задні двері), виходять у ....(передні двері). В автобусі та на зупинках люди ведуть себе чемно, не грублять, не кричать, правильно хлопці?
Діти: Так.
Буратіно прощається з дітьми і йде.

 

Використовувана література:

  • Ковалько в. І. « Ігровий модульний курс з ПРАВИЛ дорожнього руху, або школяр вийшов на вулицю» М.: «ВАКО» 2008р
  • Піддубна Л. Б. «Правила дорожнього руху» ІТД «Корифей»

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове