logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Айболить і Бармалей.

Заняття з математики в старшій групі.

Виконала: Ульданова Ірина Михайлівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад N 154, Кемерово.

Мета: закріпити порядковий і кількісний рахунок в межах десяти.
Завдання:
Вправляти у розв'язуванні задач на додавання і віднімання в межах десяти
Розвивати вміння орієнтуватися в просторі за схемою і на площині по клітинках
Вправляти в розрізненні геометричних фігур за кольором , формою, величиною, товщині і класифікації згідно з карткою-символом.
Розвивати увагу, логічне мислення, дрібну моторику рук.
Учити перетворювати деформовані фрази в правильні висловлювання.
Виховувати взаємини і взаємодопомога.
Обладнання:
Телеграма, вагончики з картону з номером вагона, зображення на фланелеграф: Бармалей, Айболить, слон , мавпа і т. д. , цифри від 1 до 10, обруч, м'які іграшки, валізка. На сюрприз вітамінки
Роздатковий матеріал: лічильні палички, аркуш у клітинку, олівець, картки з номерами від 1 до 8( проїзні квитки на потяг).
Хід заняття.
Педагог - сьогодні вранці прийшла телеграма. Відгадайте від кого вона.
Лікує маленьких звірів.,
Лікує дорослих і дітей
Вилікує всіх
Добрий доктор...
Діти - Айболить.
Педагог - телеграма не проста, а зашифрована, я нічого не зрозуміла, допоможіть мені
Бармалей, звірі, викрасти.
Діти - Бармалей звірів викрав.
Педагог - швидше, Африка, в, приїжджати.
Діти - швидше приїжджайте в Африку.
Педагог - допомагати, звірі, рятувати
Діти - допоможіть врятувати дітей
Педагог - допоможемо Айболиту врятувати звірів?
Діти - так!
Педагог - на чому ж ми можемо відправитися до Африки? Давайте поїдемо на поїзді! Але що таке ? ми не можемо поїхати, у поїзда немає коліс. Полагодимо поїзд? Подкрутим колеса?
Діти - так.
Педагог - підбирати колеса будемо у відповідності з проїзним квитком
( роздаю проїзні квитки з номером вагона) , діти прикручують колеса у відповідності з номером вагона.
Педагог - молодці, полагодили поїзд. Хто в якому вагоні поїде?
Діти встають по порядку від 1 до 8
Педагог - давайте дамо сигнал до відправлення:
« Ту - ту
Я пыхчу, пыхчу, пыхчу,
Я стукаю, стукаю, стукаю,
Я лечу, лечу, лечу,
Запізнитися я не хочу!
Педагог - ось ми і в Африці. Айболить і Бармалей зустрічають нас, вітають і запрошують нас сісти за столи ( зображення Айболита, Бармалея і звірів у клітках під замками на фланелеграфе )
Айболить - Бармалей викрав звірів і посадив їх в клітини. Звірі засумували і захворіли.
Педагог - давайте допоможемо Айболиту врятувати звірів. Подивіться звірі в клітинах, клітини під надійними замками, потрібні ключі, щоб відкрити ,давайте спробуємо намалювати їх.( проводиться графічний диктант, повинно вийде зображення ключа).
Педагог-цими ключами ми зможемо відкрити замки
діти - немає
Педагог - чому
Діти - тому, що не підходить по формі
Педагог - подивіться уважно, якої форми свердловини
Діти - геометричної
Пальчикова гра « Замок»
Педагог-скільки звірів викрав Бармалей? ( шість), де знаходитися Бармалей? ( в центрі), де знаходитися слон по відношенню до Бармалею?, де лев?, і т. д.
Педагог - тепер ми знаємо де хто знаходиться. Можна йти рятувати звірів
Діти індивідуально викликаються до фланелеграфу і підбирають геометричні фігури( ключі) до замків
Педагог - тепер вони більше не сумують. Вони пропонують нам сісти в літак, і подивитися зверху на Африку, яка вона красива.

Физминутка
Завели моторчики: р-р-р!
Руки в сторони. В політ
Відправляємо літак
Праве крило вперед
Ліве крило вперед
Раз, два, три, чотири,
Полетів наш літак.
(виконуються відповідні рухи)
На килимі розкладені обручі в яких знаходяться м'які іграшки.
Педагог - що ви бачите зверху?
Діти звірів
Педагог - звірі хочуть з нами пограти , переходимо на посадку!
- порахуйте скільки звірів? Запам'ятайте , хто в якому місці сидить , закриваємо очі
Гра» Кого не стало?»
Сідаємо знову за столи, лев хоче загадати загадки. Ви вирішите за допомогою рахункових паличок
Принесла слону мавпа
Чотири банана-
Ось обрадувала подарунком велетня!
Був один банан в нього,
Подивіться,
Тепер скільки стало всього!
Діти - стало п'ять.
Педагог-
На гойдалки, гойдалки
У зоопарку сіли
П'ять плямистих леопардів,
Сонцю посміхаються
І зі старим добрим левом
Весело гойдає.
Деї - шість звірів
Педагог
Сім мавп, сім сусідок,
Зі своїх втекли гілок, все повисли до однієї
На хвостах вниз головою,
Розгойдалися, розкричалися
Між собою побилися.
Більше за всіх дісталося у бійці
Найголовнішою забіяці.
Скільки буде без неї?
Діти - шість мавп
Педагог - ми з вами такі молодці - звірів звільнили, з ними погралися, подивіться будь-ласка на Айболита, що у нього немає найголовнішого..
Діти - валізки
Педагог - це напевно мавпа потягла? Давайте пошукаємо, тут є підказка - лабіринт - карта на ній стрілочки показують куди треба йти, а цифри позначають кількість кроків. Якщо ми правильно пройдемо весь шлях , то обов'язково знайдемо валізку. ( виконуємо завдання разом)
Педагог - ось і валізка, цікаво навіщо ж мавпа його потягла?( відкриваємо) А тут вітамінки, наше частування, а зараз нам пір повертатися в дитячий сад, сідаємо в свої вагончики, даємо сигнал і поїхали.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове