Конспекти занять з дітьми.
«Школа пішохідних наук»
Безпосередньо освітня діяльність, середня група
Автор: Карпуніна Любов Геннадіївна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду N 113 «Вітерець», р. Архангельськ.
Мета: систематизувати знання дітей дошкільного віку про правила дорожнього руху.
Скачати презентацію до цього заняття.
Завдання:
- Закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху.
- Продовжувати знайомити дітей з дорожніми знаками.
- Закріплювати знання дітей про роботу світлофора, видах громадського транспорту, про правила їзди на велосипеді.
- Продовжувати навчання правилам очікування транспорту на зупинці, правил поведінки в громадському транспорті.
- Виховувати вміння самостійно користуватися знаннями ПДР в повсякденному житті.
- Розвивати кмітливість, логічне мислення, увагу, пам'ять.
Предварительнаяработа: цільова прогулянка до автобусної зупинки, систематичні заняття з ПДР, дидактичні і рухливі ігри, розглядання альбомів і читання художньої літератури з ПДР.
Обладнання: мультимедійний проектор, екран, магнітофон, макети світлофорів, іграшкові рулі, книжки-розмальовки, світловідбиваючі значки, машини.
Хід заняття:
Звучить фонограма «Веселий світлофор». Входять діти. (Слайд)
У: Хлопці, у нас сьогодні багато гостей. Давайте поздороваемся.
А ми чекаємо ще одну гостю, дуже веселу. Подивіться на екран і здогадайтеся як її звуть? Нюша. (Слайд) Коли ми йшли на урок до школи «Пішохідних наук», мені зателефонувала Нюша. Вона була дуже схвильована - щось сталося в місті Смішариків. Я поки не знаю що. Ось Нюша приїде і все нам розповість. Але вона затримується, тому що не знає на чому можна доїхати до нашого дитячого садка. Давайте зателефонуємо їй і підкажемо.
(Слайд «Нюша з телефоном»)
Ст. (Телефонує) Алло, це Нюша? Наші діти хочуть тобі допомогти, зараз вони під - скажуть, що ти зможеш доїхати до нашого дитячого садка. (Діти перераховують види громадського транспорту).
Нюша: А на пароплаві я можу дістатися до вашого дитячого саду? (Відповіді дітей)
В: Чому? (Відповіді дітей)
В: Які ще види пасажирського транспорту ви знаєте? (Відповіді дітей)
В: Молодці! Ви знаєте всі види пасажирського транспорту.
А ти, Нюша, вже вирішила ніж до нас приїдеш?
Нюша: Тоді я приїду до вас на автобусі.
У: Хлопці, який дорожній знак допоможе Нюше знайти автобусну зупинку? (Відповіді дітей, дорожній знак «Місце зупинки автобуса».)
В: Хто розповість Нюше, як виглядає цей знак. (Відповіді дітей)
В: Подивіться на екран. (Слайд) Цей дорожній знак має знайти Нюша?
Нюша: Спасибі, хлопці! До швидкої зустрічі!
В: А поки Нюша до нас їде, ми з вами пограємо.
Дидактична гра «Наведи порядок» (Слайд картинки)
У: Хлопці, подивіться на екран. Ви повинні розібратися, хто з героїв дотримується правил дорожнього руху, а хто їх порушує. ( Веселе і сумне сонечко)
В: Молодці! Ви - добрі знавці правил дорожнього руху.
З'являється Нюша (Слайд)
Нюша: Здрастуйте, хлопці. Нарешті я до вас добралася.
В: Нюша, а на чому ти приїхала до нас?
Нюша: На автобусі. Мені дуже сподобалося їхати в автобусі, але я занудьгувала і вирішила поговорити з водієм, але чомусь сказали, що цього не слід робити. Тоді я вирішила висунутися у вікно, щоб краще розгледіти ваше місто, мені теж не дозволили. Я пісеньку заспівала, мені зробили зауваження. Дивно, чому?
У: Хлопці, чому?
Діти: Ти порушила правила поведінки в громадському транспорті.
В: Для пасажирів, Нюша, існують певні правила. Наші діти зі школи «Пішохідних наук» познайомлять тебе з ними.
Діти:
- Не відволікай водія розмовами.
- Не висовуйся у вікна транспорту.
- Не розмовляй голосно - ти заважаєш іншим.
- Не сміти у транспорті.
- Не штовхай інших пасажирів.
- Поступайся місцем літнім людям і жінкам.
В: Запам'ятай ці правила, Нюша, і розкажи своїм друзям.
Нюша: Ой, як добре, що ви згадали про друзів! Адже вони просили передати вам це відео-лист. (Слайд «Смішарики» )
«Ми, жителі міста Смішариків, знаходимося в біді. У нас в місті відбуваються постійні аварії. Пішоходи ходять по проїжджій частині, машини заїжджають на тротуар, світлофори не працюють. Ніхто не дотримується правил дорожнього руху. Допоможіть нам!»
У: Хлопці, мені здається, в місті дійсно сталася біда. Але ви - відмінники школи «Пішохідних наук». І можете допомогти Смішарики.
У: Давайте подивимося на екран. Що ж сталося в їхньому місті. (Слайд М/ф «Гармонія світлофора»).
У: Хлопці, бувають такі світлофори?( Відповіді дітей.)
В: Дуже добре. Значить, ви знаєте, як виглядають справжні світлофори, і впораєтеся із завданням.
Завдання «Знайти правильний світлофор».
В: Приберіть світлофори, яких не існує. (Діти знаходять «неправильні» світлофори).
В: У вас на столі залишився один світлофор. Давайте порівняємо його з цим світлофором. Подивіться на екран. (Слайд «Світлофор»)
В: Молодці! Ви впоралися із завданням. А зараз пограємо. Підійдіть до машин, кожен з вас повинен взяти кермо. Тепер ви - водії. Давайте згадаємо правила гри.
( Діти беруть іграшкові рулі, дитина читає вірш )
Три кольори є у світлофора.
Вони зрозумілі для шофера:
Червоне світло - проїзду немає (діти присіли),
Жовтий - будь готовий до шляху (постали),
А зелене світло - каті (побігли).
( Слайд з сигналами світлофора, фонограма музики з к/ф «Бережися автомобіля»)
В: Вам сподобалася гра? Молодці! Ви дуже уважні учні школи «Пішохідних наук». ( Діти сідають )
У: Давайте далі дивитися відео-лист від Смішариків.
(Слайд М/ф «На зупинці»)
Бесіда з дітьми про правила поведінки на зупинці.
У: Хлопці, що порушив Крош? ( Відповіді дітей)
В: Молодці! Ви знаєте правила очікування транспорту на зупинці.
Подивимося, що ще відбувається в місті Смішариків.
(Слайд М/ф «Де кататись»).
У: Хлопці, хто з вас знає правила їзди на велосипеді і може навчити Нюшу?
(Слайд «Правила їзди на велосипеді»)
В: Молодці! Правила ви знаєте. А ці знаки вам знайомі?
(Слайд «Знаки для велосипедистів»)
В: Я бачу, що ви хороші велосипедисти. Напевно, і з цим завданням впораєтеся.
Завдання «Назви відсутню частину». (Слайд)
- Якій частині велосипеда тут не вистачає?
- Що сталося з велосипедом?
- Без чого не поїде велосипед?
- Що заховано на картинці?
В Наш урок закінчується. Ви дуже гарні учні, сьогодні у всіх п'ятірки. Ви допомогли Нюше і її друзям краще знати правила дорожнього руху. І тепер в місті Смішариків буде все в порядку. Чого ви навчили Смішариків? (Відповіді дітей)
В: Смішарики дякують вам за допомогу і дарують вам ці світловідбиваючі значки і розмальовки. В них ви знайдете багато підказок для наступного уроку в нашій школі «Пішохідних наук».
Правила з цієї книжки
Потрібно знати не з чуток.
І вчити їх не злегка,
А серйозно, напевно.
У: Давайте скажемо нашим гостям «До побачення». А у нас - перерва.
(Звучить фонограма пісні «За правилами»)