logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Сестриця-водиця»

Інтегроване заняття для дітей старшої групи.

Автор: Поліщук Ольга Дмитрівна, Муніципальне автономне загальноосвітній заклад-Центр розвитку дитини N47 «Дельфін» Московська область р. Митищі.

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з властивостями води та її значенням у житті людини, тварин, рослин; вчити конструювати споруду з круглих паперових трубочок.
Попередня робота: екскурсія до озера; спостереження за дощем , за хмарами; заучування віршів, відгадування загадок.
Матеріал: тазики з водою; іграшки; ілюстрації з водою у різних її станах; відеоматеріал «Життя на дні океану» або акваріум; реторта, спиртівка, трубочки, шматочки льоду, тарілочки для льоду, фланелеграф, стакан, стрілки для фланелеграфа, «хмара», «море», «гори»; птах; «рослина» в горщику; костюми для вихователя і для «подорожнього».
Хід заняття

Вихователь в блакитному російському народному сарафані входить в групу, вітається з дітьми.

В о з п и т а т е л ь:
Здрастуйте, діти!
Я - сестриця - водиця.
Є що пити, є, чим умитися.
Можу бути спокійною, слухняною і тихою.
Можу бути бурхливою, примхливої і дикою.
Можу під очеретом заснути,
І з гірської кручі вниз пірнути.
Хочете зі мною відправитися в подорож?
Тоді у путь!

Всі підходять до ілюстрацій із зображенням води: море, дощ, болото, льоди Антарктиди, іній.

В о з п и т а т е л ь (загадує загадки):
1. Тече, тече - не витече,
Біжить, біжить - не вибіжить.
(Річка)

2. Повно коритце водиці,
Так з нього не можна напитися.
(Море)
        
3. З землі народився,
До річки і кинувся.
За лужочку втік,
У кожну ямку пірнав,
Добіг До річки
І кудись зник.
(Струмок)

А ви знаєте, як ці водойми зображують на карті? (Вихователь пропонує дітям подивитися на карту.)
В о з п и т а т е л ь: Ось ці блакитні ниточки на карті - річки, а ці блакитні плями-моря та озера.
Потім він переливає воду зі склянки в склянку.

- Яка вода? (діти відповідають на запитання.)
В о з п и т а т е л ь:
Діти, чи знаєте ви
Стан води?
Сумніваєтеся? Дивіться,
Шматок води в руці тримайте!

Вихователь дає в руки дітям по шматочку льоду, запитує:

-Діти, який лід? (Слизький, твердий, холодний.)
А звідки з'являється лід?
-Правильно - лід це замерзла вода. Покладіть лід на блюдечко, а ми з вами проведемо дослід з водою.

Вихователь підпалює спиртівку під ретортою, вода закипає, з трубки виходить пар.

В о з п и т а т е л ь: Діти, у це що таке?

- Правильно, пар. А звідки він з'явився?
-Правильно, вода стала гарячою, закипіла і перетворилася на пару.
- Якою пар? (Теплий, легкий.)

Вихователь гасить спиртівку. Всі підходять до фланелеграфу.

В о з п и т а т е л ь: Дивіться на нашій Блакитній планеті є річки, озера, моря, океани. (Приклеює до фланелеграфу картинку водойми.) Вранці сонце піднімається над горизонтом і світить все яскравіше, гріє все гарячіше. Вода в морях і океанах нагрівається, перетворюється в пару - випаровується і у вигляді пара піднімається вгору (приклеює стрілки вгору), перетворюється в хмару. (Приклеює до фланелеграфу зображення хмари.) Якщо пара багато
хмара стає все важче. (приклеює фіолетова хмара.) Якщо хмара піднімається занадто високо, крапельки пари замерзають і перетворюються на сніжинки.
-А тепер відгадайте загадку:

Над тобою, наді мною
Пролетів мішок з водою.
Зачепив за далекий ліс,
Продірявився і зник.
(Дощ)
В о з п и т а т е л ь: Правильно, хмара стає важким і виливається на землю у вигляді дощу і снігу. (Приклеює зображення хмари з дощем і снігом вниз стрілками). Річки і озера стають повноводними. Над вмитою землею піднімається сонце, що світить все яскравіше, гріє все сильніше....Це явище називається «кругообіг води в природі».
А зараз візьміть в руки шматочки льоду з блюдечка. (Лід розтанув, на блюдечку залишилася вода.)
В о з п и т а т е л ь: Діти, хтось ніби плаче?

Діти звертають увагу на птаха, що летить над пустелею.
П т и ц а: Пити! Пити! Пити!
Шлях далекий належить,
Ніде мені води попити.
Сили, немов свічка, тануть-
Мене сили покидають.

Птах падає до ніг дітей.

В о з п и т а т е л ь : Діти, птах може загинути без води, треба їй допомогти! (Діти приносять воду, птицю напувають.)

П т и ц а: (піднімається вгору, кричить):
Спасибі вам, мої друзі!
Без води жити не можна.

Діти разом з вихователем підходять до рослині. Корінь його в горщику із землею, а стебло, листя і квіти лежать знесилені, на столі.
(Рослина бутафорська)
В о з п и т а т е л ь: Діти, що могло статися, чому рослина гине?
- Вірно, його треба полити.(Діти приносять лійку з водою, поливають рослину. Вона розпрямляється, квітка весело посміхається дітям.)

Ц в і т про до:
Радий, що зустрів вас, друзі!
Без води жити не можна.
Води напиваюсь досхочу-
Всьому світу посміхаюся.

В о з п и т а т е л ь: Діти, за час нашої подорожі ми трохи стомилися. Давайте заглянемо в аквапарк і відпочинемо. (Діти підходять до тазикам з водою, беруть в руки іграшки, грають з ними , купають їх.)

Р е б е н о:
Давайте ж митися, купатися,
Плавати, пірнати, перекидатися
У ушате, в кориті і в бані,
В річці, в струмочку, в океані!
І у ванні, і в бані - завжди і скрізь
Вічна слава воді!
(К. Чуковський)

Вихователь пропонує дітям продовжити подорож. Діти підходять до акваріуму (або включають відеомагнітофон з касетою «Життя на дні океану» і розглядають, як плавають рибки, які ростуть водорості).

В о з п и т а т е л ь: Космонавти, які бачили нашу планету з боку, кажуть, що вона блакитна вода займає більшу частину земної поверхні. Без морів і океанів Земля була б мертвою планетою, оскільки саме в океанах близько 3,5 млрд років тому зародилося життя.

Вихователь пропонує дітям сісти на стільці і подивитися фокуси.

  1. В тонкостінний стакан він наливає воду до країв, накриває листком паперу; притримуючи рукою, перевертає склянку догори дном, прибирає руку - вода не проливається.
  2. У книгу або журнал між сторінками вклеює целофановий пакет. Гортає книгу до уклеєного пакета, потім виливає воду в склянку.

 

Діти підходять до подорожньому, який стоїть біля макета колодязя.

 

В о з п и т а т е л ь: Давайте запитаємо у людини, чи потрібна йому вода.
П у т н и к: Без їжі людина може прожити деякий час, а от без води лише одну добу. А ще водою людина миє своє житло, готує їжу, пере свій одяг. У воді людина здобуває собі їжу, по воді подорожує, відпочиває. Людина бере воду з річок та озер, а якщо їх немає, копає колодязі. У землю глибоку яму копають. Верхню частину колодязя роблять із колод, споруджують воріт. На нього намотується мотузка, до якої прив'язують відро.

В о з п и т а т е л ь: Я пропоную вам з готових паперових «колод» зробити колодязь. Колоди ми зробили вчора: ми намотували папір на олівець, склеювали клеєм краю.
Сьогодні ми візьмемо паперовий прямокутник, розділимо його на чотири частини, зробимо згини. На кожну частину приклеїмо паперові колоди, склеим прямокутник у вигляді колодязя. Приклеїмо стійки для ворота і сам воріт, намотати нитку, прив'яжемо до неї паперове відерце.

Фізкультхвилинка
Ми стукали Молотками, (Діти встають, випрямляють спини.)
І ми трохи втомилися.

Сонце в небі побачили - (Виконують рухи руками під головою.)
Йому помахали руками.

В небо хмаринки прилетіли, (Точковий масаж обличчя.)
Крапельки «кап-кап» заспівали.

Сонце в небо піднімається, (Опускають руки, сідають за столи.)
Наша робота триває.

Дата закінчують клеїти колодязь, виставляють свої роботи на столи, розглядають їх.

В о з п и т а т е л ь: Ось і підійшла до кінця наша подорож з Сестрицею-водицею. Ми дізналися, що без води немає життя на Землі, тому до води потрібно ставитися дбайливо.

Бережіть Землю! Бережіть
Жайворонок у блакитному зеніті,
Метелика на листках березки,
На стежинах сонячні відблиски,
На каменях грає краба,
Над пустелею тінь від баобаба,
Яструба, що парить над полем,
Ясний місяць над річковим спокоєм,
Ластівку, пролітаючу в житє!
Бережіть Землю! Бережіть!

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове