Конспекти занять з дітьми.
Конспект заняття в першій молодшій групі з розвитку мовлення (5). Посуд.
Вихователь: Вітліна Н.П. МДОУ д/сад 37. р. Красногорськ
Цілі:
- розвиток диференціації слухового та зорового сприймання; розвиток цілісного сприйняття предмета;
- розвиток відчуттів руху органів дихання (діафрагми і передньої стінки живота);
- розширення лексичного запасу за рахунок введення нового слова: блюдце, тарілка; виховання слухової уваги;
Навчання виконанню двоступеневих інструкцій; формування дієслівного словника: візьми, взяв, поклади, кладеш, кладу;
- виховання наслідування, розвиток загальної моторики, емоційно-виразних рухів.
Обладнання:
- комплект іграшкової посуду;
- легка іграшка;
- предметні картинки із зображеннями посуду.
Хід заняття:
Гра "Чого не вистачає"
Вихователь виставляє перед дітьми 3-4 різновиди посуду, просить уважно оглянути і запам'ятати. Потім діти закривають очі, вихователь ховає одну з них і запитує: "Чого не вистачає?" Діти вгадують.
Вправа "Дихай правильно"
Дітям, які перебувають в положенні лежачи, кладуть на живіт в області діафрагми легку іграшку.
Інструкція: "Припустимо іграшку на живіт і подивимося, як вона піднімається, коли ти робиш вдих, і опускаються, коли ти робиш видих".
Згідно з інструкцією вихователя дитина стежить за підніманням і опусканням іграшки слідом за скороченням і розслабленням діафрагми. Увага дитини звертається на те, що іграшка стає "живою", якщо він дихає животом.
Вправу можна супроводжувати рифмовками, вимовними вихователем:
Гойдалки - вгору, гойдалки - вниз,
Міцніше, лялечка, тримайся!
Качаю рибку на хвилі:
То вгору (вдих),
То вниз (видих)
Пливе по мені.
Читання казки "Три ведмедя" в обробці Л. Н. Толстого
По закінченні читання обговорити, який посудом користувалися ведмеді. Чому Маша вибирала Мішуткіну посуд?
Дидактична гра "Доручення"
Діти стоять навколо столу, на якому розставлені іграшковий посуд. Вихователь пропонує дітям завдання, відпрацьовуються діалоги:
- Візьми чашку, Митя. Що ти взяв? (Чашку).
- Що ти зробив? (Взяв).
- Візьми ніж і поклади на великий стіл, Катя. Що ти робиш? (Кладу).
- Що кладеш? (Ніж).
Вправа "Мавпочка"
Вихователь показує картинку із зображенням чайника, звертає увагу дітей на те, якою чайник пузатий, яка в нього ручка; як зігнутий носик. Пропонує хлопцям "перетворитися в чайник". Якщо дітям важко виконати завдання, вихователь показує сам, як це треба зробити, а діти наслідують йому. Потім можна запропонувати дітям зобразити чашку: присісти, поставити одну руку на пояс; ложку: встати прямо, витягнути руки вгору і зімкнути над головою; і т. п.