logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспекти з звукової культури мовлення в старшій групі дитячого саду.

Виконала: вчитель - логопед вищої категорії Дельман Євгенія Василівна, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - дитячий садок N 65» р. Знахідка.

 

Звукова культура мовлення.

Хороша мова - найважливіша умова всебічного повноцінного розвитку дітей, Чим багатше і правильніше у дитини мова, тим легше їй висловлювати свої думки, тим ширша її можливість в пізнанні навколишньої дійсності, змістовніші і повно цінніші відносини з однолітками і дорослими, тим активніше здійснюється його психічний розвиток. Тому так важливо піклуватися про своєчасний формуванні мовлення дітей, про її чистоті й правильності, попереджаючи і виправляючи різні порушення, якими вважаються будь-які відхилення від загальноприйнятих норм даної мови.

Найбільш поширеними вадами мовлення у дітей дошкільного віку є порушення звуковимови.

Виправлення звуків проводиться поетапно. Зазвичай розрізняють чотири основних етапи: підготовчий, постановка звуку, автоматизація звуку і, у випадках заміни одного звука іншим або змішання їх - етап диференціації.

Основною формою роботи щодо виправлення звуковимови є заняття, частіше індивідуальні, іноді з підгрупами. Тривалість заняття коливається від 15 до 30 хвилин в залежності від віку дітей, виду і рівня порушення звуковимови, індивідуальних особливостей дошкільників (увага, пам'ять, працездатність та ін). Кожне заняття складається з декількох частин, підпорядкованих загальній темі і завданням. Кожна частина має конкретну мету (чого хоче досягти вихователь), зміст (ігри, вправи тощо) і закінчується підбиттям дитиною підсумку з питань вихователя.

Треба враховувати, що абсолютно однакових занять не буває, так як і дефекти мови у дітей, і їхні різні особистісні якості, Тому при одному і тому ж змісті (вправи для артикуляційної гімнастики, слова для автоматизації і т. д.) методи і прийоми роботи різні. Таким чином, кожне заняття вимагає від педагога ретельної підготовки з урахуванням мовних, розумових, психологічних і характерологічних особливостей дитини. Я пропоную кілька занять з звукової культури мовлення для дітей старшої групи.

Конспект заняття з звукової культури мовлення в старшій групі.
Тема: «Виховання правильного вимови звуку [й] в активно мови».

Мета:

  1. Закріплювати навички правильно вимовляти і розрізняти звук [й].
  2. Відпрацьовувати вміння утримувати потрібні пози при проголошенні звуку [й]:

а) губи наближені до зубів;
б) зуби на відстані 2 - 3 мм;
в) кінчик язика з силою впирається в нижні різці, а спинка язика піднімається до середньо частині неба і утворює вузьку щілину, через яку проходить выдыхаемая струмінь повітря;
г) м'яке піднебіння підняте й притиснуто до задній стінці глотки, закриваючи прохід в носову порожнину;
д) голосові зв'язки зімкнуті й вібрують.
3. Розвивати пам'ять, увагу, мислення, фонематичний слух.

Матеріал:

  1. Картинки: папуга, вулик, сайка, майка, лійка, зайчик, йод, Незнайко.
  2. Дзеркала на кожну дитину.

Хід заняття.

  1. Повідомлення мети.
  2. Вихователь вносить великого ведмедя. «Діти, який великий ведмідь - ой, ой, ой!» (Діти повторюють). «Які у ведмедя брудні лапи - ай, ай, ай!» (Діти повторюють).
  3. Який другий звук у словах: ай, ой? (Який однаковий звук у словах: ай, ой?) Вимовити звук й, подивившись у дзеркало.
  4. Що роблять губи, зуби, язик, коли ми вимовляємо звук [й]? Як виходить повітря, коли вимовляємо звук ї? Є голосок в шийці, коли ми вимовляємо звук [й]?
  5. Який це звук? (приголосний, дзвінкий, м'який). Доведіть, чому звук Й приголосний, чому цей звук дзвінкий.
  6. Дидактична гра «Без помилки повтори».

Ай - ой - уй - й і т. д.
Физминутка:
Ну-ка зайчик, поскачи, поскачи,
Лапкою, лапкою постукай, постукай,
Ти на травичку впади, впади,
Полеж і відпочинь, відпочинь.
Стрибати знову починай!
Швидко біжи до ялинки
І мерщій назад скачи.
Назвіть слова зі звуком [й], які зустрічалися в нашій физминутке.
Скажи, де знаходиться звук [й] у цьому слові: на початку, в середині або в кінці.
Я роздала вам зображення, розгляньте їх уважно і закресліть картинки, в назві яких немає звуку [й]. (картки на кожну дитину).
Мишко приніс картинки. Дидактична гра «подивися На картинку, її вірно назви». Назвати, де знаходиться звук [й] в слові. Можна запропонувати скласти пропозиції з цих картинок.
Дидактична гра «Запам'ятай, повтори» - відтворення низки слів (балалайка - лава - кавник).

Вивчити потешку:

Холоду не бійся,
Сам по пояс мийся.

Дидактична гра: «Зміни слово».

Заєць - зайчик.
Осінь - осінній.
Літо - річний.
Зима - зимовий.
Весна - весняний.
Зелень - зелений.
Синява - синій і т. д.

Підсумок заняття:

Який звук ми сьогодні вчилися правильно вимовляти?
Назвіть слова зі звуком [й] на початку, в середині і в кінці слова.
(запропонувати картинки).

 

Конспект заняття з звукової культури мовлення в старшій групі.
Тема: «Виховання правильного вимови звуку [л] в активної промови дітей.

Програмне зміст:

  1. Закріпити навички правильно вимовляти і розрізняти звук [л].
  2. Стежити за правильним положенням органів артикуляції:

а) губи в усмішці, зуби видно;
б) зуби зближені;
в) широкий кінчик язика притиснений до альвеол (горбикам за верхніми зубами);
г) бере участь голос. Поклавши тильну сторону руки до горла, ми відчуваємо вібрацію голосових зв'язок;
д) якщо у дитини не виходить звук л при описаному вище положення органів артикуляції, то треба викликати у таких дітей [л] міжзубний, при цьому змінюється лише положення мови - широкий кінчик язика затискається зубами. Такий звук закріплюється в словах і іграх, Коли дитина добре говорить л міжзубний, то треба запропонувати йому перевести язик за верхні зуби, з чим зазвичай діти легко справляються.
3. Розвивати увагу, мислення, пам'ять, фонематичний слух.

Матеріал:

  1. Картинки до вправ.
  2. Дзеркала на кожну дитину.
  3. Картинки: лампа, ластівка, конвалія, дзига, пила, халат, кінь, ложка, цибуля, калюжа, місяць, кожух, жолудь, голуб, малюк, вила, келихи, столи, клубок, полуниця, пенал, вовк, флакон, пліт, слон, клумба, булка, пляшка, ялинка, сіл, дятел, козел, індик.

Хід заняття:
Повідомлення мети
Загадка:
Характер мій бридкий,
Я виріс на грядці.
Куди не прийду
Всіх до сліз доведу. (Цибуля).
З якого звуку починається слово цибуля?
Казка «Веселого язичка».
Одного разу Язичок сидів вдома. Відкрив він свій будиночок і став дивитися в двір. На дворі важливо гуляв великий індик, а Вова його дратував (показ картинки). Він махав перед індиком червоним прапорцем. Раптом індик надувся і сердито заклекотить: «бл-бл-бл» (вихователь показує клокотанье індика: надуваючи щоки, швидко робить лакательные руху з включенням голосу), Вова злякався індика і втік.
Спробуйте разом зі мною поклокотать.

Артикуляція звуку.
«Я теж спробую заспівати пісеньку індика» - сказав Язичок. Він надув щоки, забігав взад-вперед і заклекотить, як індик: «бл-бл-бл».
Потім Язичок перестав бігати, надув щоки, міцно притиснув широкий хвостик до верхньої дверці і дзвінко заспівав: «л-л-л». Ця пісенька схожа на пісеньку індика, сказав Язичок, Така пісенька чується в мові людей, Вона звучить твердо.
     
Заспіваємо разом «л-л-л» і подивимося в дзеркало, що роблять губи. Зуби, язичок, коли ми вимовляємо звук л. Як проходить повітря, коли вимовляємо звук л? Є в шийці голосок, коли вимовляємо звук л? Закріплення вимови звука л в іграх «Пароплав» і «Літак летить».
Який звук л? (Приголосний, дзвінкий, твердий). Чому звук л приголосний? (Тому що повітря не проходить вільно, зустрічає перешкоду язичок). Чому звук л дзвінкий? (тому що в шийці є голосок).
Дидактична гра «Піймай звук».
Грюкнути в долоні на звук л.
Виділення звуку [л] серед звуків. Р, н, л, р, л, л, й і т. д.

Дидактична гра «Без помилки повтори».
Ла-ло-лу, лу-ло-ли, ли-ла-ло, клу-ків-кла, пла-плу-плили, сла-сло-слу і т. д.

Дидактична гра «Що я бачив?»
На числову драбинку вихователь ставить 4-5 картинок (лампа, ластівка, конвалія, дзига). Викликаний дитина дивиться і каже в якому порядку стоять картинки, повертається обличчям до дітей і каже: «Я бачив лампу, ластівку, конвалія, дзигу. Діти перевіряють, чи правильно він назвав. Потім педагог викликає іншої дитини і змінює порядок картинок. Можна поступово замінювати одні картинки іншими.
Физминутка.
Діти сідають на підлогу один за одним і гребуть веслами.
Ла-ла-ла, ла-ла-ла, човен весело пливла.
Ло-ло-ло, ло-ло-ло, піднімаємо ми весло.
Ли-ли-ли, ли-ли-ли, наші пісні всім чути.
Дидактична гра «Я початок, ти слівце».
Ла - лапа, лу-калюжа, ли - лико і т. д.

Дидактична гра «Пила».
Діти парами, взявшись руками хрест-навхрест, «пиляють дрова», декламуючи в такт рухам:
Заїла пила,
Отпилила шматок,
Наскочила на сучок,
Лопнула і стала, Починай спочатку.
Утворивши нові пари, діти продовжують гру.
Завчити:
Мишка весело жила,
На пуху в кутку спала.
Їла мишка хліб і сало,
Але все мишці було мало.
Підсумок заняття.

  1. Який звук ми вчилися правильно вимовляти?
  2. Що ви дізналися про звук [л]?
  3. Назвіть слова, де звук [л] на початку, в середині, в кінці слова (виставлені картинки).

 

Конспект заняття з звукової культури мовлення в старшій групі.
Тема: «Виховання правильної вимови звука [ж] у активної мови дітей».

Мета:

  1. Закріпити правильну вимову звуку ж ізольовано, в складах словах, у фразі.
  2. Відпрацювати правильне положення органів артикуляції для хорошого вимови звуку ж:

а) губи округлені і злегка висунуті вперед;
б) зуби зближені;
в) широкий кінчик язика піднятий до переднього краю неба, але не притиснутий;
г) посередині мови йде не сильна тепла повітряна струмінь, яка легко відчувається долонею руки, піднесеної до рота;
д) бере участь голос.
3.Розвивати увагу, фонематичний слух, пам'ять, мислення.

Матеріал:

  1. Дзеркала на кожну дитину.
  2. Картинки: жаба, жакет, жасмин, піжама, ежата, ведмежа, жук, ожина, дощ, жолудь, лижі, ножі, одяг.
  3. Картинки для вправ.

Хід заняття:

  1. Повідомлення мети.
  2. Загадка

Жу-жу, жу-жу,
Я на вішці сиджу,
Букву «ж» все торочу.
Знаючи твердо цю букву,
Я жужжу навесні і влітку.
3. Який звук співає жук? З якого звуку починається слово жук?
Дидактична гра «Вулик». Діти - бджоли дзижчать спочатку голосно, а потім затихають, вимовляти звук ж перед дзеркалом.
Артикуляція звуку. Що роблять губи, зуби, язик, коли вимовляємо звук ж? Як проходить повітряний струмінь? (Повітря не проходить вільно, зустрічає перешкоду - зуби, язик) - означає приголосний звук.
Дзвінкий чи глухий цей звук? (Дзвінкий тому, що в шийці працює моторчик). І цей звук завжди твердий.
Який звук ж? (приголосний, дзвінкий, твердий).

  1. Дидактична гра «Телеграф» (повторити складове таблицю)

Жа-жо-жу-жи, жданов - ждо - чекаю - чекай і т. д.
5. Назви картинку, назви, де знаходиться звук ж? (на початку, в середині чи в кінці).
6. Дидактична гра «Зміни слово». (зміни слово так, щоб з'явився звук ж. Чобіт - чобіток, луг, праска, крок, прапор, сніг, борг.
Физминутка:
На галявині, на ромашці
Жук літав у квітчастій сорочці.
Жу-жу-жу, жу-жу-жу
Я з ромашками дружу.
Тихо за вітром качаюся
Низько-низько нахиляюся.
Назвіть слова зі звуком ж, які зустрічалися в физминутке.

  • Дидактична гра «Кому що потрібно?»

Ножиці потрібні дівчинці, Де знаходиться звук [ж]у слові ножиці? Кому потрібні лижі, їжаки, ведмежата, одяг, піжама? (Визначити позицію звуку ж у цих словах).
Запропонувати назвати зі словом ще (цей ведмедик низький, а цей ще нижче), слова - близький, вузький, молодий (аналогічно).

  • Робота з текстом.

Завчити потешку: Жук впав, і встати не може,
Чекає він, хто йому допоможе.

  • Дидактична гра: «Жуки».

Діти зображують жуков, сидять у своїх будиночках (на стільцях) і кажуть:
«Я жук, я жук,
Я тут живу,
Жжужу, жужжу».
За сигналом вихователя «жуки» полетіли на галявину. Там вони літають, гріються на сонечку і дзижчать «ж-ж-ж...». За сигналом «дощ» «жуки» летять в будиночки (на стільці).
Підсумок заняття.
Який звук ми вчилися сьогодні правильно вимовляти? Що ви дізналися про звук [ж]? Який він?
Назвіть слова, в яких звук [ж]на початку, в середині, в кінці слова.

 

Конспект заняття з звукової культури мовлення в старшій групі.
Тема: «Виховання правильної вимови звука [ч] активної мови дітей».

Програмне зміст:

  1. Закріпити правильну вимову звука[ ч]
  2. ізольовано, в складах, словах, у фразі.
  3. стежити за правильним положенням органів артикуляції:

а) губи округлені і злегка висунуті вперед;
б) зуби на відстані 2мм;
в) широкий кінчик язика вдаряється в передній край неба;
г) посередині мови йде сильна коротка повітряний струмінь, яка відчувається як поштовх повітря долонею руки, піднесеної до рота;
д) якщо у дитини звук ч не виходить, треба при описаному вище положення органів артикуляції говорити разом тш, все прискорюючи темп, поки не вийде хороший звук [ч].

Матеріал:

  1. Дзеркала на кожну дитину.
  2. Ляльки Тонечка, Валечка, Ганнуся, - Оленка, Лідочко.
  3. Картинки: тачка, метелик, вудка, дівчинка, квочка, м'яч, ключ, меч , пічка, яєчко, чайник, чайка, чашка, бичок, павучок, печиво, гойдалки.

Хід заняття:
Повідомлення мети.

Загадка. Закипить, парує,
І свистить, і пашить жаром,
Кришкою брякает, стукає:
-Гей, зніми мене! - кричить (чайник).
З якого звуку починається слово чайник?

Артикуляція (з дзеркалом).
Що роблять губи, зуби, язик, коли вимовляємо звук год?
Як повітря виходить з рота?
Є в шийці голосок?
Який це звук? - згоден. Чому звук ч приголосний? (тому, що повітря не проходить вільно, зустрічає перешкоду, повітрю пройти заважає пройти язичок). Звук ч глухий тому, що в шийці немає голоска. Цей звук завжди м'який.

Дидактична гра «Поїзд». Діти сідають у вагони (на стільці, поставлені один за одним). Вибирається машиніст, який сідає на перший стілець. Він дає сигнал відходу поїзда: «У-у-у...». Поїзд поїхав. Діти, роблячи рухи руками, вимовляють «ч-ч-ч...». За сигналом вихователя «зупинка» поїзд зупиняється і діти замовкають. Потім вибирається новий машиніст і гра продовжується.

Дидактична гра «Телеграф».
Відтворення складових рядів
Ач-оч-уч-ич.
Ча-чо-чу-чі.
Чня-чне-чню-чні і т. д.
Виділення звука [ч]. Дидактична гра «Піймай звук».
а) в складах: ча, тя, ач, ти, ать, - ся, чс, ись, сі, ти,ить і т. д.
б) у словах: ситець, чаша, гречка. Співати, читальня, піч, ніч, бузок, тепер, щека, черв'як, терпіти, мрія, просити, прощати, диво.

Робота зі словом.
Дидактична гра «Скажи лагідно».
Подушка - подушечка, глечик, палець, хатинка, птиця, шапка, ваза, качка, вода і т. д.

Физминутка. Чікі-чікі-чикалочки
Їде гусак на паличці.
Качечка на сопілці,
Півник на будочке.
Зайчик на тачці.
Хлопчик на собачці.
Назвіть слова зі звуком [ч], які зустрічалися в нашій физминутке.

Дидактична гра «Чудова скринька».
Цей сундучок не простий, чудовий, тому що в ньому багато лежить цікавого. Кожен може дізнатися, що в ній лежить, тільки треба сказати такі слова: «скринька, скринька, відкрий свій бік. Діти по черзі виймають зі скриньки картинки і називають їх.

Робіт з фрази.
Дидактична гра «Пригостимо ляльок чаєм».
Діти дають лялькам ласкаві імена: Танечка, Валечка, Ганнуся, Манічка. Вихователь пропонує дітям налити чай з чайника в чашки.
Я взяв чайник і налив чай в чашку Тані. Даю Танічки печиво.
Що робив Саша?
Налив Танічки в чашку чай з чайника, Дав їй печиво.
Завчити потешку. Хащі частіше в нашій пущі,
В нашій пущі хащі частіше.
Підсумок заняття.
Який звук ми вчилися правильно вимовляти?
Які слова зі звуком [ч] ви запам'ятали, де знаходиться цей звук?

Конспект заняття з звукової культури мовлення в старшій групі.
Тема: «Виховання правильного вимови звуку [щ] активної мови дітей.

Програмне зміст:
1.Закріплення правильного вимови звуку ізольовано, в складах, словах, у фразі.
2.Стежити за правильним положенням органів артикуляції:
а) губи в легкій усмішці, зуби видно;
б) зуби зближені;
в) широкий кінчик язика піднятий до альвеол;
г) посередині мови йде сильний повітряний струмінь, яка легко відчувається долонею руки, піднесеної до рота;
д) якщо у дитини звук [щ] не виходить, треба при відкритому рте підняти широкий кінчик язика до верхніх альвеол і, не опускаючи його, довго вимовляти ш-ш-ш, вийде звук [щ]. Або при тому ж положенні органів артикуляції разом вимовляти [шч].
3. Розвивати увагу, мислення, фонематичний слух.

Матеріал:

  1. Дзеркала на кожну дитину.
  2. Картинки: щавель, щоки, щит, лящі, ящик, овочі, щеня, лящ, речі, плащ, щука.
  3. Картинки для вправ.

Хід заняття.
Повідомлення мети

Загадка:
Смугаста лиходійка,
З'їсть будь-якого малюка -
Піскаря, плотву, уклейку,
Не проковтне лише йоржа. (щука).
З якого звуку починається слово щука?

Дидактична гра «Хто наглядова?»
Артикуляція: запропонувати дітям вимовити звук [щ] і подивитися в дзеркало. Що роблять губи, зуби, язик, коли вимовляємо звук[ щ]? Як проходить повітря, коли вимовляємо звук [ щ]? Є голосок у шийці? Який звук [щ] (приголосний або голосний)? Звук [щ] приголосний тому, що повітря не проходить вільно, зустрічає перешкоду зуби і язик. Чому звук [щ] приголосний? Звук [щ] дзвінкий чи глухий? Звук [щ] глухий тому, що в шийці немає голоска.
Дидактична гра «Розвідники»(плеснути в долоні, якщо почуєш звук [щ]з ряду звуків): ч, щ, ш, ж, ч, щ, щ і т. д.; з ряду складів: ча, щу, шу, жи і т. д.; з ряду слів: щеня, стіл, речі, лікар, щеня, шапка, кліщі, чесний, шоколад, шукач.

Робота зі складами.
Дидактична гра «Без помилки повтори»
Ща-щу-щи,
Ща-щі-щі,
Ащ-ощ-ущ-ыщ і т. д.

Физминутка: Щука в болоті жила,
Щіткою крейди,
Борщ готувала гостям,
Частування лещам.

Робота зі словами.
Дидактична гра «Чого не стало?»
На дошці вивішуються по чотири картинки зі звуком [щ]. З'являється гном і прибирає картинку. Діти закривають очі. Дитина повинна назвати прибрану картинку і назвати, де знаходиться цей звук у цьому слові.
Дидактична гра «Розвідники». Вихователь ховає картинки : щітку, тріску, цуценя, ящик, кліщі в різних місцях кімнати. Для пошуків виділяють групу «Розвідників», кожен повинен принести знайдений предмет і назвати його. Коли розвідник принесе предмет і назве предмет, можна повторити з дітьми назва предмета хором. А потім попросити повторити тим дітям, яким треба закріпити цей звук у мові.

Робота з фрази.
Складання речень за малюнками (щука, кліщі, щітка, щеня).
Наприклад: Мені потрібні кліщі, поспіши їх віддати.
Заучування чистомовки.
Щеголь щітку поважає,
Щіткою чепурун зчищає пил.
Якщо річ не вичищати
Не в чому буде хизуватися.

Підсумок заняття.
Який звук ми вчилися сьогодні правильно вимовляти?
Назви слова, в яких звук [щ] на початку, в середині, в кінці слова
(виставлені картинки)

 

Конспект заняття з звукової культури мовлення в старшій групі.
Тема: «Виховання правильного вимови звуку [р] в активної промови».

Програмне зміст:
1.Закріпити навички правильно вимовляти і розрізняти звук р.
2. Стежити за правильним положенням органів артикуляції:
а) губи знаходяться в положенні наступного голосного;
б) зуби на відстані кількох міліметрів;
в) кінчик язика піднятий до альвеол і вібрує:
г) посередині мови йде сильний повітряний струмінь, яка легко відчувається долонею руки, піднесеної до рота.
3. Розвивати пам'ять, увагу, мислення, фонематичний слух.

Матеріал:

  1. Дзеркала на кожну дитину.
  2. Картинки зі звуком р.

Хід заняття.
Повідомлення мети.
Загадка:
Це що за звір тайговий
Опівнічний любить морок.
І, як всі на світі кішки
Ненавидить злих собак! (Тигр).
Як гарчить тигр?

Артикуляція звуку [р].
Язичок сидів у своєму будиночку. Йому захотілося навчитися співати пісеньку мотора літака. Він посміхнувся, показав всі зубки, широко відкрив будиночок, включив голос швидко підкинув хвостик до верхньої дверці і пустив холодний вітерець. Язичок запік «р-р-р» і відчув, що у нього затремтів хвостик (показ). Язичок підставив папірець і знову заспівав «р-р-р». Папірець відхилилася (показ), язичок підставив пухирець і знову заспівав: «р-р-р». Вітерець в бульбашці загудів (показ). Язичок зрадів і сказав: «Ось я і навчився співати пісеньку мотора літака. Адже це найважча пісенька».
Що роблять губи, зуби, язик, коли вимовляємо звук р? Як проходить повітря, коли вимовляємо звук [р]? Є голосок? Який це звук? (Приголосний, дзвінкий, твердий). Чому звук р приголосний? Чому цей звук дзвінкий?

Дидактична гра «Телеграф».
(повторити складове таблицю).
Ра-ро-ру, бра-бро-бру,
Ро-ру-ри, бро-бру-бра,
Ор-ур-ыр, бру-бра-бро,
Ір-ар-ор, бры-бро-бра і т. д.
Физминутка : «Ворони».
Ось під зеленою ялинкою
Весело скачуть ворони
Кар-кар (голосно)
Цілий день вони кричали
Спати хлопцям не давали,
Кар-кар-кар (голосно)
Лише до ночі замовкають
І всі разом засипають
Кар-кар-кар (тихо).
Згадайте слова зі звуком [р] з фізхвилинки.

Дидактична гра «Що додалося?».
Вихователь ставить на числову драбинку 4 картинки зі словами, в яких є звук р. Діти називають ці слова і визначають позицію звуку в слові. Потім хтось відвертається, а в цей час додається ще одна картинка. Потім дитина повертається, дивиться і говорить, що додалося. Картинки частково замінюють, і гра продовжується.
Робота з фрази
Вивчити чистомовки. ( Можна вибірково)
Ра-ра-ра - висока гора.
Ро-Ро-ро-нове перо.
Ру-ру-ру - коза гризе кору.
Ри-ри-ри - летять комарі.
Ар-ар-ар - летить комар.
Ор - ор - ор - у Роми сокира.
Ур-ур-ур - не ганяй курей.
Ір-ір - ір - ми за мир.
Орка-орка-орка - крута гірка.
Ара-ара-ара - йде Тамара.
Гра-гра-гра - хороша гра.
Тро-тро-тро - їдемо на метро.
Підсумок заняття.

  1. Який звук ми сьогодні навчилися правильно вимовляти?
  2. Що ви дізналися про звук [р]?
  3. Назвіть слова зі звуком [р] на початку, в середині, у кінці слів.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове